PREJSŤ NA OBSAH
Spotreba
 
SPOTREBA & EMISIE PRI POUŽÍVANÍ
S cieľom poskytnúť svojim zákazníkom lepšiu informovanosť ponúka DS AUTOMOBILES, značka skupiny Stellantis, prístup k nezávislému a certifikovanému meraniu spotreby a emisií v reálnom použití. Oxid dusíka (NOx) a emisie častíc v počte (PN).  

Spoločnosť DS Automobiles spojila svoje sily s mimovládnou organizáciou Transport & Environment a francúzskou federáciou Nature Environnement. Spoločne definovali protokol na meranie spotreby a emisií v reálnych situáciách, overený certifikačným úradom Bureau Veritas (globálny certifikačný úrad pre kontrolu, certifikáciu a laboratórne testovanie).

 

Tento protokol umožňuje meranie skutočnej spotreby a emisií vozidiel v premávke na trase dlhej 92,3 km kombinujúcej mesto, cestu a diaľnicu. Merané vozidlá jazdia po otvorených cestách za bežných dopravných podmienok, prepravujú cestujúcich a batožinu. Vyžaduje sa aj klimatizácia alebo kúrenie. Oznámené čísla, ktoré je potrebné odlíšiť od spotreby EÚ (jediné oficiálne hodnoty), závisia od týchto hypotéz a podmienok a od protokolu, ktorý nie je harmonizovaný v EÚ. Nemajú preto všeobecnú hodnotu a poskytujú sa len na informačné účely. Protokol merania je dostupný na webovej stránke Stellantis Group, www.stellantis.com

 

DS AUTOMOBILES, značka skupiny Stellantis, je teda transparentná voči svojim zákazníkom.

Vypočítajte si spotrebu vášho DS

VEDIEŤ VIAC...

Environmentálna politika
Pozrite si náš program a naše opatrenia.
Technológie šetrné k životnému prostrediu
Inovatívne motory.