TECHNOLÓGIE A CHARAKTERISTIKY DS 3

TECHNOLÓGIE A CHARAKTERISTIKY DS 3
TECHNOLÓGIE A CHARAKTERISTIKY DS 3

ZNOVUOBJAVENÁ RADOSŤ Z JAZDY

Bezpečnosť a istota

DS 3 je vybavená asistenčnými systémami riadenia najnovšej generácie pre zvýšenie bezpečnosti a pohodlia na cestách.

DS IRIS SYSTEM

DS IRIS SYSTEM

SYSTÉM DS IRIS je nový informačný systém DS, ktorý je plne intuitívny, ergonomický a prispôsobiteľný. Zahŕňa službu virtuálneho osobného asistenta, ktorý dokáže rozpoznať, čo mu oznamujete, a vždy urobí to, čo požadujete, spôsobom, ktorý preferujete.

 

DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST umožňuje poloautonómne riadenie, pričom vodič má kedykoľvek možnosť znova prevziať kontrolu nad vozidlom. Ide o ďalší krok k autonómnemu riadeniu. Vozidlo automaticky udržuje požadovanú navolenú rýchlosť a prispôsobuje ju tak, aby bol zachovaný bezpečný odstup od pred ním idúceho vozidla. Navyše udržuje polohu DS 3 vo zvolenom pruhu presne tam, kde ho vodič chce mať. Vozidlo automaticky ovláda rýchlosť a smer jazdy tak, aby ste za volantom boli vždy v bezpečí.

 

DS DRIVE ASSIST
HANDS-FREE ŠTARTOVANIE A PRÍSTUP S FUNKCIOU PROXIMITY

HANDS-FREE ŠTARTOVANIE A PRÍSTUP S FUNKCIOU PROXIMITY

Vďaka hands-free prístupu s proximity senzorom sa DS 3 automaticky odomkne, keď sa k nej priblížite na vzdialenosť 2 metrov. Kľučky dverí, dovtedy decentne skryté v karosérii a elegantne kopírujúce jej tvar, sa vysunú.
Pomocou tlačidla Štart/Stop vozidlo pohodlne naštartujete. Pri opúšťaní vozidla je princíp rovnaký: pri vzdialení sa od vozidla sa jeho kľučky zasunú a vozidlo sa automaticky zamkne.

Nová DS 3 led vision

DS MATRIX LED VISION

DS MATRIX LED VISION v DS 3 tvoria 3 LED moduly, plniace funkciu stretávacích svetiel, a jeden modul Matrix Beam pre diaľkové svetlomety, ktorý je navyše rozdelený na 15 rovnakých samostatných segmentov. Tie sa rozsvecujú a zhasínajú postupne podľa situácie v okolí vozidla, ktorú monitoruje kamera v hornej časti čelného skla. Vodič tak môže jazdiť s trvale zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby pri tom oslňoval ostatných: napríklad keď sa zozadu blíži k vozidlu alebo míňa protiidúce vozidlo, časť svetelného lúča osvetľujúca toto vozidlo sa automaticky vypne a sleduje jeho pohyb, aby ho neoslňoval.

Nová DS 3 led vision
Nová DS 3 DS Vision

PARKOVACIA KAMERA S VISION 360

DS 3 využíva najnovšiu generáciu parkovacích kamier umiestnených vpredu a vzadu, ktoré umožňujú optimálny prenos obrazu na 10,3″ dotykový displej.
Pri manévrovaní v nízkych rýchlostiach zobrazuje systém Vision 360 pohľad na vozidlo a jeho okolie zhora: pohľad sa aktualizuje s pohybom vozidla.

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

Rozšírený farebný head-up displej v DS 3 umožní nádherný vizuálny zážitok podobný rozšírenej realite. Digitálne dáta sa premietajú na priehľadnú lamelu umiestnenú v zornom poli vodiča, takže nie je potrebné odvracať pozornosť od diania pred vozidlom.

 

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

MOTORY DODÁVANÉ DO DS 3

BENZÍN

PureTech 130k s 8-stupňovou automatickou prevodovkou
PureTech 100k so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou

100% ELEKTRICKÝ

E-TENSE 156k s 8-stupňovou automatickou prevodovkou

DIESEL

BlueHDi 130 s 8-stupňovou automatickou prevodovkou

ROZMERY

Objavte rozmery DS 3

EXTERIÉR

Dĺžka  4118 mm
Šírka (so sklopenými/vyklopenými zrkadlami)  1802/1988 mm
Predný previs / zadný previs  860/700 mm
Výška  1534 mm
Rázvor  2558 mm

INTERIÉR

Vnútorná šírka vpredu  1410 mm
Vnútorná šírka vzadu  1367 mm
Počet miest na sedenie  5

OBJEM KUFRA

Dĺžka kufra  666 mm
Šírka kufra  1021 mm
Užitočná výška (pod krytom/po strechu)  550/761 mm
Objem kufra (E-TENSE/spaľovacie verzie)  350 l

KOMPAKTNÁ A POHODLNÁ

KOMPAKTNÁ A POHODLNÁ

Ešte väčšia radosť z jazdy

Nezáleží na tom, či sedíte vpredu alebo vzadu. V DS 3 je cestovanie nanajvýš pohodlné vďaka kvalitnej výplni sedadiel, ktoré sa nerozsedia, výbornému odhlučneniu a dostatočnému priestoru. Vodič navyše ocení perfektný výhľad vďaka vyvýšenej pozícii.

SEDADLÁ S MASÁŽNOU FUNKCIOU

SEDADLÁ S MASÁŽNOU FUNKCIOU

Vyhrievané elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča je vybavené masážnou funkciou*, ktorá zvyšuje komfort a zaisťuje výnimočné cestovné pohodlie.

*K dispozícii vo verzii Opera.

 

SEDADLÁ S MASÁŽNOU FUNKCIOU
TÓNOVANÉ A AKUSTICKÉ SKLÁ

TÓNOVANÉ A AKUSTICKÉ SKLÁ

Vrstvené sklá DS 3 zaisťujú dokonalý akustický komfort, ktorý je nevyhnutným predpokladom pokojnej a vyrovnanej atmosféry v kabíne vozidla.

KUFOR A ODKLADACIE PRIESTORY

KUFOR A ODKLADACIE PRIESTORY

Variabilné usporiadanie batožinového priestoru DS 3 s objemom 350 l predstavuje v rámci kompaktnej karosérie maximum prepravného priestoru. Miesto v kabíne pri verziách E-TENSE zostáva rovnako veľké v porovnaní s verziami so spaľovacím motorom.

 

KUFOR A ODKLADACIE PRIESTORY