PREJSŤ NA OBSAH
DS E-TENSE FE23: Gala de Monaco E-Prix

DS Automobiles sa prezentuje na „Grand Gala“ na E-Prix de Monaco

Dizajn DS E-TENSE FE23 je inšpirovaný najkrajšími večernými outfitmi v kniežatstve

Paríž, 23 apríl 2024

Ako už býva zvykom, majstrovstvá sveta ABB FIA Formula E sa čoskoro zastavia na okruhu v Monaku. A pre tento 7. ročník sa DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT rozhodli osláviť prestíž a pôvab kniežatstva.

 

Špičkový francúzsky výrobca a jeho americký partner si preto predstavili vizidlo s jedinečným dizajnom! DS E-TENSE FE23 „Grand Gala“ odetý v tmavej čiernej značke DS a zlatých logách vzdáva hold luxusným outfitom monackých večerov a oslavuje najlegendárnejšie preteky v motoristickom športe.

 

DS E-TENSE FE23 „Grand Gala“ vyvinutý spoločnosťou DS Performance, obzvlášť rýchly počas dvoch kvalifikačných stretnutí v Misane 13. a 14. apríla, by mal zažiariť aj na trati v Monaku.

 

Za volantom sedí Jean-Eric Vergne, dvojnásobný majster FE a víťaz Monaka E-Prix v roku 2019, a Stoffel Vandoorne, majster sveta 2022 a víťaz monackej edície v tom istom roku. Pri tejto výnimočnej príležitosti budú dvaja vodiči DS PENSKE vybavení aj oblekmi a prilbami vo farbách DS E-TENSE FE23 “Grand Gala”. A aby sa mohli pohybovať po uliciach Monaka, budú mať k dispozícii veľkolepý DS 7 E-TENSE 4x4 360 rešpektujúci víkendový dress code „Grand Gala“.

 

Nakoniec, na oslavu tohto jedinečného vzhľadu, bude po pretekárskom víkende zverejnený plagát „Automobilista“, ktorý bude k dispozícii širokej verejnosti.

 

E-Prix Monaka sa uskutoční v sobotu 27. apríla 2024 o 15:00 SEČ.

« Pre tieto špeciálne a jedinečné preteky sme predstavili DS E-TENSE FE23, ktorý je rovnako špeciálny a jedinečný. Naše auto, inšpirované typickými galavečermi Monackého kniežatstva, si na „Grand Gala“ pretekov v Monaku navlieklo aj čiernu kravatu a smoking. Vytvorili sme špeciálne prevedenie, ale aj obleky a prilby pilotov, ktoré sú inšpirované konceptom „Grand Gala“. Rovnako ako DS 7 E-TENSE 4x4 360, ktorý bude sprevádzať Jeana-Erica a Stoffela na ich cestách do Monaka a ktorý bude mať rovnaký dizajn ako ich jednomiestne vozidlo. Pre zberateľov je pripravený veľkolepý plagát „Automobilist“, ktorý bude dostupný na ich webovej stránke. Pôjde teda o špeciálne preteky s veľmi veľkými iniciatívami vytvorenými spoločnosťou DS Performance a jej partnerom PENSKE AUTOSPORT. »

 

Eugenio Franzetti, Riaditeľ DS Performance