PREJSŤ NA OBSAH
2023 Jakarta E-Prix: výročie 100. pretekov
DS Automobiles sa pripravuje na oslavu 100. pretekov

Paríž, 31.máj 2023

 

Spoločnosť DS Automobiles bude budúcu nedeľu v Jakarte (Indonézia) oslavovať svoje 100. preteky v rámci majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E.

Túto nedeľu, 4. júna, na štartovom poli druhých pretekov Jakarty E-Prix postaví francúzsky výrobca svoju FE už po 100. raz od svojho zapojenia sa do majstrovstiev v 100 % elektrickej verzii.

 

 

 

Spoločnosť DS Automobiles, ktorá vstúpila do súťaže v roku 2015 (sezóna 2), sa zapísala do histórie elektrického motoristického športu tromi generáciami Formuly E. Dnes, len pár dní pred 100. pretekmi, má značka na svojom konte 4 majstrovské tituly (Tímy a Jazdci), 16 víťazstiev, 47 pódií a 22 pole position.

 

 

 

Na oslavu tohto výročia sa Stoffel Vandoorne, úradujúci majster sveta, a Jean-Eric Vergne, jediný dvojnásobný majster v tejto disciplíne, posadia za volant DS E-TENSE FE23 s náterom špeciálne vytvoreným pre túto príležitosť. Francúzsky jazdec, zároveň ambasádor DS Automobiles, bude vybavený prilbou vo farbách pretekov 100.

 

 

 

Získaním dvoch titulov (v roku 2019 s Jean-Eric Vergnem a v roku 2020 s Antoniom Félixom Da Costom) sa spoločnosť DS Automobiles etablovala ako najviac oceňovaný výrobca vo Formule E.

História DS Automobiles sa stále píše a niet pochýb, že E-Prix v Jakarte (Indonézia), ktorá sa uskutoční 3. a 4. júna, bude dejiskom ďalších skvelých výkonov francúzskeho tímu!