PREJSŤ NA OBSAH
DOKONALÉ SPOJENIE
DOKONALÉ SPOJENIE: DS 4 A MISS SLOVENSKO 2023          DANIELA VOJTASOVÁ
31. január 2023

 

Úradujúca Miss Slovensko Daniela Vojtasová sa už niekoľko mesiacov teší zo svojho automobilu DS 4. Ako si krásna a cieľavedomá kráľovná krásy „sadla“ s týmto výnimočným Francúzom?

 

Čo očakávaš od svojho auta? Očakávam v prvom rade bezpečnosť a komfort. Momentálne trávim veľa času za volantom a je pre mňa dôležité, aby bola jazda príjemným zážitkom a nie nechcenou povinnosťou.

Ty ako držiteľka titulu miss si stelesnením krásy. Je pre teba dôležitá aj vizuálna stránka auta? Vizuálna stránka auta je určite pridanou hodnotou. Preferujem elegantný a minimalistický štýl a ten sa odráža aj na mojom aute. Bola to láska na prvý pohľad.

Kam viedla tvoja prvá cesta na DS 4? Prvá dlhšia jazda viedla na východ Slovenska, kde sme mali tanečné vystúpenie. Presvedčili sme sa o priestrannosti auta a tiež o kvalite zvuku, ktorý ako tanečníci vieme oceniť.

Koľko trvalo, kým ste si na seba zvykli? Stačila na to prvá jazda. Ovládanie auta je jednoduché a doslova intuitívne.

Ako často jazdíš? Momentálne skoro každý deň. Vďaka autu sa dokážem rýchlo a komfortne presúvať na stretnutia či večerné tréningy.

Ktoré funkcie sú pre teba najviac potrebné? Mne osobne vyhovujú automatické funkcie, ako je prepínanie diaľkových svetiel či otváranie dverí, keď sa nachádzate v blízkosti automobilu. Tú považujem aj za „vau“ funkciu, keďže mám neraz plné ruky a konečne nemusím hľadať kľúče v kabelke.

Jazdíš na krásnej DS 4 vo verzii Rivoli PureTech 180 S&S EAT8, čím je pre teba výnimočná? Najmä svojou prepracovanosťou, no zároveň jednoduchosťou. Odráža v sebe zmysel pre detail, no jej ovládanie nie je komplikované. Sama tvrdím, že v jednoduchosti je krása a príkladom toho je moja Rivoli.

Si poriadny šofér, ktorý si svoje autíčko vždy „pulíruje“ alebo v ňom nosíš polovicu domácnosti? Keďže ide o moje prvé auto, tak sa oň prirodzene starám najlepšie, ako viem. Som zaň totiž nesmierne vďačná.

Nakoľko je pre teba dôležité mať dobré prepojenie s mobilom, dobrú navigáciu a ovládanie konektívneho systému hlasom? Veľmi. Prepojenie s  mobilom mi uľahčuje jazdu a  pomáha efektívne využiť čas na cestách. Dokážem sa sústrediť na cestu a popritom vybavovať telefonáty, počúvať obľúbenú hudbu či podcasty.

Francúzska značka DS Automobiles je známa neuveriteľným komfortom a prepracovaným interiérom. Dáš nám za pravdu? Veľmi sa mi páčia detaily ako farebné osvetlenie interiéru, displej na rýchle ovládanie ako aj samotné polohovateľné sedačky.

Najkrajšia Slovenka sa o seba musí starať nielen z vonkajšej, ale aj vnútornej stránky. Prezradíš nám, čím sa udržuješ krásna po všetkých stránkach? Kľúčové je pre mňa pravidelné cvičenie a vyvážená strava. Udržiavam si tak nielen postavu, ale aj celkové zdravie a duševnú pohodu. Najdôležitejší je však pre mňa balans vonkajšej a vnútornej krásy.

Zažila si so svojím „DS-kom“ nejakú zaujímavú situáciu, ktorá ťa utvrdila v tom, že je to to správne auto pre teba? Veľmi ma potešilo, keď mi z auta kývali vodiči iných DS vozidiel. Mala som pocit, že nevlastním len auto, ale že som sa stala súčasťou akejsi milej komunity.

GALÉRIA OBRÁZKOV

Model DS 4 prémiovej automobilky DS Automobiles očarí charizmatickým vzhľadom a svalnatým postojom. Verzia RIVOLI PureTech 180 S&S EAT8, ktorú jazdí Daniela, je výnimočná metalickým sivým Crystal Pearl lakom v kontraste s veľkými diskami kolies a prednou maskou s výrazným logom. Interiér auta očarí príťažlivou architektúrou a čistými líniami. Digitálne informácie head-up displeja sa bezpečne a prehľadne premietajú na čelné sklo. Lesklá čierna predná mriežka vyniká chrómovanými diamantmi, precízne dokonalé prešívanie poťahov v koži NOIR BASALTE evokuje francúzsku haute couture. Tlačidlá ovládania najmodernejších asistentov pripomínajú vesmírny koráb a sedadlá sú prispôsobené požiadavkám maximálneho jazdného komfortu. DS 4 na ceste monitoruje nerovnosti, prispôsobuje pruženie, sleduje situáciu a dokáže núdzovo zabrzdiť. Parkovacie senzory, dynamické svetlá, top klimatizácia a infračervená kamera na detekciu chodcov a zvierat robí z jazdy pohodlný zážitok. Pod kapotou tohto modelu DS 4 sa ukrýva benzínový pohon s automatickou 8-stupňovou prevodovkou. A tak sa Daniele nečudujeme, že si ho okamžite zamilovala a oceňuje jeho skvelé vlastnosti pri každej ďalšej ceste.

 

Celý článok vyšiel v magazíne EVA 12/2023 nájdete v pdf tu.

Autor článku: Eva Blahútová, Foto: JMPRO.SK, Outfit: Lenka Crhlíková