PREJSŤ NA OBSAH
Tutoriály DS 4
VIDEO TUTORIÁLY & UŽÍVATEĽSKÉ PRÍRUČKY
DS 4
Objavte sériu videí s užívateľskými príručkami (video tutoriály) a prezentačných filmov o technológiách, ktoré vám pomôžu objaviť výhody zabudovaných systémov vo vašom vozidle DS 4.
UŽÍVATEĽSKÉ PRÍRUČKY

Získajte online užívateľskú príručku DS 4.

Môžete k nej pristupovať aj z aplikácií Scan MyDS App a MyDS.

Prezentačné videá
Pozrite si videá, ktoré predstavujú technológie dostupné v DS 4
 
DS ROZŠÍRENÝ  HEAD UP DISPLEJ

Prostredníctvom tohto videa zistíte, ako funguje rozšírený Head-Up Displej, technológia novej generácie, ktorá premieta všetky digitálne údaje na čelné sklo vašej DS 4. Zistite, ako:

 • Povoliť alebo zakázať túto technológiu
 • Upraviť výšku a jas displeja
 • Prechádzať všetkými informáciami priamo vo svojom zornom poli
DS IRIS SYSTEM

V tomto vysvetľujúcom videu odhaľujeme všetky funkcie nášho nového inovatívneho a intuitívneho informačného ekosystému, ktorý integruje prepojenú navigáciu a osobného asistenta. Naučíte sa, ako:

 

 • Vytvárať a spravovať profily
 • Pripojiť svoj smartfón cez Bluetooth alebo cez Android Auto alebo Apple Carplay
 • Používať navigačný systém
 • Použiť hlasový príkaz IRIS

 

 

DS SMART TOUCH

Tento video tutoriál vysvetľuje, ako používať DS SMART TOUCH, naše dotykové rozhranie dostupné priamo z centrálnej konzoly vašej DS 4. Vysvetľujeme, ako:

 

 • Aktivovať a prispôsobiť jednu zo 6 hlavných skratiek (cieľ, kontakt, rádio atď.) pomocou končekov prstov
 • Použiť priblíženie a oddialenie
 • Pochopiť funkciu rozpoznávania rukopisu (k dispozícii v roku 2022 prostredníctvom aktualizácie „Over the air“)
INFOTAINMENT - PRVÉ KROKY

Prostredníctvom tohto videa zistíte, ako funguje INFOTAINMENT vo vozidle:

 • Naučíte sa posúvať obrazovky alebo aktivovať widgety na centrálnej dotykovej obrazovke pomocou niekoľkých gest
 • Jednoducho sa dostanete k svojim obľúbeným jazdným funkciám, aby ste si ich mohli aktivovať alebo prispôsobiť
 • Rýchlo otvoríte užívateľskú príručku, aby ste pochopili význam kontroliek
PERSONALIZÁCIA OBRAZOVKY

Tento video tutoriál v niekoľkých krokoch vysvetľuje, ako si prispôsobiť obrazovky vašej DS 4: :

 • 10" centrálnu obrazovku
 • Obrazovky vodiča (DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY a digitálny prístrojový panel)

 

AKTUALIZÁCIA SYSTÉMU

V tomto vysvetľujúcom videu zistíte, ako začať inštalovať aktualizácie pre vašu DS 4 priamo cez 10-palcovú centrálnu obrazovku vozidla. Vďaka tomu:

 

 • Získate najnovšie verzie svojich aplikácií
 • Už nikdy nezmeškáte novú dostupnú službu
DS DRIVE ASSIST

Découvrez comment bien utiliser les différentes fonctionnalités de DS DRIVE ASSIST avec cette vidéo explicative :

 

 • Le régulateur de vitesse adaptatif avec fonction Stop & Go
 • L'aide au positionnement dans la voie
DS NIGHT VISION
Vďaka neviditeľnej infračervenej kamere umiestnenej v prednej maske chladiča skenuje vaše vozidlo DS vozovku v reálnom čase. Systém je schopný zistiť prítomnosť chodcov alebo zvierat na vozovke do vzdialenosti až 200 metrov, aby ste mohli predvídať nebezpečie a vedeli na možné nebezpečie rýchlo reagovať.
DS AIR
Neviditeľný vetrací otvor DS AIR, ktorý je plne zabudovaný do palubnej dosky, je jedinečný systém vetrania, ktorý je dizajnovo diskrétny a zároveň účinný. Vďaka svojmu kompaktnému dizajnu dodáva palubnej doske plynulosť a čistotu.
DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
Tento inteligentný systém odpruženia sa spolieha na kameru umiestnenú v hornej časti čelného skla, ako aj na niekoľko senzorov, ktoré snímajú nedokonalosti vozovky v reálnom čase. Tieto údaje prenesú v priebehu niekoľkých milisekúnd do počítača, ktorý pôsobí na každé z kolies nezávisle.  Podľa týchto informácii systém zabezpečí pevnejšie alebo pružnejšie nastavenie tlmičov, aby ste mali zaručený optimálny komfort.
INFOTAINMENT

DS IRIS SYSTEM je naše nové intuitívne, ergonomické informačné rozhranie s dotykovým ovládaním. Stáva sa akýmsi osobným asistentom, ktorý rozumie tomu, čo hovoríte a splní vaše požiadavky tak, ako chcete.

Vďaka DS SMART TOUCH viete aktivovať jednu zo svojich 6 obľúbených rýchlych príkazových skratiek (cieľ navigácie, kontakty, rádio, konfigurácia klimatizácie…) jediným gestom bez toho, aby ste prestali sledovať cestu. Táto dotyková obrazovka, ktorá je pohodlne umiestnená v dosahu, rozoznáva vaše príkazové gestá rukou, ako je približovanie, vzďaľovanie a písanie.

ROZŠÍRENÝ HEAD UP DISPLEJ
Rozšírený Head Up Display predstavuje pohlcujúci vizuálny zážitok prirovnaný k rozšírenej realite. Digitálne informácie, ktoré sa premietajú cez čelné sklo na 21” uhlopriečku 4 metre dopredu, sa zdajú byť na ceste, takže z nej nikdy nemusíte spustiť oči.
DS MATRIX LED VISION
Nová generácia projektorových svetlometov DS MATRIX LED VISION má subtílny a moderný vzhľad a poskytuje DS 4 technológie Matrix Beam a Dynamic Bending Light. Svetelný lúč presne sníma vaše okolie a prispôsobuje sa mu pomocou piatich prednastavených režimov (mesto, vidiek, diaľnica, zlé počasie a hmla), takže diaľkové svetlomety môžete používať za každých podmienok bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky.
ADML PROXIMITY

Vďaka bezkľúčovému prístupu s proximity senzorom sa vaša DS automaticky odomkne, keď sa k nej priblížite na vzdialenosť 2 metrov. Kľučky dverí, dovtedy decentne skryté v karosérii a elegantne kopírujúce jej tvar, sa vysunú.

Pomocou tlačidla Štart/Stop vozidlo pohodlne naštartujete. Pri opúšťaní vozidla je princíp rovnaký: pri vzdialení sa od vozidla sa jeho kľučky zasunú a vozidlo sa automaticky zamkne.   

DETEKCIA A UPOZORNENIE NA PREMÁVKU VZADU
Pre väčšiu istotu rozpozná tento systém počas jazdy vozidlá vo vašom bočnom mŕtvom uhle, bez ohľadu na ich nájazdovú rýchlosť. S dosahom až 75 metrov vás upozorní na nebezpečenstvo blikajúcou LED diódou v zrkadle na príslušnej strane. Keď zaradíte spiatočku, budete upozornení na pohybujúce sa prekážky vo vzdialenosti až 40 m vo vašom zadnom mŕtvom uhle.
ADVANCED TRACTION CONTROL
Systém Advanced Traction Control prispôsobuje trakciu predných kolies a umožňuje vám vďaka svojim trom jazdným režimom bezpečnú jazdu v komplikovanom teréne, ako je sneh, piesok alebo blato. Okrem toho môžete využiť výhody funkcie Hill Assistant Descent Control na obmedzenie rizika šmyku alebo straty kontroly na svahoch väčších ako 5 %.
DS DRIVE ASSIST

Vyvinuli sme systém DS DRIVE ASSIST, aby sme vodičovi pomohli s riadením a zároveň mu umožnili kedykoľvek prevziať kontrolu nad svojim vozidlom. Tento systém upravuje rýchlosť vozidla podľa auta idúceho pred ním a pôsobí na riadenie, aby vozidlo DS viedol v jazdnom pruhu, ktorý si vodič zvolí. Riadi rýchlosť a trajektóriu s cieľom zaručiť bezpečnosť a pokoj za volantom. 

 

DS DRIVE ASSIST 2.0
DS DRIVE ASSIST 2.0 navyše obohacuje zážitok z autonómnej jazdy integráciou poloautomatickej zmeny jazdného pruhu, prispôsobovaním rýchlosti v zákrutách a podľa doporučenej značenej rýchlosti.
HIFI SYSTEM FOCAL ELECTRA®
Vychutnajte si zvukový zážitok vďaka tomuto výnimočnému systému so 14 reproduktormi a výkonom 690 Wattov. 
TECHNOLÓGIA E-TENSE
Objavte naše špecializované videonávody pre naše plug-in hybridné modely
 
Ako funguje DS 4 E-TENSE ?
Plug-in hybrid najnovšej generácie, nájdite všetky výhody DS 4 E-TENSE.
Ako nabíjať vašu DS 4 E-TENSE ?
Prostredníctvom tohto videonávodu objavte výber rôznych režimov nabíjania s príslušnými časmi nabíjania a naučte sa čítať rôzne farebné zobrazenia na nabíjacej nádrži.
Ako vyťažiť maximum zo svojho plug-in hybridného vozidla?

Aby ste optimalizovali výkon vášho plug-in hybridného vozidla E-TENSE, pozrite si tento krátky video tutoriál zameraný na dobré využitie hybridného režimu.

 

Medzi úsporou paliva a zvýšeným dojazdom objavte naše tipy, ako čo najlepšie využiť svoje auto.

Solutions de recharge du partenaire Free2move
Découvrez nos tutoriels vidéos pour utiliser les services de notre partenaire Free2move.

DS Automobiles x Free2move : s'inscrire


Découvrez les tutoriels pour les solutions à la charge
Ce tutoriel vidéo vous indique comment souscrire au service « Charge My Car », via l’application Free2move. Suivez les étapes pour bénéficier de toutes ses fonctionnalités : identification des bornes de recharge publiques disponibles et compatibles avec votre voiture électrique ou hybride rechargeable, planification de votre trajet et paiement simplifié. Directement accessible depuis votre Smartphone ou sur l’écran de votre voiture, « Charge My Car » simplifie vos déplacements, partout en Europe.

Recharger son véhicule électrique ou hybride rechargeable


Découvrez, à travers ce tutoriel vidéo, comment trouver la station de recharge la plus proche de vous, la plus économique ou la plus rapide, grâce à la fonctionnalité « Charge My Car » de l’application Free2move, directement accessible depuis l’écran de votre voiture ou votre Smartphone. Débutez et arrêtez ensuite la charge de votre véhicule électrique ou hybride rechargeable sur l’ensemble des stations du réseau Free2move, avec votre carte de recharge ou votre Smartphone.

Préparer son voyage


Suivez les instructions de ce tutoriel vidéo pour préparer un long trajet en voiture électrique ou hybride rechargeable avec le service « Charge my Car », disponible depuis l’application Free2move. Accédez au plus grand réseau européen de stations de recharge et déterminez l’itinéraire optimal pour faciliter tous vos trajets, même les plus longs.