DS E-TENSE PERFORMANCE

DS E-TENSE performance koncept

Prototyp DS E-TENSE PERFORMANCE je navrhnutý ako vysoko výkonný prototyp určený na urýchlenie vývoja technológií pre ďalšie modely DS Automobiles.

KONCEPT DS -E TENSE PERFORMANCE

 

DS E-TENSE PERFORMANCE, vyvinutá divíziou DS Performance, stavia na know-how z víťazstiev v tímoch a jazdcoch počas dvoch po sebe nasledujúcich rokov vo Formule E. Základom jej konštrukcie sú karbónový kokpit, dva elektromotory s celkovým výkonom 600 kW (815 koní) a prevodovka s pohonom štyroch kolies.

Podvozok, motorizácia a batéria predstavujú inovatívne riešenia, ktoré sú testované pre podporu vývoja budúcich generácií 100% elektrických sériových modelov série E-TENSE.

Zameranie na budúcnosť

predná časť ds e-tense performance

DS E-TENSE PERFORMANCE odhaľuje víziu dizajnu a štýlu budúcich modelov DS Automobiles, najmä jej predná časť.

Od svojho založenia v roku 2014 kladie DS Automobiles elektrifikáciu do centra svojej stratégie. Ako prvý prémiový výrobca zapojený do Formuly E využila značka svoj úspech v 100% elektrických majstrovstvách na podporu svojho výskumu a vývoja smerom k udržateľnejšej mobilite. Od roku 2019 predstavila spoločnosť DS Automobiles 100 % elektrifikovaný rad, aby sa od roku 2020 stala multienergetickou značkou s najnižšími emisiami CO2 v Európe. Prechod sa zrýchľuje: od roku 2024 budú všetky nové modely DS Automobiles výhradne 100% elektrické.

S cieľom udržať si vedúcu pozíciu na trhu s elektrifikovaných vozidiel sa DS Automobiles spolieha na odborné znalosti DS PERFORMANCE, čo sa týka vývoja prototypu zameraného na testovanie rôznych inovácií, ktoré budú integrované do ďalších modelov značky.

„Naším cieľom je uplatniť skúsenosti získané vo Formule E a odborné znalosti, ktoré čerpáme z našich medzinárodných titulov, v projekte, ktorý predznamenáva vysoký elektrický výkon zajtrajška. Ide o prototyp, ktoré bude slúžiť na analýzu správania komponentov a ich vývoj pre budúcu industrializáciu. Cieľom je tiež nájsť riešenia na zníženie nákladov, uľahčiť ich výrobu a zvážiť aplikácie v sériových modeloch. Ďalšie generácie radu E-TENSE budú profitovať z tohto vývoja. »

Thomas Chevaucher, riaditeľ DS PERFORMANCE.

DS_E_PerfxFocal_05@W.Bonbon

DS E-TENSE PERFORMANCE sa vyznačuje karbónovým kokpitom s podvozkom extrapolovaným z jednomiestneho vozidla Formuly E. Geometria odpruženia je schopná zabezpečiť najlepšiu možnú priľnavosť na cestách, napríklad na často hrboľatých mestských okruhoch, a bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Trakčný pohon tvoria dva elektrické motory s kombinovaným výkonom 600 kW (250 kW vpredu a 350 kW vzadu) zodpovedajúci výkonu 815 k a krútiacemu momentu 8 000 Nm na kolesách. Tieto dva elektromotory, ktoré priamo vyplývajú z vývoja DS PERFORMANCE vo Formule E, vykazujú výnimočný výkon. Pohonná sústava DS E-TENSE PERFORMANCE s bezprecedentnou regeneračnou kapacitou 600 kW podporuje čo najlepšie využitie energie. Zatiaľ čo DS E-TENSE PERFORMANCE zachováva tradičné brzdenie pomocou kotúčov a doštičiek, regeneračný systém zabezpečuje v drvivej väčšine prípadov brzdenie samostatne.

DS_E_PerfxFocal_04@W.Bonbon

Batéria je jedným zo základných prvkov prototypu DS E-TENSE PERFORMANCE. Je uložená v uhlíkovo-hliníkovom kompozitnom obale navrhnutom spoločnosťou DS PERFORMANCE a inštalovaná v zadnej centrálnej polohe. Batéria DS E-TENSE PERFORMANCE, inšpirovaná pretekmi elektrických áut, bola vyvinutá v spolupráci s Total Energies a jej dcérskou spoločnosťou Saft. Ako výsledok výskumu tohto partnera skrýva inovatívnu chémiu a pohlcujúci systém chladenia článkov, ktorý sa vymyká súčasným technológiám – vďaka na mieru šitému riešeniu Quartz EV Fluid . Táto batéria umožňuje fázy zrýchlenia a regenerácie až do 600 kW a umožňuje objavovať nové cesty pre budúce generácie sériových vozidiel.

 

Náčrt budúcich štylistických línií DS Automobiles

DS_E_PerfxFocal_03@W.Bonbon

Výkonný prototyp DS E-TENSE PERFORMANCE je tiež výsledkom dizajnérskej práce DS DESIGN STUDIO PARIS.

Predná časť odhaľuje nový výrazový povrch namiesto masky chladiča. Táto úprava, ktorá sa už objavila v DS AERO SPORT LOUNGE, sprevádza logo DS Automobiles v trojrozmernom efekte – ako výkladná skriňa – so špecifickou uvítacou sekvenciou.

Na oboch stranách nové denné svetlá kombinujú technológiu a štýl s výnimočnou jemnosťou, aby osvetleniu poskytli široký záber. Sada pozostáva z 800 LED diód. Dve kamery umiestnené na mieste projektorov dotvárajú vizuálnu identitu DS E-TENSE PERFORMANCE a zároveň umožňujú získavanie užitočných údajov o tomto mobilnom prototype.

Aby lemovanie sprevádzalo aerodynamickú líniu, má interferenčnú farbu s efektom chrobáka. V závislosti od vonkajších podmienok a uhla pohľadu sa vnímanie farieb mení a ponúka výrazný kontrastný efekt s lesklými čiernymi povrchmi siahajúcimi až po kapotu. 20-palcové disky kolies majú aerodynamický profil vďaka novým vložkám.

Kabína bola navrhnutá na zber dát. Sedadlá a volant Formula E poskytujú vysokovýkonnú atmosféru. Pohodlie a zmysel pre detail zohľadňuje aj špecifická vložka čalúnenia z čiernej kože.

Pohodlie v kabíne DS E-TENSE PERFORMANCE dotvára HIFI sústava Focal Utopia a predstavuje duo exkluzívnych reproduktorov Scala Utopia Evo vo farbách prototypu. Tieto sú majstrovsky spracované zlatníkmi do unikátnej podoby, pričom ponúkajú jedinečný zvukový podpis.

 

Vysoko výkonný prototyp v ​​akcii

DS Formule E

Od februára 2022 organizujú tímy DS PERFORMANCE prvé skúšky DS E-TENSE PERFORMANCE. Jean-Éric Vergne, ambasádor E-TENSE, a António Félix da Costa, obaja šampióni Formuly E, sa striedali za volantom prototypu, aby dokončili jeho vývoj.

Počas svojej prvej testovacej kampane už DS E-TENSE PERFORMANCE najazdil viac ako 3 000 kilometrov a potvrdil zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,0 sekundy!  

Predná časť konceptu DS E-Tense Performance
DS Formule E
predná časť ds e-tense performance
DS E-TENSE performance koncept
DS koncept E-Tense Performance