E-TENSE

Elektrické a plug-in hybridné vozidlá DS

Technológia E-TENSE je prítomná na každom novom modeli a reprezentuje ambíciu DS Automobiles stať sa 100% elektrickou značkou od roku 2024. Je k dispozícii v 100% elektrickom prevedení na DS 3 a ako plug-in hybrid na DS 4, DS 7 a DS 9.

MODELY

Objavte našu ponuku elektrických a plug-in hybridných vozidiel

DS 3 electric

DS 3 E-TENSE

100% elektrické

DS 3 v 100% elektrickej verzii E-TENSE si udržala rovnaký vnútorný priestor a ponúka spolu komfort a radosť z jazdy. Disponuje dojazdom 400km podľa WLTP a možnosťou dobitia batérie za 30 minút.

DS 4 plug in hybrid

DS 4 E-TENSE

Plug-in hybrid

DS 4 E-TENSE s plug-in hybridnou motorizáciou 225k kombinuje výkon s nízkymi emisiami: od 27g CO₂/km (WLTP¹) s dojazdom v elektrickom režime 62km v kombinovanom cykle a až do 73 km v mestskom cykle.

DS 4 plug in hybrid
Ds 7 plug in hybrid

DS 7 E-TENSE

Plug-in hybrid

Pre DS 7 sú k dispozícii tri E-TENSE plug-in hybridné motorizácie (360k, 300k a 225k). Môžete cestovať s dojazdom (WLTP¹) až 65 km v kombinovanom cykle a až 81 km v mestskom cykle pri čisto elektrickom režime.

DS 9 plug in hybrid

DS 9 E-TENSE

Plug-in hybrid

V ponuke sú E-TENSE verzie s dvomi motorizáciami (250k a 360k 4WD), ktoré majú emisie od 22 g do 35 g CO₂/km pri predpokladanom dojazde (WLTP¹) až 75 km v kombinovanom cykle a 85 km pri mestskom cykle.

DS 9 plug in hybrid

Inovácie prichádzajúce so skúsenosťami majstrov

V súlade s našim záväzkom a tiež titulom dvojnásobného majstra vo Formule E sme do našich elektrických a plug-in hybridných modelov zahrnuli technológie zo sveta motošportu ako rekuperácia energie pri brzdení. Modely DS, zrodené z výkonu, vám otvárajú nové obzory.

Energia

Výhody plug-in hybridných alebo elektrických vozidiel

Výkon & radosť z jazdy

Na palube našich elektrických a plug-in hybridných vozidiel si užívate radosť z jazdy. Nulové emisie pri elektrickom režime a znížené emisie pri plug-in hybrid režime: zážitok z úplne novej skúsenosti.

Dlhodobé výhody

Elektrina je jednou z najefektívnejších energií, najmä vďaka rekuperačnému brzdeniu, ktoré umožňuje lepšie hospodárenie s energiou. Preto sa niektoré časti, ako napríklad brzdové kotúče, opotrebúvajú menej rýchlo. Navyše z finančného hľadiska je elektrina oveľa výhodnejšia ako nafta či benzín.

Právne upozornenia ¹ Elektrické vozidlá: uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektriny zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018.  Môžu sa líšiť na základe skutočných prevádzkových podmienok a rôznych faktorov ako: rýchlosť, tepelný komfort v kabíne vozidla, štýl jazdenia a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí od výkonu palubnej nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla, ako aj typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Viac informácií tu. Hybridné vozidlá: uvádzané hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu​​ zodpovedajú testovacej metóde WLTP, na základe ktorej sú schvaľované nové vozidlá od 1. septembra 2018. Táto WLTP metóda nahrádza cyklus European Driving School (NEDC), ktorý bol predošlou testovacou metódou. Aj keď testovacie podmienky sú viac realistické, merania spotreby paliva a emisií CO₂ na základe metódy WLTP sú vo väčšine prípadov vyššie ako merania na základe NEDC metódy. Hodnoty spotreby paliva, emisií CO₂ a dojazdu sa môžu líšiť na základe skutočných podmienok pri používaní a rôznych faktoroch ako: frekvencia nabíjania, štýl jazdenia, rýchlosť, špecifická výbava, opcie, typ pneumatík, vonkajšia teplota a tepelný komfort v kabíne vozidla. Pre viac informácií kontaktujte Vášho predajcu.