PREJSŤ NA OBSAH
DS 9
DS 9
Sila elegancie

 360 k 

VÝKON

(200 k spaľovací motor + 110 k elektromotor vpredu a 113k elektromotor vzadu)

 47 km

ELEKTRICKÝ DOJAZD 

(v zmiešanom cykle WLTP¹ a 52km v mestskom cykle)

1h45

DOBITIE

na 100% (cez Wall Box)

 360 k

VÝKON

(200 k spaľovací motor + 110 k elektromotor vpredu a 113k elektromotor vzadu)


 47 km

ELEKTRICKÝ DOJAZD 

(v zmiešanom cykle WLTP¹ a 52km v mestskom cykle)


1h45

NABITIE

na 100% (cez Wall Box)

Ikonický model
Vonkajší dizajn: klenot rafinovanosti

Luxusný prémiový sedan DS 9 s hybridným motorom E-TENSE bol vytvorený, aby vám ponúkol technologickú dokonalosť, výnimočný komfort a bezkonkurenčnú kultivovanosť.

 

 

DÔRAZ NA DETAIL
DS 9 má na kapote gilošovaný dekór „Clous de Paris“; povrchovú úpravu inšpirovanú kvalitným hodinárskym remeslom.
PRÍJEMNÝ SVETELNÝ PODPIS
Symboly značky DS Automobiles, DS ACTIVE LED VISION, ktoré sa po otvorení rozsvietia a ožijú, ako aj zadné svetlá s technológiou 3D Full LED umocňujú silu príťažlivosti nášho sedanu.
KĽUČKY, KTORÉ SA VYSÚVAJÚ
Určite vás očaria zapustené kľučky dverí, ktoré sa pri približovaní vysunú a pri vzďaľovaní naopak zasunú.
LUKÁŠ KIMLIČKA A DS 9

PREČO LUKÁŠ KIMLIČKA MILUJE DS 9?

„Som umelec, mám rád pekné veci a aj na aute ma najviac zaujíma to, ako vyzerá. A DS ich dokáže vyšperkovať do dokonalosti zvnútra aj zvonku. Je to iná liga, tá najvyššia. Veľmi si užívam ten pocit luxusu, pretože auto má päť metrov a púta pozornosť všade, kde sa s ním objavím.“

 

A ČO SI NA DS 9 VYCHUTNÁVA NAJVIAC?

„Pohodlné kožené sedadlá s masážnou funkciou, nočné videnie a 360-stupňovú kameru pri parkovaní. Aj automatické zamykanie aj odomykanie, lebo stačí, že sa priblížim s kľúčom vo vrecku a auto sa samo otvorí. Keď mám plné ruky tašiek, ktoré nosím na fotenia, využívam aj bezdotykové otváranie kufra. Ale pre mňa je aj tak najdôležitejší dizajn. Páči sa mi stredová strieborná lišta na prednej kapote. Aj otáčajúce sa svetlomety, ktoré pripomínajú diamanty. DS 9 je luxusný a elegantný, presne tak, ako francúzska móda.“

Jedinečná dokonalosť francúzskeho know-how
Jedinečná dokonalosť francúzskeho know-how
DS LOUNGE
Interiérový dizajn: stelesnenie elegancie
Model DS 9 bol navrhnutý tak, aby každý cestujúci ťažil z veľkého priestoru a rovnakej úrovne pohodlia. Vpredu aj vzadu sú sedadlá vyhrievané, masážne a ventilované. Alcantara©, ktorá pokrýva strop, umocňuje pocit pokoja.
Všadeprítomná koža
Konečným vyjadrením nášho najlepšieho know-how je interiér OPERA zdobený najkrajšou kožou, kožou Nappa, ktorá pokrýva celú palubnú dosku, stredovú konzolu a sedadlá v štýle remienkových hodiniek. Tento exkluzívny podpis obsahuje aj volant potiahnutý kožou.
Dekór "Clous de Paris"
Pri dekóroch ovládacích prvkov DS 9 našli dizajnéri opäť inšpiráciu v jemnom hodinárskom remesle. Na základe dlhodobých skúseností odborníkov použili typické spracovanie kovu používané u luxusných hodinek. Reliéfne prvky CLOUS DE PARIS sú z technického i umeleckého hľadiska dokonalá povrchová úprava s miniatúrnymi pyramídami, ktoré sa vzájomne prelínajú.
Perlové prešívanie
Originálne prešitie kože pripomínajúce tvar perly pochádza z dielne čalúnenia DS DESIGN Studio Paris. Tento elegantný a jemný odkaz na luxusnú módu sa stáva unikátnym podpisom značky DS Automobiles.
Hodiny BRM R180
Hodiny B.R.M R180 vznikli v spolupráci so spoločnosťou B.R.M Chronographes. Po spustení sa vysunú z palubnej dosky, predstavujú dokonalú symbiózu moderných technológií s eleganciou spracovania.
Lakťová opierka Lounge
Lakťová opierka Lounge, umiestnená vzadu, prispieva k všeobecnému komfortu; Vyrobené prevažne z kože Nappa, ponúka úložné priestory vybavené USB zásuvkami a umožňuje aktivovať masážne funkcie zadných sedadiel.
Volant v koži
Nechajte sa okúzliť krásou materiálov, ktoré zdobia interiér DS 9, a najmä našimi kožami, ktoré zvýrazňujú palubnú dosku a volant.
FOCAL Electra®
Pre DS 9 si naši odborníci zvolili nový koncept akustického komfortu. Vrstvené sklá s akustickou fólioueliminujú vibrácie a vytvárajú tak skutočné prostredie pokoja a vyrovnanosti. Akustický komfort je zvýraznený čistotou zvuku dodávaného Hi-Fi systémom FOCAL Electra® a jeho 14 reproduktormi s výkonom 515 wattov.
TECHNOLÓGIE
Keď vás sprevádzajú špičkové technológie
DS 9, navrhnutá pre vaše pohodlie, integruje najnovšie technológie.
DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
Tento inteligentný systém odpruženia sa spolieha na kameru umiestnenú v hornej časti čelného skla, ako aj na niekoľko senzorov, ktoré snímajú nedokonalosti vozovky v reálnom čase. Tieto údaje sa prenesú v priebehu niekoľkých milisekúnd do počítača, ktorý pôsobí na každé z kolies nezávisle. Podľa týchto informácií systém neustále spevňuje alebo zjemňuje pruženie, aby sa zaručil optimálny komfort.
DS ACTIVE LED VISION
Vďaka hlavnému LED svetlometu a trom otočným LED modulom riadi technológia DS ACTIVE LED VISION viaceré režimy osvetlenia špecifické pre každú jazdnú situáciu. Moduly sa otáčajú a nakláňajú súčasne, aby v reálnom čase prispôsobili uhol, intenzitu a dosah svetelného lúča jazdným podmienkam (poveternostným podmienkam, svetelnosti). V závislosti od toho, či jazdíte v meste, na vidieku alebo na diaľnici sa osvetlenie prispôsobí tak, aby vám zaručilo viditeľnosť s vysokým rozlíšením.
DS DRIVE ASSIST

Vyvinuli sme systém DS DRIVE ASSIST, aby sme vodičovi pomohli s riadením a zároveň mu umožnili kedykoľvek prevziať kontrolu nad svojim vozidlom. Tento systém upravuje rýchlosť vozidla podľa auta idúceho pred ním a pôsobí na riadenie, aby vozidlo DS 9 viedol v jazdnom pruhu, ktorý si vodič zvolí.  Riadi rýchlosť a trajektóriu s cieľom zaručiť bezpečnosť a pokoj za volantom.

Systém tiež riadi fázy vypnutia (do 3 sekúnd) a fázy reštartu, keď premávka zhustne.

DS NIGHT VISION
Vďaka neviditeľnej infračervenej kamere umiestnenej v prednej maske chladiča skenuje vaše vozidlo DS 9 vozovku v reálnom čase. Systém je schopný zistiť prítomnosť chodcov alebo zvierat na vozovke do vzdialenosti až 100 metrov, aby ste mohli predvídať nebezpečie a vedeli na možné nebezpečie rýchlo reagovať.
DS DRIVER ATTENTION MONITORING
Systém snímačov a kamery umožňuje vo dne i v noci analyzovať znaky únavy a pokles pozornosti vodiča, rovnako ako aj trajektóriu vozidla. V prípade zistenia znakov únavy alebo nesústredenosti vodiča sa aktivuje zvukový signál a na centrálnom displeji sa zobrazí výstražné upozornenie.
DS PARK PILOT

So systémom DS PARK PILOT bude vaše manévrovanie pri parkovaní neuveriteľne ľahké.

Tento inteligentný systém je schopný nájsť miesto na zaparkovanie zodpovedajúce vonkajším rozmerom vozidla DS 9. Stačí systém aktivovať prejazdom okolo miesta rýchlosťou do 30 km/h. Pomocou tejto asistenčnej technológii vozidlo samo zaparkuje na pozdĺžne alebo kolmo orientované parkovacie miesto bez toho, aby vodič musel použiť volant alebo pedále.

E-TENSE
Vychutnajte si jazdu s plug-in hybridom
Režimy jazdy
Za volantom DS 9 E-TENSE máte k dispozícii štyri jazdné režimy, ktoré umožňujú väčšie alebo menšie využitie batérie. Režim s nulovými emisiami umožňuje väčšinu ciest medzi domovom a prácou bez spotreby paliva. S režimom E-TENSE Sport si užijete maximálny potenciál výkonu DS 9 s upraveným mapovaním pedálu plynu, prevodovky, riadenia a odozvy odpruženia. Hybridný režim automaticky riadi rôzne energie jazdou na 100 % elektrický, 100 % benzínový pohon alebo zmiešaním oboch pohonov, ak si to situácia vyžaduje. Nakoniec režim Komfort umožňuje aktivovať DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. Vďaka tomu je odpruženie stále pevnejšie alebo mäkšie, aby sa zaručil optimálny komfort.
Rekuperácia energie brzdením
Keď spomalíte, kinetická energia kolies sa premení na elektrinu. Dojazd batérie môžete zvýšiť až o 15 %.
Funkcia E-SAVE
Umožní vám ušetriť energiu, aby ste mohli prejsť posledné kilometre Vašej cesty v 100% elektrickom režime s nulovými emisiami. Umožňuje vám prístup do miest, kde je premávka obmedzená.

POCITY Z JAZDY

DS 9 E-TENSE 4x4 360
Pod dohľadom spoločnosti DS Performance, ktorá v rokoch 2019 a 2020 vyhrala dvojnásobný titul vo Formule E,  viedli vývoj a ladenie pohonnej jednotky a odpruženia k vynikajúcemu výkonu. Dynamická vyrovnanosť, obľúbená u zákazníkov DS Automobiles, dosahuje nové rozmery s DS 9 E-TENSE 4×4 360. Práca na detailoch vedie k nekompromisnej rovnováhe medzi vynikajúcim držaním na ceste a maximálnym komfortom.
Výhody plug-in hybridu
Ticho a jazdný komfort
Vychutnajte si pokojnú a tichú jazdu pri naštartovaní vozidla ako aj v režime nulových emisií. Na modeloch E-TENSE je ticho na palube posilnené sériovo dodávanými akustickými a vrstvenými sklami.
Jazdite slobodne
Naše plug-in hybridné vozidlá zaisťujú skutočnú flexibilitu jazdy v meste. Za čelným sklom našich modelov E-TENSE potvrdzuje aktiváciu elektrického režimu azúrová LED dióda pre ešte väčšie pohodlie.
Emisie
S dvomi dostupnými motormi (250 k a 360 k pri 4x4) majú naše modely E-TENSE emisie v rozsahu od 26 do 41 g CO₂/km.
Kufor a vnútorný priestor
Vďaka veľkému rázvoru 2,89 metra ponúka DS 9 priestranný a pohodlný interiér vrátane elegantnej stredovej lakťovej opierky vzadu navrhnutej prevažne v koži Nappa. Kufor DS 9 E-TENSE je s objemom až 510L jedným z najväčších vo svojom segmente.
Služby E-TENSE
Využite služby, ktoré zaviedla spoločnosť DS Automobiles, aby ste si uľahčili svoj každodenný život: nájdite nabíjacie stanice a naplánujte si dobíjanie alebo inštaláciu nabíjacej stanice doma priamo z vášho smartfónu alebo vášho vozidla.
Výkon plug-in hybridu
So svojimi dvoma elektromotormi, jedným vpredu a druhým vzadu, dokáže motor E-TENSE 4x4 360 dosiahnuť pozoruhodný výkon až 360 k.
Dojazd
Prejdite do režimu nulových emisií
Dojazd vášho plug-in hybridného vozidla môžu ovplyvniť rôzne faktory, ako sú poveternostné podmienky, vaša rýchlosť alebo váš štýl jazdy.
Rýchlosť 
Spomedzi parametrov, ktoré najviac ovplyvňujú dojazd vášho plug-in hybridného vozidla, je najdôležitejšia rýchlosť. Udržiavanie konštantnej a miernej rýchlosti vám umožní optimalizovať dojazd vášho auta.
Štýl jazdy a terén
Vaše plug-in hybridné vozidlo je obzvlášť citlivé na štýl jazdy a vonkajší terén. Výber režimu Eco (dostupný medzi štyrmi jazdnými režimami), ekologická jazda alebo využitie rekuperačného brzdenia – to všetko sú riešenia na úsporu až 15 % energie.
Tepelný komfort a kúrenie
V prípade vysokých horúčav alebo záporných teplôt musí batéria poskytnúť energiu potrebnú na chladenie alebo vykurovanie kabíny, pričom v zime spotrebuje až o 35 % viac energie. Preto je lepšie predhriať alebo predchladiť vaše plug-in hybridné vozidlo, kým je ešte zapojené do nabíjacej stanice.
Vypočítajte si dojazd
Zmeňte nastavenia nižšie a pozrite si dojazd
Vypočítajte si dĺžku nabíjania
Vypočítajte si dĺžku nabíjanie na zaklade parametrov nižšie
Nabite si svoju DS 9
Kdekoľvek ste
Kliknutím nižšie objavíte dostupné a kompatibilné nabíjacie stanice s vaším modelom.
Využite výhody inštalácie na mieru
DS Automobiles vás podporuje pri výbere a inštalácii nabíjacieho riešenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám: od jednoduchej domácej elektrickej zásuvky až po inštaláciu Wall Boxu.
Aplikácia MYDS

Informácie o dojazde

Pomocou smartfónovej aplikácie MyDS zistite stav nabíjania alebo odhadovaný zostávajúci dojazd v reálnom čase. Keď je vaše vozidlo zapojené do elektrickej siete, uvádza sa aj rýchlosť a predpokladaný čas nabíjania.

Nabíjanie na diaľku

Pri ovládaní nabíjania na diaľku použite aplikáciu MyDS na spustenie nabíjania alebo prepnutie na plánované nabíjanie. Táto funkcia umožňuje dobíjanie počas výhodnejších časových úsekov.

Kúrenie a klimatizácia na diaľku

Nastavenie predhriatia/predchladenia kabíny vám umožňuje naprogramovať kúrenie alebo klimatizáciu vo vašom aute. Táto funkcia, navrhnutá pre vaše pohodlie, tiež pomáha zachovať dojazd vašej batérie, keď sa vozidlo nabíja.
SLUŽBY ŠITÉ NA MIERU
ONLY YOU
Objavte naše služby šité na mieru.
Servisné kontrakty
Istota na cestách a záruka starostlivosti o vaše vozidlo.