PREJSŤ NA OBSAH
Vozidlá SUV

SUV & CROSSOVER

SUV a CROSSOVER: každý model kombinuje inovatívny dizajn a špičkové technológie.
Jedinečný svetelný podpis a impozantná a odvážna silueta vozidla dodávajú pocit bezpečia a pohody: to je definícia auta vyššej kategórie podľa DS.
SUV DS 7
Milovníci nových automobilových zážitkov si užijú cestu za volantom DS 7 vďaka dvom širokouhlým 12'' obrazovkám, DS NIGHT VISION, ktorý ponúka výnimočnú nočnú viditeľnosť a DS DRIVE ASSIST, ktorý automaticky reguluje vašu rýchlosť podľa vozidla idúceho pred vami a udrží vás v jazdnom pruhu.
CROSSOVER DS 3
DS 3, skutočné vozidlo vyššej triedy, vám zabezpečí pohodlie a pokoj počas všetkých vašich ciest. Toto kompaktné vozidlo bolo navrhnuté tak, aby ponúkalo inovatívny a intenzívny automobilový zážitok, kde je každý kilometer cestou pre všetky zmysly.

VEDIEŤ VIAC O SUV

Čo je SUV ?
SUV je skratka pre športové úžitkové vozidlo a vo všeobecnosti označuje vozidlo, ktoré je v porovnaní s bežným automobilom vyššie. Vďaka tomu zabezpečuje lepšiu viditeľnosť a odvážiť sa s ním môžete aj mimo spevnených ciest.
Aký je rozdiel medzi SUV a Crossoverom ?
Rozdiel je v ich dizajne, ale aj využití: SUV je priestrannejšie a môže priamo konkurovať rodinným autám, ako sú minivany. Pod pojmom crossover sa vo všeobecnosti označujú vozidlá s menšími rozmermi, bližšie k mestským autám alebo kompaktným hatchbackom z hľadiska použitia.
Ako si vybrať model SUV ?

Veľké SUV

Ak hľadáte rodinný model, získajú si vás veľké SUV modely, do ktorých sa pohodlne zmestí až 5 pasažierov. Veľké SUV majú dĺžku až 5 metrov, čo zabezpečuje priestranný interiér a veľký objem kufra. V DS Automobiles máte na výber DS 7, SUV s impozantným a kultivovaným vzhľadom. Pokiaľ ide o pohodlie, francúzsky výrobca ponúka sedadlá navrhnuté z vysoko kvalitných materiálov.

 

Kompaktné SUV

Kompaktné SUV je SUV s menšou veľkosťou. Stále s vysokým posedom, tento typ SUV nepresahuje dĺžku 4,60 metra. Kompaktné SUV tiež šetrí palivo v porovnaní s väčším modelom, čo z neho robí všestranné vozidlo: rovnako efektívne na ceste ako v meste. 

Akú motorizáciu vybrať pre SUV a Crossover ?

Kúpa nového SUV si vyžaduje výber motora prispôsobeného vášmu použitiu.

 

SUV a crossover: benzínový a naftový motor

Pri spaľovacom motore je možné rozhodnúť sa pre benzínové (Puretech) alebo naftové (BlueHDI) SUV. Výber, ktorý sa bude riadiť najmä tým, ako svoje vozidlo využívate.

 

SUV a crossover s elektromotorom

DS Automobiles ponúka aj plug-in hybridné SUV, ktoré ponúkajú prvý krok k elektrifikácii. Kombinácia spaľovacieho motora a elektromotra umožňuje ponúkať SUV a crossovery s nízkou spotrebou paliva na ceste aj v meste.

 

DS Automobiles ponúka plug-in hybridné SUV DS 7 s motorom E-TENSE a DS 3 so 100 % elektrickým motorom. Oba modely sú ponúkané s automatickou prevodovkou pre väčší pôžitok z jazdy.