DS X E-TENSE

DS X E-TENSE

19/08/2019

SEN PRE ROK 2035

Auto „ľahké ako pierko“ a „tiché ako vánok“, stvorené z vízie svojich tvorcov pre tých z vás, pre ktorých je auto vášňou.

DS X E-TENSE JE ASYMETRICKÝ

Vízia automobilu snov pre rok 2035 viedla spoločnosť DS Automobiles k vytvoreniu  asymetrického konceptu s troma sedadlami založeného na jedinečnom spojení dvoch vozidiel v jednom. DS X E-TENSE umožňuje výber režimu riadenia podľa aktuálnych potrieb.

 

59071.252

Vďaka novej technológii je karoséria vozidla schopná obnoviť svoj pôvodný tvar po náraze, pričom konfigurácia prednej mriežky a chladenia DS X E-TENSE sa prispôsobuje požiadavkám vodiča. Svetelný záves DS LIGHT VEIL prispôsobuje jas svetla potrebám cestujúcich i samotného automobilu a jeho okoliu.

59069.252

INOVATÍVNE TECHNOLÓGIE

Oba motory, ktoré sú umiestnené na prednej náprave, sú zdrojom energie DS X E-TENSE a poskytujú skvelú reakčnú odozvu. Pre bežné použitie na vozovke je k dispozícii výkon 400 kW (540 konských síl), ktorý sa v režime „okruh“ zvýši až na 1 000 kW (1360 konských síl) a umožňuje vodičovi naplno si vychutnať vynikajúci systém odpruženia vytvorený technickým tímom DS Performance v programe DS Formule E. Podvozok z uhlíkových vláken je umiestnený na inovovaných pružinách a torzných tyčiach. Trakciu, priľnavosť a brzdenie sú riadené vyspelým aktívnym systémom navrhnutým pre optimalizáciu výkonu pre každý typ povrchu vozovky.

RADIKÁLNE ODLIŠNÝ ZÁŽITOK

 

59054.252

Výklopné dvere dekorované kombináciou uhlíkových vlákien a kože otvárajú prístup do kabíny vozidla. Na prvý pohľad zaujme trojuholníková architektúra predného sedadla, ktorá sa dokonale prispôsobí postave vodiča rovnako ako sedadlá v závodných špeciáloch. Kožený volant s drevenými a kovovými prvkami je úplne v súlade s hlavným princípom značky, ktorá vždy vyznávala vášeň pre automobily. Dvojfarebná koža Millennium Blue a Navy Blue Aniline je doplnená perlovým prešívaním typickým pre vozidlá DS. Tieto atribúty sami o sebe prispievajú k prísľubu jedinečného zážitku ihneď po nasadnutí a poskytujú vodičovi príval adrenalínu, ešte skôr ako naštartuje.

VÝNIMOČNÁ KABÍNA

Výklopné dvere doslova vyzývajú k usadeniu vodiča samotného alebo jeho spolujazdca. Pod presklenou strechou odhaľuje asymetrické usporiadanie vozidla DS X E-TENSE priestor, kde je cestujúci usadený v komfortnej kapsuli  – v odvetrávanom sedadle s výborným bočným vedením, vybaveným masážnou funkciou. Sedadlo dominuje celej kabíne v hornej časti je zdobené imitáciou vtáčieho peria. Cestovanie so zapojeným autonómnym režimom je výnimočný zážitok, kedy do hry vstupujú iné zmysly než hmat. Vnútorný priestor evokuje koncertnú sieň, kde si vychutnáte potešenie z hudby, a to všetko pod taktovkou značky FOCAL. Prístrojová doska sa stáva centrom hudobnej produkcie: adaptabilné reproduktory sledujú pohyb poslucháča a prispôsobujú tok zvuku jeho aktuálnej pozícii.