ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

DS 3: Rafinovanosť v 100% elektrickom režime

 Ekologická a intenzívna jazda nášho elektrického modelu sa vyznačuje okamžitým zrýchlením a upokojujúcim tichom pre výnimočný užívateľský komfort.

ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ
ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ

DS 3 E-TENSE

Elektrické vozidlo bez kompromisov

DS 3 v 100% elektrickej verzii E-TENSE si udržala rovnaký vnútorný priestor a ponúka komfort a radosť z jazdy. Vďaka motorizácii E-TENSE, ktorá zoskupuje technológie zodpovedné za víťazstvá DS Automobiles vo Formule E v rokoch 2019 a 2020, získate dojazd 400 km (podľa WLTP). Je vynikajúcou kombináciou výkonu a elegancie.

Dojazd

Dôležité fakty o dojazde elektrických vozidiel

Otvára sa vám nový svet

Dojazd vášho elektrického vozidla môže ovplyvniť množstvo faktorov vrátane poveternostných podmienok a vášho štýlu jazdy. Objavte prvky, ktoré ovplyvňujú účinnosť batérie elektrického vozidla.

Rýchlosť

Rýchlosť má najväčší vplyv na dojazd vášho elektrického vozidla. Pri ustálenej rýchlosti 130 km/h je dojazd pri 100 % elektrickom vozidle polovičný v porovnaní s dojazdom podľa WLTP.

Štýl jazdy a členitosť terénu

Štýl jazdy a členitosť terénu majú vplyv na dojazd vášho elektrického vozidla. Jazda konštantnou rýchlosťou udržiava dojazd. Okrem režimu Eco, ktorý si možno vybrať z troch jazdných režimov, vám odporúčame šetrný štýl jazdy. Použitie rekuperačného brzdenia a plynulá jazda môže ušetriť až 20 % spotreby paliva.

Tepelný komfort a kúrenie

Extrémne teplo alebo mrazivý chlad ovplyvňujú chemické reakcie batérií a bránia im udržiavať optimálnu úroveň nabitia. Vyhrievanie používané na začiatku cesty veľmi zaťažuje batérie. Preto je lepšie predhriať/ predchladiť vnútorný priestor vozidla prostredníctvom aplikácie MyDS, kým sa vaše vozidlo ešte nabíja.

Dobitie batérie

Technológie v prospech zvýšenia dojazdu

Predhriatie vozidla

Predhriatie vozidla

Keď komfort ide ruka v ruke s dojazdom

Naprogramujte vyhrievanie svojej DS 3 v záujme maximalizácie životnosti batérie. Túto funkciu, ktorá je užitočná najmä pri nabíjaní auta, môžete nastaviť na diaľku prostredníctvom aplikácie MyDS alebo prostredníctvom dotykovej obrazovky na palube. Do vozidla potom nastúpite pri ideálnej teplote (21°C) a s predhriatou batériou, čím dosiahnete optimálne prevádzkové podmienky.

Predhriatie vozidla
Jazdné režimy

Jazdné režimy

Vyberte si režim jazdy, ktorý vám vyhovuje najlepšie

Za volantom DS 3 máte k dispozícii tri jazdné režimy, ktoré viac či menej zaťažujú batériu:

Režim ECO vám umožňuje udržať dojazd vášho elektrického vozidla. Niektoré funkcie, ako teplota v kabíne a recirkulácia vzduchu, sú mierne upravené, čím sa znižujú energetické straty.

Režim SPORT zvyšuje potešenie z jazdy. Po zapnutí poskytuje maximálny výkon a krútiaci moment vašej DS 3 pre vzrušujúci zážitok.

Režim NORMAL upravuje nastavenia vozidla tak, aby ste mali na všetkých cestách maximálny komfort.

Rekuperečné brzdenie

Rekuperečné brzdenie

Vaše vozidlo sa nabíja počas jazdy

Vďaka nášmu záväzku voči Formule E sme vyvinuli niekoľko inovácií vrátane rekuperačného brzdenia. Podobne ako pri brzdení motorom, aj elektrická DS 3 premieňa počas spomaľovania kinetickú energiu na elektrickú, čím si dobíja batériu. Vďaka rekuperácii pri brzdení môžete v meste zvýšiť dojazd vašej DS 3 až o 20 %. Túto funkciu je možné aktivovať jednoduchým stlačením radiacej páky.

Rekuperečné brzdenie

DOBÍJANIE

Vždy je vhodný čas na nabíjanie

Existujú rôzne spôsoby, ako dobiť batériu vášho elektrického vozidla. V závislosti od zvoleného spôsobu bude doba nabíjania dlhšia alebo kratšia.
Môžete si zvoliť dobíjanie na svojich obvyklých parkovacích miestach, napr. v noci doma, alebo cez deň v práci. Pri dlhších cestách sa zastavte na rýchlonabíjacej stanici na krátku prestávku a 80% energie dojazdu môžete získať už za 30 minút.

Naše riešenia prispôsobené vašim potrebám

DS Automobiles vás podporí pri výbere a inštalácii nabíjacieho riešenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám: od jednoduchej domácej elektrickej zásuvky až po inštaláciu wall boxu.

KONTROLA

Ovládajte svoje vozidlo na dosah ruky

Ovládajte svoje elektrické vozidlo zo smartfónu prostredníctvom aplikácie MyDS.

Informácie o dojazde

Informácie o dojazde

Pomocou aplikácie MyDS zistite v reálnom čase stav nabitia alebo odhadovaný zostávajúci dojazd. Keď je vaše vozidlo zapojené do elektrickej siete, uvádza sa aj rýchlosť a odhadovaný čas nabíjania.

Nabíjanie na diaľku

Nabíjanie na diaľku

Pre ovládanie nabíjania na diaľku použite aplikáciu MyDS na spustenie nabíjania alebo nastavenie plánovaného nabíjania. Táto funkcia umožňuje dobíjanie počas výhodnejších časových pásiem.

Nabíjanie na diaľku
Ovládanie kúrenia a klimatizácie na diaľku

Ovládanie kúrenia a klimatizácie na diaľku

Tepelná predpríprava interiéru vám umožňuje nastaviť kúrenie alebo klimatizáciu vášho auta. Táto funkcia, navrhnutá pre vaše pohodlie, tiež šetrí výdrž batérie, pokiaľ sa vozidlo nabíja.

Pokojná jazda

Výhody elektrického vozidla

Ekologickejšie a výkonnejšie vozidlo

DS 3 E-TENSE bol od počiatku navrhnutý ako elektrické vozidlo: spája štýl a komfort pre nevídanú radosť z jazdy a ukážkovú efektivitu. Pripravte sa na nový zážitok.

Zjednodušte si prehliadky

Vďaka zjednodušeným motorom vyžadujú elektrické vozidlá len malú údržbu. Okrem toho je elektrina jednou z najúčinnejších energií, ktorá umožňuje zachovať životnosť určitých častí. Brzdové kotúče sa tak opotrebúvajú menej rýchlo vďaka rekuperácii energie pri brzdení.

Naša starostlivosť o elektrické a plug-in hybridné vozidlá

1. ZÁRUKA 8 ROKOV ALEBO 160 000 KM NA TRAKČNÚ BATÉRIU

2 – DS ASISTENCIA

Pokojná jazda 24/24 a 7/7.

3 – E-EXPERT CENTER

Naši odborníci sa postarajú o vaše vozidlo a odpovedia na všetky vaše otázky.

4 – E-SERVISNÁ ZMLUVA (ODPORÚČANÉ)

Údržba, diely a služby sú zahrnuté.

5 – CERTIFIKOVANÉ NABÍJACIE RIEŠENIE (ODPORÚČANÉ)

ePro Wallbox, najvhodnejší wallbox inštalovaný profesionálmi.

6 – RIEŠENIE MOBILITY

Ponúknutá v každom prípade.

7 – DOŽIVOTNÁ AKTUALIZÁCIA SOFTVÉRU

Pre čo najväčšie potešenie z jazdy.

8 – NABITIE AUTA NA 80 %

Pri každom zásahu..

9 – CENOVÁ PONUKA A ONLINE STRETNUTIE

Dohodnite si termín a nechajte si vypočítať cenu popredajných služieb.

10 – VAŠE AUTO BUDE ČISTÉ PO KAŽDEJ NÁVŠTEVE V SERVISE

Sme pripravení vaše vozidlo dať zvonka i vo vnútri do perfektného poriadku. Pre viac informácií kontaktujte svojho predajcu.

Odhadovaná doba nabíjania

Simulátor dojazdu

Právne upozornenia ¹ Elektrické vozidlá: uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektriny zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018.  Môžu sa líšiť na základe skutočných prevádzkových podmienok a rôznych faktorov ako: rýchlosť, tepelný komfort v kabíne vozidla, štýl jazdenia a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí od výkonu palubnej nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla, ako aj typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Pre viac informácií kontaktuje Vášho predajcu. Hybridné vozidlá: uvádzané hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu​​ zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018. Táto WLTP metóda nahrádza cyklus European Driving School (NEDC), ktorý bol predošlou testovacou metódou. Aj keď testovacie podmienky sú viac realistické, merania spotreby paliva a emisií CO₂ na základe metódy WLTP sú vo väčšine prípadov vyššie ako merania na základe NEDC metódy. Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok pri používaní a rôznych faktoroch ako: frekvencia nabíjania, štýl jazdenia, rýchlosť, špecifická výbava, opcie, typ pneumatík, vonkajšia teplota a tepelný komfort v kabíne vozidla. Pre viac informácií kontaktujte Vášho predajcu.