PREJSŤ NA OBSAH
DS X E-TENSE
DS X E-TENSE
Auto Snov
Spojenie techniky a poézie
Vzrušujúce a vášnivé auto s dizajnom ľahkým ako pierko, tichým ako závan vzduchu a skvelým výkonom.
DS X E-Tense je asymetrický
DS SVETLÁ
Vďaka novej technológii je karoséria vozidla schopná obnoviť svoj pôvodný tvar po náraze, pričom konfigurácia prednej mriežky a chladenia DS X E-TENSE sa prispôsobuje požiadavkám vodiča. DS LIGHT VEIL prispôsobuje jas svetla potrebám cestujúcich i samotného automobilu a jeho okoliu.
Unikátny dizajn
Vízia automobilu snov pre rok 2035 viedla spoločnosť DS Automobiles k vytvoreniu  asymetrického konceptu s troma sedadlami založeného na jedinečnom spojení dvoch vozidiel v jednom. DS X E-TENSE umožňuje výber režimu riadenia podľa aktuálnych potrieb.
Inovatívne technológie
Oba motory, ktoré sú umiestnené na prednej náprave, sú zdrojom energie DS X E-TENSE a poskytujú skvelú reakčnú odozvu. Pre bežné použitie na vozovke je k dispozícii výkon 400 kW (540 k), ktorý sa v režime „okruh“ zvýši až na 1 000 kW (1360 k) a umožňuje vodičovi naplno si vychutnať vynikajúci systém odpruženia vytvorený technickým tímom DS Performance v programe DS Formule E. Podvozok z uhlíkových vlákien je umiestnený na inovovaných pružinách a torzných tyčiach. Trakciu, priľnavosť a brzdenie sú riadené vyspelým aktívnym systémom navrhnutým pre optimalizáciu výkonu pre každý typ povrchu vozovky. 
Výnimočná kabína
Výklopné dvere doslova vyzývajú k usadeniu vodiča samotného alebo jeho spolujazdca. Pod presklenou strechou odhaľuje asymetrické usporiadanie vozidla DS X E-TENSE priestor, kde je cestujúci usadený v komfortnej kapsuli  – v odvetrávanom sedadle s výborným bočným vedením, vybaveným masážnou funkciou. Sedadlo dominuje celej kabíne v hornej časti a je zdobené imitáciou vtáčieho peria. Cestovanie so zapojeným autonómnym režimom je výnimočný zážitok, kedy do hry vstupujú iné zmysly než hmat. Vnútorný priestor evokuje koncertnú sieň, kde si vychutnáte potešenie z hudby, a to všetko pod taktovkou značky FOCAL. Prístrojová doska sa stáva centrom hudobnej produkcie: adaptabilné reproduktory sledujú pohyb poslucháča a prispôsobujú tok zvuku jeho aktuálnej pozícii.

Radikálne odlišný zážitok

Výklopné dvere dekorované kombináciou uhlíkových vlákien a kože otvárajú prístup do kabíny vozidla. Na prvý pohľad zaujme trojuholníková architektúra predného sedadla, ktorá sa dokonale prispôsobí postave vodiča rovnako ako sedadlá v závodných špeciáloch. Kožený volant s drevenými a kovovými prvkami je úplne v súlade s hlavným princípom značky, ktorá vždy vyznávala vášeň pre automobily. Dvojfarebná koža Millennium Blue a Navy Blue Aniline je doplnená perlovým prešívaním typickým pre vozidlá DS. Tieto atribúty sami o sebe prispievajú k prísľubu jedinečného zážitku ihneď po nasadnutí a poskytujú vodičovi príval adrenalínu, ešte skôr ako naštartuje.

Le futur de l'automobile

Le concept car DS Aero Sport Lounge

Design avant-gardiste, esthétique unique, incarnation des fantasmes les plus fous, les concept-cars sont des œuvres d'art.

Savoir-faire

Entrez dans les coulisses des ateliers DS Automobiles.