Plug-in hybridné vozidlá DS

 Kombinácia benzínu a elektriky na našich plug-in hybridných motoroch E-TENSE ponúka výkon a flexibilitu. Elektrika je synonymom pre nízke alebo nulové emisie a ponúka tiché a dynamické štartovanie.

Plug-in hybridné vozidlá DS
Plug-in hybridné vozidlá DS

Pokojná jazda

Jazdite slobodne s našimi plug-in hybridnými vozidlami

 Jazdite slobodne s plug-in hybridnými vozidlami DS. Plug-in hybridný motor E-TENSE je k dispozícii pre kompaktný hatchback DS 4, SUV DS 7 a sedan DS 9.

Dojazd

Vedieť viac o dojazde plug-in hybridných vozidiel

Dojazd vášho plug-in hybridného vozidla môže ovplyvniť množstvo faktorov vrátane poveternostných podmienok a vášho štýlu jazdy. Objavte prvky, ktoré ovplyvňujú účinnosť batérie elektrického vozidla.

Rýchlosť

Rýchlosť má najväčší vplyv na dojazd vášho plug-in hybridného vozidla. Pri nízkej rýchlosti uprednostňujte elektrický režim. Na diaľnici a rýchlostnej ceste je dôležité zmierniť rýchlosť, aby sa udržal dojazd.

Štýl jazdy a členitosť terénu

Štýl jazdy a členitosť terénu majú vplyv na dojazd vášho plug-in hybridného vozidla. Okrem režimu Eco, ktorý si možno vybrať z troch jazdných režimov, vám odporúčame šetrný štýl jazdy. Využitie rekuperačného brzdenia a plynulá jazda môžu znížiť spotrebu až o 20 %.

Tepelný komfort a kúrenie

Extrémne teplo alebo mrazivý chlad ovplyvňujú chemické reakcie batérií.  Rozdiel v dojazde spojený s vykurovaním sa môže medzi jarou a zimou líšiť až o 35 %. Tepelná predpríprava auta je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zvýšiť dojazd batérie v zime aj v lete.

A čo tak prejsť do úsporného režimu?

Naše odporúčania pre vyšší dojazd

Rekuperácia energie pri brzdení

Rekuperácia energie pri brzdení

Na dobitie batérií stačí zabrzdiť

Vďaka našim skúsenostiam z majstrovstiev Formule E sme vyvinuli niekoľko inovácií vrátane rekuperačného brzdenia. Podobne ako pri brzdení motorom, aj plug-in hybridné vozidlá premieňajú počas spomaľovania kinetickú energiu na elektrickú, čím si dobíjajú batériu. Vďaka rekuperácii pri brzdení môžete v meste zvýšiť dojazd vašej DS 3 až o 20 %.

Túto funkciu je možné aktivovať jednoduchým stlačením radiacej páky.

Jazdné režimy

Jazdné režimy

Vyberte si režim jazdy, ktorý vám vyhovuje najlepšie

Naše plug-in hybridné vozidlá ponúkajú 4 jazdné režimy :

Prednastavený režim HYBRID vám umožňuje jazdiť v určitých časoch na elektrický a inokedy na spaľovací režim. Je užitočný v meste aj na diaľnici a ponúka optimálne využitie elektrickej energie.

100% elektrický režim je ideálny pre mestské cestovanie. Môžete tak prejsť viac ako 75 km (v cykle WLTP v závislosti od modelu) bez spotrebovania jedinej kvapky benzínu. Zažite absolútne ticho na palube a nové pocity z elektrickej jazdy.

Aktivujte režim SPORT a využite potenciál vášho DS E-TENSE. Spaľovací motor dodáva všetku svoju silu, pričom mu pomáhajú dva elektromotory. Výsledkom je výnimočná akcelerácia: vaša radosť z jazdy je na vrchole.

Režim 4X4 alebo 4WD (vo verzii E-TENSE 4X4) posilňuje trakciu na ceste alebo v náročnom teréne. Sila spaľovacieho motora a elektromotorov sa prenáša rovnomerne na štyri kolesá vozidla, čo výrazne zlepšuje priľnavosť na mokrej, zablatenej, zasneženej alebo kľukatej vozovke.

Jazdné režimy
Funkcia E-SAVE

Funkcia E-SAVE

Odložte si energiu na neskôr

Funkcia E-SAVE ušetrí až 30 km elektrickej energie vo vašich batériách na neskoršie použitie. Tento režim je obzvlášť užitočný na predvídanie oblasti s obmedzenou premávkou, vyhradenej len pre vozidlá šetrné k životnému prostrediu.

Mapa dostupná na veľkej dotykovej obrazovke DS 7 E-TENSE a DS 9 E-TENSE vám v reálnom čase zobrazuje oblasť, ktorú je možné pokryť v elektrickom režime, ako aj nabíjacie stanice.

Nabíjanie

Vždy je vhodný čas na nabíjanie

Existujú rôzne spôsoby, ako dobiť batériu vášho elektrického vozidla. V závislosti od zvoleného spôsobu nabíjania bude doba nabíjania dlhšia alebo kratšia.
Môžete si zvoliť dobíjanie cez bežnú elektrickú prípojku (režim 2) za 7 hodín (8A / 1,8kW) resp. 4 hodiny (14A / 3,2kW)  alebo cez DS wall box (režim 3, 32 A / 7,4kW)

za 1hodinu 45 minút na 100% kapacity batérie.

Aplikácia MyDS

Jedna aplikácia na ovládanie všetkého

Ovládajte svoje plug-in hybridné vozidlo zo smartfónu prostredníctvom aplikácie MyDS.

Informácie o dojazde

Pomocou aplikácie MyDS zistíte v reálnom čase zostávajúci dojazd vášho plug-in hybridného vozidla. Počas nabíjania sa uvádza aj rýchlosť a odhadovaný čas nabíjania.

Nabíjanie na diaľku

Pre ovládanie nabíjania na diaľku použite aplikáciu MyDS na spustenie nabíjania alebo nastavenie plánovaného nabíjania. Táto funkcia umožňuje dobíjanie počas výhodnejších časových pásiem.

Ovládanie kúrenia a klimatizácie na diaľku

Tepelná predpríprava interiéru vám umožňuje nastaviť kúrenie alebo klimatizáciu vášho auta. Táto funkcia, navrhnutá pre vaše pohodlie, tiež šetrí výdrž batérie, pokiaľ sa vozidlo nabíja.

Sloboda

Výhody plug-in hybridného vozidla

Ekologickejšie a účinnejšie

Naše plug-in hybridy ponúkajú efektivitu a všestrannosť: nulové emisie v 100 % elektrickom režime a zníženú spotrebu v kombinovanom cykle. To všetko bez ohrozenia radosti z jazdy.

Spotrebujte menej paliva

Vďaka svojim elektromotorom spotrebuje plug-in hybridné vozidlo menej paliva ako jeho ekvivalent so spaľovacím motorom. Na palube svojho plug-in hybridu DS 4, DS 7 alebo DS 9 E-TENSE viete preto najazdiť dlhšie vzdialenosti.

Právne upozornenia ¹ Elektrické vozidlá: uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektriny zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018.  Môžu sa líšiť na základe skutočných prevádzkových podmienok a rôznych faktorov ako: rýchlosť, tepelný komfort v kabíne vozidla, štýl jazdenia a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí od výkonu palubnej nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla, ako aj typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Pre viac informácií kontaktuje Vášho predajcu. Hybridné vozidlá: uvádzané hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu​​ zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018. Táto WLTP metóda nahrádza cyklus European Driving School (NEDC), ktorý bol predošlou testovacou metódou. Aj keď testovacie podmienky sú viac realistické, merania spotreby paliva a emisií CO₂ na základe metódy WLTP sú vo väčšine prípadov vyššie ako merania na základe NEDC metódy. Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok pri používaní a rôznych faktoroch ako: frekvencia nabíjania, štýl jazdenia, rýchlosť, špecifická výbava, opcie, typ pneumatík, vonkajšia teplota a tepelný komfort v kabíne vozidla. Pre viac informácií kontaktujte Vášho predajcu.