PREJSŤ NA OBSAH
Asistenčné systémy

ASISTENČNÉ SYSTÉMY

VÝKON & INOVÁCIE

DS Automobiles má vášeň pre inovácie a dokonalosť.

Naše vozidlá majú tie najlepšie technológie, ktoré vám zaručia prepojený a bezpečný zážitok z jazdy.

ROZŠÍRENÝ HEAD UP DISPLEJ

Rozšírený Head Up Displej predstavuje pohlcujúci vizuálny zážitok prirovnaný k rozšírenej realite. Digitálne informácie, ktoré sa premietajú cez čelné sklo na 21” uhlopriečku 4 metre dopredu, sa zdajú byť na ceste, takže z nej nikdy nemusíte spustiť oči.

Dostupný na DS 4

DS PARK PILOT

So systémom DS PARK PILOT bude vaše manévrovanie pri parkovaní neuveriteľne ľahké.


Tento inteligentný systém je schopný nájsť miesto na zaparkovanie zodpovedajúce vonkajším rozmerom vozidla DS 9. Stačí systém aktivovať prejazdom okolo miesta rýchlosťou do 30 km/h. Pomocou tejto asistenčnej technológii vozidlo samo zaparkuje na pozdĺžne alebo kolmo orientované parkovacie miesto bez toho, aby vodič musel použiť volant alebo pedále.

Dostupné na DS 9

 

ADVANCED TRACTION CONTROL

Systém Advanced Traction Control prispôsobuje trakciu predných kolies a umožňuje vám vďaka svojim trom jazdným režimom bezpečnú jazdu v komplikovanom teréne, ako je sneh, piesok alebo blato. Okrem toho môžete využiť výhody funkcie Hill Assistant Descent Control na obmedzenie rizika šmyku alebo straty kontroly na svahoch väčších ako 5 %.

 

Dostupné na DS 4 a DS 7

DETEKCIA A UPOZORNENIE NA PREMÁVKU VZADU

Pre väčšiu istotu rozpozná tento systém počas jazdy vozidlá vo vašom bočnom mŕtvom uhle, bez ohľadu na ich nájazdovú rýchlosť. S dosahom až 75 metrov vás upozorní na nebezpečenstvo blikajúcou LED diódou v zrkadle na príslušnej strane. Keď zaradíte spiatočku, budete upozornený na pohybujúce sa prekážky vo vzdialenosti až 40 m vo vašom zadnom mŕtvom uhle.

Dostupné na DS 4

DS DRIVE ASSIST 2.0

DS DRIVE ASSIST 2.0 navyše obohacuje zážitok z autonómnej jazdy integráciou poloautomatickej zmeny jazdného pruhu, prispôsobovaním rýchlosti v zákrutách a podľa doporučenej značenej rýchlosti.

Dostupné na DS 4

DS DRIVE ASSIST
Vyvinuli sme systém DS DRIVE ASSIST, aby sme vodičovi pomohli s riadením a zároveň mu umožnili kedykoľvek prevziať kontrolu nad svojim vozidlom. Tento systém upravuje rýchlosť vozidla podľa auta idúceho pred ním a pôsobí na riadenie, aby vozidlo DS viedol v jazdnom pruhu, ktorý si vodič zvolí.  Riadi rýchlosť a trajektóriu s cieľom zaručiť bezpečnosť a pokoj za volantom.
DS NIGHT VISION

Vďaka neviditeľnej infračervenej kamere umiestnenej v prednej maske chladiča skenuje vaše vozidlo DS vozovku v reálnom čase. Systém je schopný zistiť prítomnosť chodcov alebo zvierat na vozovke do vzdialenosti až 200 metrov, aby ste mohli predvídať nebezpečie a vedeli rýchlo na možné nebezpečie reagovať.

Dostupné na DS 7 a DS 9

DS ACTIVE LED VISION

Vďaka hlavnému LED svetlometu a trom otočným LED modulom riadi technológia DS ACTIVE LED VISION viaceré režimy osvetlenia špecifické pre každú jazdnú situáciu. Moduly sa otáčajú a nakláňajú súčasne, aby v reálnom čase prispôsobili uhol, intenzitu a dosah svetelného lúča jazdným podmienkam (poveternostným podmienkam, svetelnosti). V závislosti od toho, či jazdíte v meste, na vidieku alebo na diaľnici sa osvetlenie prispôsobí tak, aby vám zaručilo viditeľnosť s vysokým rozlíšením.

Dostupné na DS 9

DS IRIS SYSTEM

DS IRIS SYSTEM je naše nové intuitívne, ergonomické informačné rozhranie s dotykovým ovládaním. Stáva sa akýmsi osobným asistentom, ktorý rozumie tomu, čo hovoríte a splní vaše požiadavky tak, ako chcete. 

Dostupný na DS 3, DS 4 a DS 7

DS DRIVER ATTENTION MONITORING

Systém snímačov a kamery sleduje trajektóriu vozidla a umožňuje vo dne i v noci odhaliť znaky únavy a pokles pozornosti vodiča. V prípade zistenia znakov únavy alebo nesústredenosti vodiča sa aktivuje zvukový signál a na centrálnom displeji sa zobrazí výstražné upozornenie.

Dostupné na DS 7 a DS 9

DS PIXEL LED VISION 3.0

Inteligentné svetlomety DS PIXEL LED VISION 3.0 výrazne prispievajú k bezpečnosti tým, že sa prispôsobia svojmu okoliu. Upravujú svetelnú intenzitu podľa vonkajších podmienok, ako sú svetlá oproti idúcich vozidiel, pouličné osvetlenie, rýchlostné cesty, počasie a pod. Automaticky tak zabezpečujú prisvecovanie do zákrut pre lepšiu orientáciu.

Vďaka funkcii PIXEL môžete ísť na diaľkových svetlách bez toho, aby ste oslňovali vozidlo, za ktorým idete alebo tých, ktorí sa k vám blížia.

Dostupné na DS 7

VEDIEŤ VIAC
Technológia E-TENSE
Zistite viac o elektrifikácii podľa DS Automobiles.
Jazdný komfort
Aby každá vaša cesta bola výnimočná.