PREJSŤ NA OBSAH
Akumulátory

AKUMULÁTORY

Pre dlhotrvajúcu výkonnosť

Úlohou batérie je umožniť naštartovanie vášho DS za každého počasia a v každom čase. Chráňte ju pre optimálnu životnosť. 

Cenovú ponuku na diely a prácu pri výmene vašej súčasnej batérie vám poskytne autorizovaný servis DS.

 

PREČO SA BATÉRIA OPOTREBOVÁVA?

Batéria podlieha prirodzenému opotrebovaniu v dôsledku času a používania. Okrem toho môže silné vybitie, porucha elektrického obvodu alebo extrémne teploty spôsobiť predčasné opotrebovanie. 

VYBITÁ BATÉRIA

Prevádzka elektrických spotrebičov pri vypnutom motore (svetlomety, autorádio, klimatizácia atď.) spôsobuje vybíjanie.

EXTRÉMNE TEPLOTY

Extrémne teploty poškodzujú aktívny materiál a znižujú vodivosť elektrolytu (zmes voda + kyselina). Batéria je oslabená a zhoršuje sa jej stav. 

PORUCHA ALTERNÁTORA

Alternátor, ktorý nevyrába dostatok energie, nebude správne nabíjať batériu. Naopak, alternátor ktorý produkuje príliš veľa energie, bude batériu prebíjať a predčasne ju opotrebovávať. A napokon, zlé spojenia môžu viesť k únikom prúdu, čo urýchľuje proces vybíjania.

 

NAŠE RADY

  • Vyhnite sa zbytočnej prevádzke elektrických spotrebičov, keď motor nie je spustený.
  • Dbajte na to, aby bol povrch batérie vždy čistý a suchý. Pri pravidelnom používaní a dodržiavaní pokynov na údržbu môže batéria vydržať až 4 alebo 5 rokov. 
Pravidelné kontroly stavu celého nabíjacieho systému u vášho špecialistu DS, aby sa predišlo poruchám, najmä s príchodom zimy. To vám umožní rozhodnúť sa pre preventívnu výmenu a vyhnúť sa nepríjemnostiam spojeným s poruchou. 
DS AUTOMOBILES A ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Od návrhu vozidiel až po recykláciu použitých dielov sa DS Automobiles spolu so svojou sieťou zaväzuje k opatrnej činnosti v každej fáze životného cyklu vozidla.

Výrobca DS Automobiles sa aktívne angažuje v spracovaní znečisťujúcich látok. (i) (i) Pre viac informácií navštívte webovú stránku: www.stellantis.com  

Services sur-mesure

L'excellence DS Service
DS Service vous offre la tranquillité d'un entretien d'excellence
Les offres après-vente
DS Service vous accompagne à chaque étape de la vie de votre véhicule en vous proposant des offres exclusives.