PREJSŤ NA OBSAH
NOVÁ VERZIA PRE DS E-TENSE FE23
Pútavý jednomiestny automobil umocňuje svoj lesk a elegantný vzhľad.
Paríž, 9. október 2023

Víťazný monopost značky DS Automobiles z elektrickej série Formula E vymenil tento rok farby – svoju známu zlatú a čiernu farbu. Výsledkom je, že DS E-TENSE FE23 teraz zdobí výraznejší oslnivý zlatý vzhľad na prednej časti a bočných častiach.

 

Nové vozidlo, vybavené rovnakou pohonnou jednotkou ako vozidlo z 9. sezóny (keďže všetky pohonné jednotky sú homologované na dva roky), však zostáva verné tradičnej farebnej schéme francúzskej značky a duchu tímu. DS E-TENSE FE23, vyvinutý tímami DS Performance, kombinuje najlepšiu elektrickú technológiu od DS Automobiles.

 

Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný šampión Formuly E, a Stoffel Vandoorne, majster sveta z roku 2022, budú za volantom dvoch DS E-TENSE FE23 počas oficiálnych predsezónnych testov v španielskej Valencii v dňoch 24. – 27. októbra.

 

Prvé preteky 10. sezóny sa uskutočnia v Mexico City 13. januára 2024.

„Ako vždy, moment odhalenia farebnosti je veľmi vzrušujúcim momentom, pretože predstavuje oficiálny začiatok nového dobrodružstva, novej výzvy, novej sezóny! Začnime teda túto sezónu 10 s novým DS E-TENSE FE23, ktorý je ešte krajší ako minulý rok! Krajší a viditeľnejší, pretože aj taký je motoršport. Sme tu preto, aby sme zviditeľnili našu značku DS Automobiles, nášho partnera PENSKE AUTOSPORT, ako aj všetkých našich sponzorov. Tiež tvrdo pracujeme na tom, aby bol DS E-TENSE FE23 okrem krásneho auta aj rýchlym autom. Pohonné ústrojenstvo bude rovnaké ako v 9. sezóne, keďže tento rok nedošlo k žiadnym homologizačným zmenám, ale urobilo sa veľa práce a budeme pokračovať v zlepšovaní softvéru, ktorý to riadi. Veľký a úspešný, to je náš sen! Toto je náš cieľ pre sezónu 10! »

 

Eugenio Franzetti, riaditeľ DS Performance