Herečka Táňa Pauhofová je ambasádorkou francúzskej prémiovej značky DS Automobiles už dva roky. Prezradila nám, aké to je jazdiť na novej DS 7…

“DS 7 bola naozaj láska na prvý pohľad. A hlavne na prvú jazdu. Som vášnivá šoférka, v aute som trávila veľa času vedená k tomu, aby bol ten čas radostný a zmysluplný.
Je stále svižná, hravá, brutálne komfortná, intuitívna a bezpečná. Určite nie je pre tých, ktorí chcú
splynúť s davom, pretože za touto kráskou sa otočí nejeden šofér. Mne sa už iné auto šoférovať fakt nechce…”

Čo je pre ňu pri výbere výbavy auta najdôležitejšie?

“Číslo jeden je, samozrejme, bezpečnosť a konektivita. DS 7 má okrem iného geniálne svetlá, ktoré myslia za mňa, úžasný zvuk, čo potvrdil aj môj muž – hudobník. Automaticky sa pripája ku všetkému, čo potrebujem – displej zrkadlí môj telefón, takže mám poruke všetky apky, ktoré počas jazdy potrebujem. DS 7 sa riadi s takou ľahkosťou, až je to podozrivé. Je to naozaj inteligentné a krásne elegantné auto.”

Aké funkcie novej DS 7 si najviac užíva?

“Závisí to od dĺžky a náročnosti cesty. Sústredím sa najmä na jazdu, systém ma vopred upozorní na akúkoľvek chybu a nedostatočnosť. Vnímam premávku, počúvam skvelé podcasty, učím sa. Bezpečnosť bola pre mňa vždy absolútnou prioritou, no odkedy v aute vozím svoj sedemmesačný poklad, je to alfa a omega všetkého. Spolu s priestrannosťou, ktoré nevyhnutne potrebujem, a komfortom, ktorý DS 7 ponúka, je pre mňa rodinným autom číslo jeden.”

MAGICKÁ

Inovovaný charizmatický vzhľad

Objavte novú DS 7, sofistikované SUV, ktoré vás okúzli svojou eleganciou a dynamikou.

 

OBJAVTE NOVÚ DS 7

Pomôžeme vám vybrať novú DS 7, ktorá je pre vás najlepšia.

ELEGANTNÁ A DYNAMICKÁ

Charizmatický štýl

Toto moderné SUV spája technickú dokonalosť a pozoruhodný komfort pre ešte väčšie potešenie z jazdy. Pokročilá technológia a zmysel pre detail vo vnútri robia z tohto nového modelu poctu umeniu cestovania a francúzskej odbornosti DS Automobiles.

 

DS 7 je dostupná s rôznymi motormi

PLUG-IN HYBRID

E-TENSE 360 k 4×4
E-TENSE 300 k 4×4
E-TENSE 225 k 4×2

DIESEL

BlueHDi 130 k s automatickou prevodovkou EAT8

VONKAJŠÍ DIZAJN

DS 7, ktorá spája dynamický profil, hĺbku charakteru a prepracovanú prednú časť, bola znovu modernizovaná s intenzitou a eleganciou. V zadnej časti sa nové svetlá so stupnicovým efektom dokonale hodia k jej líniám a plynule dopĺňajú nový podpis predných svetiel, čím vytvárajú pôsobivý a nápadný vzhľad.

Okúzľujúca inovácia

Okúzľujúca inovácia

Svetelný podpis novej DS 7 s unikátnou technológiou DS PIXEL LED VISION 3.0 a DS LIGHT VEIL dodává vozidlu nezabudnuteľný výrazný  vzhľad. Nové high-tech svetlomety v kombinácii s inovovanou maskou chladiča umocňujú elegantný vzhľad prednej časti.

Okúzľujúca inovácia
Čisté a dynamické línie

Čisté a dynamické línie

Dokonalé spracovanie a ostro profilované línie dodávajú novej DS 7 na jedinečnosti. Jej vzhľad v sebe kombinuje výkon, čistý štýl a eleganciu.

Nový svetelný podpis

Nový svetelný podpis

Zadné svetlá full LED s efektom diamantov zvýrazňujú charakteristický svetelný podpis novej DS 7. Ten umocňuje výnimočnú osobnosť vozidla a každý ho vďaka nemu spozná na prvý pohľad.

 

Nový svetelný podpis

VNÚTORNÝ DIZAJN

Vďaka rafinovanosti a know-how je váš život pohodlnejší

Interiér je priestranný, veľmi pohodlný a plne prispôsobitelný. Sofistikovanosť našich materiálov, pozornosť venovaná detailom a najnovšie technológie prispievajú k nadštandartnému cestovnému komfortu.

Interiér čalúnený v koži Nappa

Interiér čalúnený v koži Nappa

Interiér novej DS 7 je elegantný a kladie dôraz aj na najmenšie detaily. Vyznačuje sa dokonale prepracovanými povrchovými úpravami a prémiovými materiálmi ako je pravá koža Nappa vo farbe sivá Perle alebo čierna Basalte. Poddajte sa luxusu a dotyku vysokokvalitných materiálov, navrhnutých podľa čistej francúzskej remeselnej tradície.

Čalúnenie BRACELET

Čalúnenie BRACELET

Designéri obohatili interiér novej DS 7 o exkluzívnu pravú kožu Nappa. Jedinečné spracovanie sedadiel nazývané BRACELET (prešívanie vo vzore luxusných náramkových hodiniek) elegantne podčiarkuje silné prepojenie spoločnosti DS Automobiles s tradičným francúzskym remeselným spracovaním.

Čalúnenie BRACELET
Perlové prešívanie

Perlové prešívanie

Originálne prešitie kože pripomínajúce tvar perly pochádza z dielne čalúnenia DS DESIGN Studio Paris. Tento elegantný a jemný odkaz na luxusnú módu sa stáva unikátnym znakom značky DS Automobiles.

 

Hodiny B.R.M R180

Hodiny B.R.M R180

Hodiny B.R.M R180 vznikli v spolupráci so spoločnosťou B.R.M Chronographes. Po spustení sa vysunú z palubnej dosky, predstavujú dokonalú symbiózu moderných technológií s eleganciou spracovania.

Hodiny B.R.M R180
Volant v koži

Volant v koži

Doprajte si ešte intenzívnejšie zážitky z riadenia a dotýkajte sa mäkkej kože, ktorá pokrýva volant novej DS 7. Elegantnú pravú kožu spracovanú odborníkmi, dopĺňajú chrómované prvky, ktoré dodávajú interiéru na luxuse.

Dekóry CLOUS DE PARIS

Dekóry CLOUS DE PARIS

Pri dekóroch ovládacích prvkov novej DS 7 našli opäť dizajnéri inšpiráciu v jemnom hodinárskom remesle. Na základe dlhodobých skúseností odborníkov použili typické spracovanie kovu používané u luxusných hodinek. Reliéfne prvky CLOUS DE PARIS sú z technického i umeleckého hľadiska dokonalá povrchová úprava s miniatúrnymi pyramídami, ktoré sa vzájomne prelínajú.

Dekóry CLOUS DE PARIS

CESTOVANIE S MAXIMOM KONEKTIVITY

Najmodernejší digitálny zážitok

Všadeprítomná konektivita

Všadeprítomná konektivita

Nové SUV DS 7 má nádherný a technologicky vyspelý interiér. 12,3″ digitálny prístrojový panel a velký 12″ centrálny displej s HD rozlíšením významne prispievajú k cestovnému komfortu vďaka svojej veľmi dobrej čitateľnosti. Vodič má dokonalý prehľad, stačí pár jednoduchých gést a zobrazia sa všetky informácie dôležité pre jazdu.

Audiosystém FOCAL Electra® sprostredkuje jedinečný zvukový zážitok. Systém sa skladá zo 14 reproduktorov vrátane subwooferu a zosilňovača s celkovým výkonom 515 W pre mimoriadne kvalitný prenos zvuku.

DS IRIS je nový informačný systém, ktorý je intuitívny, ergonomický a plne prispôsobiteľný. Prostredníctvom dotykovej plochy a rozpoznávaniu hlasu funguje ako dokonalý osobný asistent. Systém DS IRIS urobí čokolvek, čo po ňom žiadate a kedykoľvek to potrebujete. Smartfon sa pripojí automataticky cez wifi rozhranie (AndroidAuto, AppleCarPlay), bez potreby káblov, zrkadlí vaše dôležité aplikácie a kontakty.

E-TENSE

Dynamický jazdný prejav verzií E-TENSE

Plug-in hybridné pohonné jednotky s výkonom až 360 k a pohonom všetkých kolies zabezpečujú novej DS 7 komfort a efektivitu. Užite si plynulú, maximálne pohodlnú jazdu a pocit pravého luxusu.

 

DOJAZD V PLNE ELEKTRICKOM REŽIME

57 km (WLTP v mestskom cykle)

DOBÍJANIE

Čas potrebný k nabitiu plnej kapacity
(pomocou 7,4kW wallboxu 32 A)
2 hodiny

VÝKON

265 kW / 360 k

E-TENSE 4x4 360

Vysoko výkonný hybrid

Skúsenosti z motoršportu

„S bohatými skúsenosťami z našej účasti a dvomi dvojnásobnými majstrovskými titulmi vo Formule E využili odborníci DS PERFORMANCE pri pohonnej jednotke E-TENSE novej DS 7 technológiu, ktorá pochádza priamo z motoristických pretekov ako je napríklad rekuperácia energie pri brzdení.
DS 7 s pohonnou jednotkou E-TENSE 4×4 360 využíva špeciálne hnacie ústrojenstvo, odpruženie a zadnú nápravu, vyladené ručne v našich francúzskych dielňach s expertmi DS.”

Pohon všetkých kolies

Pri aktivácii režimu SPORT dosahuje kombinovaný výkon dvoch elektromotorov a benzínového motoru novej DS 7 až 360 k s okamžitým dostupným krútiacim momentom 520 Nm. To všetko umocňuje komfortná veľmi plynulá jazda.

DS 7 E-TENSE 4x4 360

Hybridná pohonná jednotka s pohonom všetkých kolies s výkonom 360 k
Sedadlá čalúnené pravou kožou Nappa v prevedení BRACELET (pre verziu OPERA)
špecifické čierne dekóry
21" kolesá z ľahkej zliatiny BROOKLYN
Panoramatické strešné okno (pre verziu OPERA)

Technológia E-TENSE

Jazdite bez obmedzení

Výhody plug-in hybridného pohonu E-TENSE

Emisie a spotreba

3 pohonné jednotky s výkonom 225 k, 300 k a 360 k s pohonom všetkých kolies umožňujú modelom E-TENSE dosahovať hodnoty emisií do 43 g/km CO₂.

Tichá a pohodlná jazda

Vychutnajte si dokonalú zvukovú izoláciu, ktorú ešte umocňuje vrstvené sklo. Nový plug-in hybridný model DS 7 vám poskytuje pokojnú a zároveň flexibilnú jazdu.

Dve verzie pohonu všetkých kolies

S dvomi pohonnými jednotkami E-TENSE 4×4 300 a E-TENSE 4×4 360 v kombinácii s automatickou prevodovkou EAT8 zabezpečuje DS 7 výnimočné zážitky z jazdy.

Služby na mieru