PREJSŤ NA OBSAH
Formula E

Formula E

DS Automobiles spolupracuje s PENSKE AUTOSPORT

Po dosiahnutí mnohých rekordov s DS E-TENSE FE 2. generácie sa spoločnosť DS Automobiles spojila s PENSKE AUTOSPORT na ďalšie štyri sezóny majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E.

DS PENSKE Formula E Team oznamuje duo víťazných jazdcov so Stoffelom Vandoornem, úradujúcim majstrom sveta, a Jean-Eric Vergnem, jediným dvojnásobným šampiónom v tejto disciplíne.

 

DS Automobiles bol jedným z prvých výrobcov, ktorí vstúpili do Formuly E s DS Performance. Divízia DS teraz podporuje svoju angažovanosť pri znižovaní vplyvu na životné prostredie tým, že sa zaviazala k procesu získania 3-hviezdičkovej environmentálnej akreditácie.

DS PERFORMANCE

Spoločnosť DS Automobiles vytvorila DS Performance s jasnou ambíciou získať potrebné skúsenosti na urýchlenie elektrifikácie a zvýšenie slávy.

Pokračujeme v tomto prístupe a náš úplne nový jednomiestny DS E-TENSE FE23 vyvinutý spoločnosťou DS Performance prinesie zážitok z trate do elektromobilov novej generácie. V spolupráci s PENSKE AUTOSPORT sa DS Automobiles snaží získať späť svoje dva dvojnásobné tituly (jazdci a tímy) získané v rokoch 2019 a 2020.

DS E-TENSE FE23 GEN3

Tento nový 100 % elektrický monopost v „čierno-zlatom" prevedení dokonale stelesňujuje kódy DS Automobiles a demonštruje predovšetkým obrovský technologický skok.

 

Najrýchlejšia Formula E všetkých čias (maximálna rýchlosť 280 km/h na okruhu) je tiež ľahšia (o 60 kg menej ako Gen2) a predovšetkým oveľa efektívnejšia. Viac ako 40 % energie spotrebovanej počas jazdy pochádza z rekuperácie počas brzdenia.

Tretia generácia

DS E-TENSE FE23 je ešte výkonnejší (350 kW namiesto 250 kW) a je vybavený 4 kolesami s rekuperáciou. Nová predná hnacia sústava pridáva 250 kW k už existujúcim 350 kW vzadu, čím sa zdvojnásobuje výkon a rekuperačná kapacita Generácie2 na celkových 600 kW. Napokon, vďaka pridaniu predného hnacieho ústrojenstva je toto vozidlo prvým jednomiestnym vozidlom bez zadných hydraulických bŕzd.
 

Výkon a účinnosť

Hnacie ústrojenstvo vyvinuté spoločnosťou DS Performance

  • Maximálny výkon: 350 kW (476 k)
  • Maximálna rýchlosť: 280 km/h (optimalizované pre mestské okruhy)
  • Brzdy: Nová predná hnacia sústava pridáva 250 kW k 350 kW vzadu. Elektrický brzdový systém na 4 kolesách (Brake-By-Wire).
  • Výkon rekuperácie brzdnej energie: 600 kW
  • 40 % energie spotrebovanej počas pretekov pochádza z rekuperácie počas brzdenia
 
Trvácnosť

Podľa dodávateľa patria batérie Gen3 medzi najpokročilejšie a najudržateľnejšie batérie, aké boli kedy vyrobené. Sú vyrobené z minerálov z ekologicky zodpovedných zdrojov, pričom batériové články budú na konci svojej životnosti opätovne použité a recyklované.

 

Ľan a recyklované uhlíkové vlákna budú prvýkrát použité pri konštrukcii karosérie pretekárskeho auta. Recyklované uhlíkové vlákna z áut Gen2 znižujúce celkové množstvo použitého primárneho uhlíkového vlákna.

 

Uhlíková stopa modelu Gen3 sa merala od fázy návrhu, aby sa zdokumentovali všetky prijaté opatrenia na zníženie emisií a znížili sa jeho vplyvy na životné prostredie.

 
V popredí techniky

DS E-TENSE FE23, vyvinutý tímami DS Performance, bude hlavným prínosom tímu DS PENSKE a jeho jazdcov Stoffel Vandoorna, úradujúceho majstra sveta, a Jean-Eric Vergna, dvojnásobného majtra FE.

 

Spoločnosť DS Automobiles, posilnená novým spojením s PENSKE AUTOSPORT, má v úmysle pokračovať v dobývaní víťazstiev a titulov a vytvárať nové rekordy v rámci šampionátu.

 

S FE „Gen3“, 11 tímami na štartovom poli a úplne novými športovými predpismi (preteky definované počtom kôl, zastávka v boxoch pre „Attack Charge“) bude sezóna 9 určite jednou z najkonkurencieschopnejších a najvzrušujúcejších od vzniku šampionátu.

 

Od konkurencie prichádza automobilová inovácia

Spoločnosť DS Automobiles, poháňaná odvahou a túžbou postaviť automobil zajtrajška, čerpá vo svojich výnimočných modeloch inšpiráciu z pretekárskych technológií.

 

JAZDCI

DS PENSKE

DS Automobiles otvára úplne novú kapitolu svojho záväzku k Formule E spojením síl s jedným z najprestížnejších mien v motoristickom športe: PENSKE AUTOSPORT.

 

Aby sa toto partnerstvo otvorilo, tím DS PENSKE Formula E postaví v 9. sezóne najprestížnejšiu dvojicu jazdcov v šampionáte - Belgičana Stoffela Vandoornema, úradujúceho majstra sveta a francúzskeho jazdca Jean-Eric Vergna, jedinečného dvojnásobného šampióna v tejto disciplíne. Vergne tak obnovuje svoj záväzok voči francúzskemu tímu po štyroch po sebe nasledujúcich sezónach a veľkej úrode víťazstiev a pódiových umiestnení.

 

S PENSKE AUTOSPORT sa DS Automobiles snaží získať nové tituly a pokračovať v zabezpečovaní prenosu technológií do svojich nových výtvorov, ktoré budú od roku 2024 výhradne elektrické.

JAZDCI
DS PENSKE

Spoločnosť DS Automobiles otvorila úplne novú kapitolu svojho záväzku k Formule E spojením síl s jedným z najprestížnejších mien v motoristickom športe: PENSKE AUTOSPORT.

 

Od sezóny 9 spája tím DS PENSKE Formula E najprestížnejšie jazdecké duo v šampionáte - Belgičana Stoffela Vandoornema, úradujúceho majstra sveta, a francúzskeho jazdca Jean-Eric Vergna, jediného dvojnásobného šampióna disciplíny.

 

S PENSKE AUTOSPORT sa DS Automobiles snaží získať nové tituly a pokračovať v zabezpečovaní prenosu technológií do svojich nových výtvorov, ktoré budú od roku 2024 výhradne elektrické.

MAJSTROVSTVÁ ABB FIA Formuly E

Sezóna 9

9. sezóna majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E sa začala 14. januára 2023 v Mexico City a navštívi 11 miest v Amerike, Ázii, Afrike a Európe so štyrmi novými okruhmi: Hyderabad, Kapské Mesto, Sao Paulo a Portland.

PRAVIDLÁ

Základné pravidlá majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E

Podľa predpisov sa teraz preteky konajú na kolá, aby tímy mohli lepšie naplánovať svoju stratégiu pretekov. Aby sa zachovala konzistentnosť s priebehom kôl, prerušenia pretekov spôsobené Safety Car a Full Course Yellow budú teraz kompenzované ďalšími kolami, ktoré nahradia funkciu extra čas pre preteky.
Kvalifikačný formát
22 jazdcov bude rozdelených do dvoch skupín. Štyri najlepšie časy z každej skupiny si následne zmerajú sily v priamom vyraďovacom dueli. 
Rýchlejšie ako kedykoľvek predtým
Výkon dodávaný Gen 3 je 350 kW v kvalifikácii a 300 kW v pretekoch. 
Viac konkurencie
Prerušenia pretekov zo strany Safety Car a Full Course Yellow sú teraz kompenzované ďalšími kolami. 

Zoznam cien

DS Automobiles, najúspešnejší výrobca Formuly E

SEZÓNA
DRUŽSTVÁ
PRETEKY
VÍŤAZSTVÁ
UMIESTNENIA
POLE POSITION
2022-2023
DS PENSKE
5
1
2
0
2021-2022
DS TECHEETAH
16
1
6
4
2020-2021
DS TECHEETAH
15
2
5
3
2019-2020
DS TECHEETAH
11
4
9
5
2018-2019
DS TECHEETAH
13
3
7
3
2017-2018
DS Virgin Racing
12
2
6
0
2016-2017
DS Virgin Racing
12
2
6
2
2015-2016
DS Virgin Racing
10
1
4
4
TOTAL
94
16
45
21

VEDIEŤ VIAC...

Technológie E-TENSE

Objavte elektrifikáciu podľa DS Automobiles.

Jazdný komfort

Aby každá vaša cesta bola skutočným zážitkom.