PREJSŤ NA OBSAH
Plug-in hybridy

PLUG-IN HYBRID PODĽA DS

Kombinácia benzínu a elektrickej energie na našich plug-in hybridných motoroch E-TENSE ponúka výkon a flexibilitu. Elektrika znamená nízke alebo nulové emisie a ponúka tiché a dynamické fázy rozbehu.
DS 4
Presadnite do vyššej triedy
DS 4
Presadnite do vyššej triedy
PLUG-IN HYBRID
DS 7
Umenie zdokonaľovania
DS 7
Umenie zdokonaľovania
PLUG-IN HYBRID
DS 9
Sila elegancie
DS 9
Sila elegencie
PLUG-IN HYBRID

VÝHODY ELEKTRICKÉHO VOZIDLA

Ticho a jazdný komfort

Za volantom našich plug-in hybridných vozidiel si vychutnajte tichú a plynulú jazdu. Pri prepnutí do elektrického režimu sa za čelným sklom rozsvieti azúrová LED dióda, ktorá signalizuje jeho aktiváciu.

Služby E-TENSE

Využite výhody služieb DS Automobiles priamo z vášho smartfónu alebo vášho vozidla, aby ste si uľahčili každodenný život: lokalizujte terminály a plánujte si dobíjanie alebo inštaláciu nabíjacej stanice doma.

Emisie

S plug-in hybridným motorom naše vozidlá E-TENSE kombinujú nízke emisie a nízku spotrebu: od 30 g/km CO₂ a 1,4 l/100 km (v závislosti od modelu). V meste teda môžete jazdiť aj v prípade dopravných obmedzení.

VÝKON & FLEXIBILITA

Jazdné režimy

Naše plug-in hybridné vozidlá majú štyri jazdné režimy:

 

Režim HYBRID, ktorý je predvolený, vám umožňuje jazdiť v určitých časoch v elektrickom režime a inokedy vspaľovacom režime. Užitočný v meste aj na diaľnici, ponúka optimálne využitie elektrickej energie.

 

  Režim Zero Emission je ideálny na cestovanie v mestských oblastiach. Môžete tak prejsť viac ako 65 km (v cykle WLTP¹ v závislosti od modelu) bez spotrebovania jedinej kvapky benzínu. Absolútne ticho na palube, výnimočná odozva: zažite nové pocity.

 

  Aktivujte režim SPORT a využite potenciál svojho vozidla DS E-TENSE. Spaľovací motor vám dodá všetku svoju silu, pričom mu pomáhajú dva elektromotory. Akcelerácie, akcelerácie: vaša radosť z jazdy je na vrchole.

 

  Režim 4X4 alebo 4WD (u verzie E-TENSE 4x4) zlepšuje trakciu na ceste alebo v náročnom teréne. Sila spaľovacieho motora a elektromotorov sa prenáša na všetky štyri kolesá vozidla rovnomerne, čo výrazne zlepšuje priľnavosť na mokrej, blatovej, zasneženej alebo kľukatej vozovke.

REKUPERÁCIA ENERGIE PRI BRZDENÍ

Vďaka našim skúsenostiam z majstrovstiev Formule E sme vyvinuli niekoľko inovácií vrátane rekuperačného brzdenia. Podobne ako pri brzdení motorom, aj plug-in hybridné vozidlá premieňajú počas spomaľovania kinetickú energiu na elektrickú, čím si dobíjajú batériu. Vďaka rekuperácii pri brzdení môžete v meste zvýšiť dojazd vášho vozidla.

Túto funkciu je možné aktivovať jednoduchým stlačením radiacej páky.

Funkcia E-SAVE

Funkcia E-SAVE ušetrí až 30 km elektrickej energie vo vašej batérii na neskoršie použitie. Tento režim je obzvlášť užitočný na predvídanie zóny s obmedzenou premávkou, vyhradenej len pre vozidlá šetrné k životnému prostrediu.

 

Mapa dostupná na veľkej dotykovej obrazovke vám v reálnom čase zobrazuje oblasť, ktorú je možné pokryť v elektrickom režime, ako aj nabíjacie stanice.

AIDES & AVANTAGES FISCAUX

Une fiscalité qui lui est propre

L'hybride rechargeable permet des économies même au moment de l'immatriculation. Lors de l'achat d'un véhicule hybride neuf, une prime est en effet accordée. Un véhicule PHEV peut aussi être exonéré des frais de carte grise.

Découvrez vos avantages

 

 

ECO ADVISOR WIDGET NOT AVAILABLE

Calculez vos économies

 

 

SAVINGS CALCULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

Vypočítajte si dojazd

Upravte nastavenia nižšie, aby ste zistili skutočný dojazd.
AUTONOMY SIMULATOR WIDGET NOT AVAILABLE

NABÍJANIE

Vždy je vhodný čas na dobitie

Existujú rôzne spôsoby, ako dobiť batériu vášho vozidla. V závislosti od zvoleného spôsobu nabíjania bude čas nabíjania dlhší alebo kratší.

 

Môžete si zvoliť dobíjanie na svojich obvyklých parkovacích miestach. Napríklad v noci doma alebo cez deň v práci. Pri dlhších cestách si spravte prestávku na rýchlonabíjacej stanici a 80% dojazdu tak získate späť za 30 minút.

Naše riešenia prispôsobené vašim potrebám
DS Automobiles vás podporuje pri výbere a inštalácii nabíjacieho riešenia, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám: od jednoduchej domácej elektrickej zásuvky až po inštaláciu Wall Boxu.

Aplikácia MyDS

Informácie o dojazde

Aplikácia MyDS vám umožňuje konzultovať dojazd vášho plug-in hybridu v reálnom čase. Počas fáz nabíjania môžete tiež sledovať jeho rýchlosť a trvanie.

Nabíjanie na diaľku

Pre ovládanie nabíjania na diaľku použite aplikáciu MyDS. Spustite nabíjanie alebo prepnite na plánované nabíjanie. Táto funkcia umožňuje dobíjanie počas výhodnejších časových úsekov.

Kúrenie a klimatizácia na diaľku

Funkcia predriatia/ predchladenia priestoru pre cestujúcich vám umožňuje naprogramovať kúrenie alebo klimatizáciu vo vašom vozidle. Táto funkcia, navrhnutá pre vaše pohodlie, tiež pomáha zachovať dojazd, keď sa vozidlo nabíja.