PREJSŤ NA OBSAH
Hatchbacky a sedany
HATCHBACKY A SEDANY
Doprajte si výlet 1. triedy na palube našich hatchbackov a sedanov
Elegantný dizajn, rafinovaná silueta: DS 9 a DS 4 vám ponúknu výnimočný komfort.
DS 4
Objavte kompaktný hatchback DS 4, elegantný automobil s aerodynamickým profilom, ktorý je rovnako efektívny v meste ako aj na hlavných cestách. DS 4 je vybavená motormi s výkonom od 130 do 225 k a je k dispozícii v plug-in hybridnej, benzínovej alebo naftovej verzii. DS 4 ponúka niekoľko vnútorných a vonkajších povrchových úprav a tiež jedinečné možnosti prispôsobenia, najmä pokiaľ ide o disky z ľahkých zliatin. Objavte tiež technologické inovácie, ktoré sú synonymom jazdného komfortu a bezpečnosti: zariadenie na autonómne riadenie, systém nočného videnia, ktorý rozpoznáva chodcov atď.
DS 9
Objavte DS 9 - sedan, ktorý spája eleganciu a komfort s dĺžkou až 5 metrov. DS 9 je dostupná s plug-in hybridným motorom (E-Tense) a je vybavená automatickou prevodovkou. Okrem elegantného dizajnu interiéru s prepracovanými materiálmi je DS 9 vybavená najlepšou výbavou na zvýšenie komfortu v kabíne: vyhrievanými, masážnymi a ventilovanými sedadlami. Využite tiež inovatívnu technológiu, FOCAL Electra ® Hi-Fi systém, pre výnimočný akustický zážitok.
VEDIEŤ VIAC O HATCHBACKOCH A SEDANOCH
Pozrite si FAQ
Čo je hatchback ?
Hatchback je nízke vozidlo strednej veľkosti s dĺžkou 4 až 5 metrov, s 5 dverami a najmenej 4 sedadlami na palube. Všestranný hatchback je vhodný na dlhé cesty, ale aj na rodinné výlety vďaka priestrannému interiéru.
Prečo kúpiť hatchback alebo sedan ?

Hatchbacky a sedany sú špičkové vozidlá par excellence, vo všeobecnosti vybavené najnovšími technológiami s cieľom ponúknuť vodičovi ten najlepší zážitok z jazdy. Ponúkajú bezpečnú a upokojujúcu jazdu pre vodiča aj pasažierov na palube. 

 

Berline bicorps ou tricorps : quelles différences ?
La berline peut avoir deux formes au niveau de sa carrosserie, qui est divisée en plusieurs volumes : bicorps ou tricorps.

Berline tricorps
Cette catégorie de Berline peut être décomposée en 3 volumes : compartiment moteur à l’emplacement du capot, l’habitacle et le coffre. Ce type de véhicule ne dispose pas de hayon mais d’une porte de coffre fixe.

Berline bicorps
À la différence du modèle à trois parties, la Berline bicorps est composée de 2 volumes : le compartiment moteur et l’habitacle qui est relié au coffre. Ce modèle dispose donc d’un hayon qui ouvre à la fois la lunette arrière et la porte de coffre. Il s’agit du modèle de Berline le plus répandu.
Quels sont les différents modèles de Berline ?
Berline routière
Sa bonne tenue de route en fait le véhicule par excellence pour les longs trajets et lui permet d’enchaîner confortablement les kilomètres. Généralement proche des 5 mètres de long, la Berline routière est dotée d’un habitacle spacieux et accueillant. Sa longueur permet également d’avoir un important volume de coffre.

Berline compacte
La Berline compacte se situe entre la voiture citadine et la berline plus classique. À la différence des voitures Berline tricorps, les compactes bicorps disposent d’un grand hayon vertical à l’arrière. La polyvalence de la Berline compacte en fait un véhicule à l’aise en ville mais également sur les grandes routes.
Akú motorizáciu vybrať ?

Pri kúpe nového hatchbacku alebo sedanu máte na výber medzi spaľovacím a elektrickým motorom. Benzínové a naftové autá majú výhodu väčšieho dojazdu ako elektromobily. Naopak, tie druhé sú z hľadiska paliva hospodárnejšie a ekologickejšie.

 

V DS Automobiles sú v ponuke autá s benzínovým, naftovým, ale aj s plug-in hybridným motorom, všetky dostupné s automatickou prevodovkou. Výhoda plug-in hybridov spočíva v spojení medzi spaľovacím a elektrickým motorom. Taktiež je možné zvoliť si výkon motora podľa vašich potrieb: od 130 koní do 360 koní.