Nabite si svoje vozidlo E-TENSE

Dobíjajte denne a jazdite na 100 % v elektrickom režime

Nabíjanie je nevyhnutným krokom k plnému využitiu vášho elektrického alebo plug-in hybridného auta. Keď vozidlo nepoužívate, stačí niekoľko sekúnd na jeho zapojenie a nabitie. Odporúčame, aby ste svoje plug-in hybridné vozidlo nabíjali každý deň, aby ste naplno využili výhody 100 % elektrickej jazdy.

Spôsob nabíjania

Ako nabíjať vaše elektrické vozidlo ?

Nabíjanie vášho elektrického alebo hybridného vozidla je možné vykonať na verejnej alebo súkromnej nabíjacej stanici. So súkromnou nabíjacou stanicou máte možnosť nabíjať vozidlo u vás v práci alebo priamo doma. Na dobitie vozidla máte k dispozícii niekoľko možností.  Vďaka mnohým výhodám, ako je rýchlosť nabíjania a bezpečnosť, je DS Wall Box riešením nabíjania, ktoré uprednostňujeme. Naše elektrické a plug-in hybridné vozidlá sú kompatibilné s týmito spôsobmi nabíjania.

DS ePro WALLBOX

Naše DS ePro WALLBOX umožňujú bezpečné a optimálne nabíjanie vášho elektrického vozidla DS. V závislosti od zvolenej intenzity môže byť váš nový DS 3 E-TENSE plne nabitý za 5h 15min pomocou trojfázového kábla režimu 3.*

*s palubnou nabíjačkou 11kW


Zosilnená zásuvka

Inštalácia zosilnenej zásuvky vám umožní výrazne zvýšiť rýchlosť nabíjania vašej DS 3 E-TENSE. Svojich denných 50 km tak môžete dobiť za 2h30 so zosilneným káblom režimu 2.

Domáca zásuvka

Naše modely E-TENSE možno jednoducho dobíjať zo štandardnej domácej zásuvky vďaka káblu režimu 2. Toto riešenie vám umožní dosiahnuť 100 km nabitia za menej ako 10 hodín pri DS 3 E-TENSE.

Keďže dojazd plug-in hybrid vozidiel v elektrickom režime je menší ako dojazd 100% elektrického vozidla, časy nabíjania sa tiež skrátia. Počítajte s dvoma hodinami do úplneho nabitia pri DS 7 E-TENSE v prípade nabíjania cez DS Wall Box s výkonom 7,4 kW.

Jednoduchá inštalácia wall box v 4 krokoch

Profesionálny servis od poradenstva až po montáž

1. VÝBER
Poradca vám zavolá, aby ste spolu vybrali riešenie prispôsobené vašim potrebám.

2. SCHVÁLENIE
Technik vyhodnotí potreby pre inštaláciu daného riešenia u vás doma.

3. PONUKA
Váš poradca vám pošle cenovú ponuku na kúpu a inštaláciu vášho wall boxu.

4. INŠTALÁCIA
Technik vám doručí, nainštaluje a následne uvedie váš wall box do prevádzky.

Váš nový wall box

Váš nový wall box

DS ePro WALLBOX je výkonná a bezpečná nabíjacia stanica. Je inštalovaný profesionálom a je ideálnym riešením pre rýchle dobíjanie doma.

Špeciálna aplikácia umožňuje ovládať terminál cez WIFI a 4G.

Poskytuje tiež správu prístupu a nabíjania pomocou RFID. Je už tiež kompatibilný s ďalšou generáciou komunikácie medzi nabíjacou stanicou a vozidlom.

Váš nový wall box

Nabíjacie káble

Existuje niekoľko typov káblov na nabíjanie vášho elektrického alebo plug-in hybridného vozidla, ktoré je potrebné prispôsobiť spôsobu nabíjania a výkonu palubnej nabíjačky vášho vozidla. Všetky naše nabíjacie káble sú dostupné v rámci príslušenstva. Pre viac informácií sa informujte v najbližšom DS STORE.

 

Kábel režimu 2
Tento kábel môže podporovať výkon 1,8 kW. Je optimalizovaný pre použitie v domácej zásuvke.

Zosilnený kábel režimu 2
Tento kábel môže podporovať výkon 3,2 kW. Je optimalizovaný pre použitie na zosilnenej zásuvke.

 Jednofázový kábel režimu 3 
Tento kábel môže podporovať výkon 7,4 kW. Je optimalizovaný pre použitie na DS Wall Box 7,4 kW alebo na verejnej nabíjacej stanici.

Trojfázový kábel režimu 3 
Tento kábel môže podporovať výkon 22 kW. Je optimalizovaný pre použitie na DS Wall Boxe 11kW alebo 22kW alebo na verejnej nabíjacej stanici.

Vedieť viac o dĺžke nabíjania

Vedieť viac o dĺžke nabíjania

Na nabíjanie vášho elektrického vozidla sa využívajú dva typy dostupnej energie: striedavý prúd (AC) alebo jednosmerný prúd (DC). Striedavý prúd, distribuovaný prostredníctvom väčšiny verejných sietí, vám umožňuje nabíjať batériu doma alebo na verejnej nabíjacej stanici. Doba nabíjania potom závisí od výkonu (kW) nabíjacích káblov a kapacity palubnej nabíjačky vášho vozidla DS.

Ostatné nabíjacie stanice, dostupné napr. na diaľniciach, premieňajú striedavý prúd na jednosmerný prúd. Počas dlhej cesty vám umožňujú využívať rýchle a optimalizované dobíjanie batérie. Upozorňujeme, že sú kompatibilné iba so 100% elektrickými vozidlami.

Nabíjanie na verejných staniciach

Nájdite verejnú nabíjaciu stanicu

Či už v meste alebo na dlhej ceste budete mať vďaka špeciálnej funkcii navigácie jednoduchý prístup ku všetkým nabíjacím staniciam kompatibilným s modelmi E-TENSE.

Cestujte s úplným pokojom a využívajte výhody siete takmer 330 000 staníc v celej Európe.