FAQ

Všetky vaše otázky o elektrických a plug-in hybridných vozidlách

Čo je to elektrické vozidlo?

Elektrické vozidlo je typ vozidla, ktorého motor funguje na prinípe elektrickej batérie. Chcete prejsť na elektriku? Objavte ponuku elektrických vozidiel DS.

Ako funguje elektrické vozidlo?

Motor elektrického vozidla je poháňaný energiou uloženou v batérii, ktorá ju následne premieňa na mechanickú energiu, čo umožňuje pohyb vozidla. Ak chcete vedieť viac o našich 100% elektrických vozidlách, objavte DS 3 E-TENSE.

Čo je to plug-in hybridné vozidlo?

Plug-In Hybrid Electric Vehicle (PHEV) je vozidlo so spaľovacím motorom (benzín alebo diesel) a elektromotorom poháňaným nabíjateľnou batériou. Chcete prejsť na plug-in hybrid? Objavte ponuku DS plug-in hybridov.

Ako fungujú plug-in hybridné vozidlá?

Plug-in hybridné vozidlo používa elektromotor na štartovanie a pri nízkych rýchlostiach (pod 50 km/h); pri zrýchľovaní sa zapája aj spaľovací motor na dosiahnutie požadovanej rýchlosti. Ak chcete vedieť viac o našich plug-in hybridoch, objavte DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE a DS 9 E-TENSE.

Čo je to nenabíjateľné hybridné vozidlo?

Nenabíjateľné hybridné vozidlo je typ vozidla, ktoré kombinuje elektromotor a spaľovací motor, ale nedá sa nabíjať pripojením na nabíjaciu stanicu.

Hybridné vozidlo alebo plug-in hybridné vozidlo?

Plug-in hybridné vozidlo je nabíjateľné pripojením do domácej zásuvky alebo verejnej nabíjacej stanice, zatiaľ čo nenabíjateľný hybrid je nabíjaný iba rekuperáciou energie pri brzdení.

Elektrické auto alebo plug-in hybrid?

Elektrické auto má iba motor poháňaný elektrickou energiou, zatiaľ čo plug-in hybridné vozidlo kombinuje elektromotor a spaľovací motor. Neviete sa rozhodnút medzi plug-in hybridom alebo elektrickým autom? Porovnajte výhody plug-in hybridov a 100% elektrických áut!

Čo znamená PHEV?

PHEV je skratkou pre “Plug-in Hybrid Electric Vehicle” a označuje všetky plug-in hybridné vozidlá. Pozrite si ponuku plug-in hybridných vozidiel DS.

Aká je životnosť batérie?

Priemerná životnosť batérie elektrického alebo plug-in hybridného vozidla je 8 rokov, alebo 160 000 km. V prípade poruchy vykoná výrobca opravu batérie v záruke na zabezpečenie maximálnej životnosti.

Aké sú možnosti nabíjania?

Vaše elektrické alebo plug-in hybridné vozidlo môžete nabíjať na verejných alebo domácich nabíjacích staniciach (domácich zásuvkách). Objavte všetky možnosti nabíjania vášho vozidla DS!

Zmluvné záruky na elektrické vozidlá DS

DS elektrické vozidlá disponujú 8 ročnou zárukou alebo zárukou 160 000 km pre trakčnú batériu. Zistite viac o našich zmluvných zárukách pre elektrické vozidlá DS.

Kedy by ste mali nabíjať vaše elektrické auto?

Ak máte domácu nabíjaciu zásuvku, odporúčame vám nabíjať vaše elektrické vozidlo v čase mimo špičky, aby ste mohli využívať výhodnejšie sadzby elektriny. Vo všeobecnosti a v závislosti od používania vozidla odporúčame nabíjať batériu vášho elektrického vozidla hneď, ako sa úroveň batérie priblíži k 20 %, aby sa zachovala jej dlhodobá výkonnosť.

Aké sú nabíjacie káble?

Poznáme 4 typy káblov na nabíjanie vášho elektrického alebo plug-in hybridného vozidla:

– Trojfázové a jednofázové káble režimu 3 vám umožňujú nabíjať vaše vozidlo cez DS Wall Box alebo verejnú nabíjaciu stanicu
– Kábel režimu 2 vám umožňuje nabíjať vaše vozidlo cez domácu zásuvku
– Zosilnený kábel režimu 2 vám umožňuje pripojiť sa do zosilnenej domácej zásuvky.

Dĺžka nabíjania elektrického vozidla DS

Na dosiahnutie 80% dojazdu DS3 E-TENSE je potrebných 30 minút nabíjania cez 100 KW nabíjaciu stanicu.

Čas nabíjania Vášho elektrického vozidla závisí od viacerých faktorov:
– Kapacita batérie: batérie s vysokou kWh kapacitou vyžadujú dlhší čas nabíjania
– Nabíjacia stanica: čím je vyšší výkon stanice, tým rýchlejšie bude nabíjanie
– Nabíjací kábel: kWh kapacita používaného kábla musí byť podobná kapacite nabíjacej stanice.

Aký majú dojazd elektrické vozidlá DS?

DS 3 E-TENSE poskytuje dojazd až 400 km (WLTP cyklus). Ak chcete naplno využiť 100 % elektrickú jazdu, zistite si viac o faktoroch, ktoré môžu ovplyvniť dojazd, ako aj naše rady na optimalizáciu dojazdu vášho vozidla.

Ako optimalizovať dojazd elektrifikovaných DS vozidiel?

Dojazd vášho elektrického vozidla môže byť ovplyvnený rýchlosťou, štýlom jazdy a počasím. Toto sú naše tipy na optimalizáciu dojazdu vášho vozidla:
– Používajte hladký a plynulý štýl jazdy
– Používajte Eco mode a rekuperáciu energie pri brzdení
– Predhrejte alebo predklimatizujte vaše vozidlo v horúcom alebo chladnom počasí.

Rozdiely medzi DS Wall Boxom a zosilnenou domácou zásuvkou

Hlavným rozdielom medzi Wall Boxom a zosilnenou domácou zásuvkou je výkon. Zosilnená domáca zásuvka podporuje výkon 3.2 kW (zosilnený kábel režimu 2), zatiaľ čo DS Wall Box podporuje výkon 22 kW, čo značne urýchľuje nabíjanie DS vozidiel.

Zachovanie životnosti elektrického vozidla

Ak svoje elektrické vozidlo určitý čas nepoužívate, aj tak odporúčame nabiť batériu raz za mesiac, aby sa zachovala jeho výkonnosť. Za normálnych podmienok môže byť Li-Ion batéria vášho elektrického vozidla DS nabíjaná denne, aj keď nie je úplne vybitá, bez akéhokoľvek rizika zhoršenia výkonu.

 

Právne upozornenia ¹ Elektrické vozidlá: uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektriny zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018.  Môžu sa líšiť na základe skutočných prevádzkových podmienok a rôznych faktorov ako: rýchlosť, tepelný komfort v kabíne vozidla, štýl jazdenia a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí od výkonu palubnej nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla, ako aj typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Pre viac informácií kontaktuje Vášho predajcu. Hybridné vozidlá: uvádzané hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu​​ zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018. Táto WLTP metóda nahrádza cyklus European Driving School (NEDC), ktorý bol predošlou testovacou metódou. Aj keď testovacie podmienky sú viac realistické, merania spotreby paliva a emisií CO₂ na základe metódy WLTP sú vo väčšine prípadov vyššie ako merania na základe NEDC metódy. Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok pri používaní a rôznych faktoroch ako: frekvencia nabíjania, štýl jazdenia, rýchlosť, špecifická výbava, opcie, typ pneumatík, vonkajšia teplota a tepelný komfort v kabíne vozidla. Pre viac informácií kontaktujte Vášho predajcu.