Nová DS 3

Umenie rafinovanosti

Nová DS 3
Nová DS 3

VÝKON

Benzín & Diesel od 100 do 130 k

100% elektromotor 115 kW / 156 k

DOJAZD ELEKTROMOBILU

Až 575 km v mestskej premávke (WLTP)

Až 404 km v kombinovanej prevádzke (WLTP)

DOKONALOSŤ A VÝBORNÁ OVLÁDATEĽNOSŤ

Moderný design

Technologicky vyspelá a efektívna nová DS 3 vnáša do cestovania eleganciu aj osobitosť. K dispozícii je v 100% elektrickej verzii a jednoduchosť jej obsluhy vás doslova očarí.

MOTORIZÁCIE NOVEJ DS 3

Nová DS 3 sa dodáva s rôznymi typmi pohonných jednotiek:

Dieselová verzia BlueHDi 130, benzínový PureTech 100 a 130 a taktiež čisto elektrická verzia.

E-TENSE 100% ELEKTRICKÝ POHON

E-TENSE 100% ELEKTRICKÝ POHON

Nová DS 3 vystavaná na modernej platforme využíva inovatívne materiály, vďaka čomu dosahuje jej 100% elektrická verzia vyšší dojazd (až 520 km v mestskej premávke). Stáva sa tak jedným z najľahších vozidiel v kategórii kompaktov. Je dokonalou voľbou pre cesty za zábavou, ale oceníte ju aj na dlhších trasách. Až 80% kapacity batérie je možné dobiť iba za 30 minút.

Dvojnásobné víťazstvo v šampionáte Formule E je zdrojom neoceniteľných skúseností! Vývojári spoločnosti DS zaoberajúci sa elektrifikáciou využívajú takto získané znalosti pri navrhovaní sériových elektromobilov a dávajú vzniknúť novej generácii veľmi účinných motorov. Optimalizovaná aerodynamika novej DS 3 a tepelná regulácia nového typu akumulátora zvyšujú výkon pohonného ústrojenstva E-TENSE.

DIZAJN EXTERIÉRU

Nová DS 3 vám učaruje svojimi čistými líniami a prenikavým pohľadom, ktorý umocňuje jej robustnosť a dokonalé spracovanie.

Nová DS 3 dizajn

UHRANČIVÝ POHĽAD

Nová podoba znaku DS Wings je dokonalým zjednocujúcim elementom spájajúcim masku chladiča s full LED svetlometmi. Ich čierne či chrómované lemovanie dodáva DS 3 neprehliadnuteľný vzhľad.

Nová DS 3 dizajn

ZAPUSTENÉ KĽUČKY DVERÍ

Nová DS 3 získava na elegancii vďaka chrómovaným kľučkám dverí, ktoré sú zapustené do karosérie. Pri priblížení sa k vozidlu s kľúčom pri sebe sa automaticky vysúvajú.

 

Nová DS 3 dizajn
Nová DS 3 dizajn

INOVOVANÁ DIZAJNOVÉ PRVKY

Dizajn exteriéru novej DS 3 je zdobený elegantnými lesklo čiernymi či chrómovanými dekormi, ktoré zdôrazňujú jej impozantný vzhľad.

 

DIZAJN INTERIÉRU

Know-how a dôraz na detail

Interiér novej DS 3 bol prepracovaný s maximálnou starostlivosťou. Kombinuje prémiové materiály, špičkové technológie, eleganciu a dôraz aj na tie najmenšie detaily. V dokonale odhlučnenej kabíne, ktorá je veľmi moderná a štýlová, je cestovanie veľmi príjemné.

 

ČALÚNENIE BRACELET

ČALÚNENIE BRACELET

Sedadlá čalúnené kožou Nappa

Dizajnéri vybavili interiér novej DS 3 veľmi kvalitnou pravou kožou Nappa. Exkluzívny spôsob spracovania čalúnenia sedadiel zvaný príznačne BRACELET poukazuje na všadeprítomné prepojenie DS Automobiles s dokonalosťou klasických remesiel.

DEKORY "CLOUS DE PARIS"

DEKORY "CLOUS DE PARIS"

Dizajnéri spoločnosti DS sa pri navrhovaní ovládačov novej DS 3 nechali inšpirovať dokonalosťou tradičného hodinárstva a použili gilošovanie “CLOUS DE PARIS”. Táto exkluzívna povrchová úprava spočíva v miniatúrnych pyramídach, ktoré na seba plynule nadväzujú.

DEKORY "CLOUS DE PARIS"
PERLOVÉ PREŠÍVANIE

PERLOVÉ PREŠÍVANIE

Perlové prešívanie použité pri vozidle DS 3 pochádza z dielne najlepších čalúnnikov DS, ktorí sa inšpirovali klasickou výšivkou. Jedná sa o zvláštny spôsob prešívania kože, kde švy vyzerajú ako šnúra perál. Tento detail sa stáva charakteristickým znakom vozidiel DS.

PRÉMIOVÉ MATERIÁLY

Veľmi kvalitné materiály, neoceniteľné skúsenosti francúzskych tradičných remesiel a harmonické línie oživujú interiér, ktorý je vybavený exkluzívnym čalúnením.

VŠADEPRÍTOMNÁ KONEKTIVITA

VŠADEPRÍTOMNÁ KONEKTIVITA

Cestovanie novej generácie

Hands-free prístup do vozidla vám uľahčí nastupovanie a vy môžete začať obdivovať nádherný interiér novej DS 3. Multifunkčný volant potiahnutý pravou kožou Mistral je vybavený radom ovládačov, okrem iného asistenčných systémov riadenia či manuálneho radenia.

Centrálny 10,3″ displej s HD rozlíšením a lesklým čiernym lemovaním, digitálny prístrojový panel s elegantnou grafikou prepojený s farebným head-up displejom aj ergonomicky umiestnené ovládače sú včlenené do palubnej dosky tak, že máte dokonalý prehľad o informáciách dôležitých pre jazdu.

Nová DS 3 akustika

Nová DS 3 má výbornú akustiku, vďaka čomu zaistí dokonalé a ničím nerušené zážitky z počúvania. Audio systém FOCAL ELECTRA s 12 reproduktormi rozmiestnenými po celej kabíne poskytuje presný, vyvážený a neuveriteľne bohatý zvuk.

Nová DS 3 akustika

Navigačno-informačný systém DS IRIS sprostredkuje nadštandardné zážitky z jazdy. Zahŕňa online navigáciu a nový intuitívny a plne konfigurovateľný systém DS IRIS, ktorý zaistí prístup k funkciám vozidla pomocou skratiek na veľkom 10,3″ centrálnom displeji. Vďaka hlasovému ovládaniu plní všetky vaše požiadavky a spríjemňuje cestovanie.

PERFORMANCE LINE

PERFORMANCE LINE

Dizajn osobitosti

Vo verzii PERFORMANCE LINE sa nová DS 3 prezentuje ešte dynamickejším štýlom s exkluzívnymi dekormi. Dravosť je jasne viditeľná na prvý pohľad.

PERFORMANCE LINE

TECHNOLÓGIE

Objavte asistenčné systémy riadenia novej DS 3

SYSTÉM DS IRIS

SYSTÉM DS IRIS

SYSTÉM DS IRIS je nový informačný systém DS, ktorý je plne intuitívny, ergonomický a prispôsobiteľný. Zahŕňa službu virtuálneho osobného asistenta, ktorý dokáže rozpoznať, čo mu oznamujete – vždy urobí to, čo požadujete, spôsobom, ktorý preferujete.

 

DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST

DS DRIVE ASSIST umožňuje poloautonómne riadenie, pričom vodič má kedykoľvek možnosť znova prevziať kontrolu nad vozidlom. Ide o ďalší krok k autonómnemu riadeniu. Vozidlo automaticky udržuje požadovanú navolenú rýchlosť a prispôsobuje ju tak, aby bol zachovaný bezpečný odstup od pred ním idúceho vozidla. Navyše udržuje polohu novej DS 3 vo zvolenom pruhu presne tam, kde ho vodič chce mať. Vozidlo automaticky ovláda rýchlosť a smer jazdy tak, aby ste za volantom boli vždy v bezpečí.

DS DRIVE ASSIST
DS MATRIX LED VISION

DS MATRIX LED VISION

DS MATRIX LED VISION novej DS 3 tvoria 3 LED moduly, plniace funkciu stretávacích svetiel, a jeden modul Matrix Beam pre diaľkové svetlomety, ktorý je navyše rozdelený na 15 rovnakých samostatných segmentov. Tie sa rozsvecujú a zhasínajú postupne podľa situácie v okolí vozidla, ktorú monitoruje kamera v hornej časti čelného skla. Vodič tak môže jazdiť s trvale zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby pri tom oslňoval ostatných: napríklad keď sa zozadu blíži k vozidlu alebo míňa protiidúce vozidlo, časť svetelného lúča osvetľujúca toto vozidlo sa automaticky vypne a sleduje jeho pohyb, aby ho neoslňoval.