Formula E : obhliadnite sa za tým najlepším z 9. sezóny
Formula E sezóna 9
Víťazstvo, stupne víťazov a ponaučenia pre DS Automobiles
Paríž, 2. august 2023
Rok 2023, prešpikovaný pretekmi plnými zvratov, bol tzv. krst ohňom pre tretiu generáciu Formuly E. Na konci týchto 16 kôl plných ostrého boja získali DS Automobiles a jej partner PENSKE AUTOSPORT tri stupne víťazov (vrátane víťazstva) a pole position.

Majstrovstvá sveta ABB FIA Formula E ukončili 30. júla na okruhu ExCeL v Londýne svoju deviatu sezónu. Kľúčové obdobie, v ktorom vstúpila do konkurencie tretia generácia jednomiestneho vozidla (Gen3), sa 9. sezóna etablovala ako jedna z najintenzívnejších od vzniku elektrickej série.

Počas siedmich súťažných mesiacov zažil DS PENSKE preteky, ktoré nesplnili stanovené ciele, no tím zaznamenal aj veľmi čestné výsledky, najmä vďaka dobrým výkonom Jean-Erica Vergneho.

Dvojnásobný majster Formuly E, obzvlášť sebavedomý so svojím DS E-TENSE FE23, dosiahol veľkolepé víťazstvo v Hyderabad (India), potom druhé miesto v Kapskom Meste (Južná Afrika) a napokon tretie miesto v Berlíne (Nemecko). Čo sa týka Stoffela Vandoorna, majster sveta z roku 2022, ten získal v São Paule (Brazília) veľmi dobrú pole position. Traťový rekord, vďaka ktorému sa DS PENSKE tento rok umiestnil na piatom mieste v šampionáte družstiev.

Ak vezmeme do úvahy poradie pohonných jednotiek, DS Automobiles je na treťom mieste medzi siedmimi výrobcami prihlásenými do sezóny 9. Povzbudzujúci výsledok vzhľadom na úroveň konkurencie, ktorá je v FE stále veľmi prítomná.

Kľúčové údaje od zapojenia DS Automobiles do Formuly E:

105 pretekov

4 majstrovské tituly

16 víťazstiev

47 pódií

22 pole position

Po troch pódiách a skvelých lekciách získaných počas náročných pretekov sa už DS Automobiles pripravuje na návrat na okruhy Formuly E. Držiteľ dvojnásobného titulu v rokoch 2019 a 2020, prémiový výrobca skupiny Stellantis sa mieni vrátiť na najvyššiu úroveň súťaž od sezóny 10!