DS 9 - nový luxusný sedan

Prichádza sila elegancie

DS 9 - luxusný sedan a ambasádor Lukáš Kimlička
DS 9 - luxusný sedan a ambasádor Lukáš Kimlička

PREČO LUKÁŠ KIMLIČKA MILUJE DS 9?

„Som umelec, mám rád pekné veci a aj na aute ma najviac zaujíma to, ako vyzerá. A DS ich dokáže vyšperkovať do dokonalosti zvnútra aj zvonku. Je to iná liga, tá najvyššia. Veľmi si užívam ten pocit luxusu, pretože auto má päť metrov a púta pozornosť všade, kde sa s ním objavím.“

A ČO SI NA DS 9 VYCHUTNÁVA NAJVIAC?

„Pohodlné kožené sedadlá s masážnou funkciou, nočné videnie a 360-stupňovú kameru pri parkovaní. Aj automatické zamykanie aj odomykanie, lebo stačí, že sa priblížim s kľúčom vo vrecku a auto sa samo otvorí. Keď mám plné ruky tašiek, ktoré nosím na fotenia, využívam aj bezdotykové otváranie kufra. Ale pre mňa je aj tak najdôležitejší dizajn. Páči sa mi stredová strieborná lišta na prednej kapote. Aj otáčajúce sa svetlomety, ktoré pripomínajú diamanty. DS 9 je luxusný a elegantný, presne tak, ako francúzska móda.“

VYCIBRENÝ KLENOT, TECHNOLOGICKÝ ZÁZRAK

Model DS 9, ktorý predstavuje vrchol ponuky značky DS Automobiles, je symbol francúzskeho know-how.

Tento veľký reprezentatívny sedan využíva klasické dizajnové princípy značky DS Automobiles, vyznačuje sa nápadnou prednou časťou s maskou DS Wings, čo je typický znak vozidiel značky, a mriežkou chladiča s trojrozmerným výbrusom. Pre svetelný podpis vozidla je charakteristická technológia DS Active LED Vision s modulmi, ktoré sa otáčajú o 180 ° a podčiarkujú ich denné svetlá spracované ako perlový náhrdelník. Na kapote sa prvýkrát objavuje aj gilošovaný dekor Clous de Paris v tvare šable, ktorý sa doteraz používal len v interiéri modelov DS.

Model DS 9 je navrhnutý so spaľovacím benzínovým aj hybridným motorom E-TENSE s výkonom až 360 koní vám ponúka dokonalé technológie, výnimočný komfort a jedinečnú eleganciu.

 

MODERNÁ SILUETA S PEČAŤOU VYCIBRENEJ ELEGANCIE

V dizajne vozidla DS 9 sa snúbi elegancia a dynamika a výrazne sa odlišuje svojimi detailmi, ako je embosovanie Clous de Paris, denné svietenie v štýle perlového náhrdelníka, kovová lišta tzv. šabľa alebo vysúvacie kľučky.

PERSONALIZÁCIA

Interiér DS 9 je v ponuke v 4 vyhotoveniach: čierna koža Basalte alebo koža Nappa so sedadlami s motívom hodinkového náramku v červenom vyhotovení Rubis, sivom Pearl Grey alebo čiernom Noir.

Verzia Rivoli+, inšpirovaná parížskou štvrťou Tuileries, kombinuje honosné materiály a nádherné ozdobné prvky v tvare diamantu. Na elegancii verzie Opera sa podieľa aj použitie kože Nappa na predných i zadných sedadlách, stredovej konzole, paneloch dverí a na palubnej doske, ktorá je kožou kompletne potiahnutá. Komfort na zadných sedadlách dotvára luxusná stredová lakťová opierka Lounge a nastaviteľné opierky hlavy. Luxusný interiér je doladený do dokonalosti stropom potiahnutým brúsenou kožou Alcantara®.

DOKONALOSŤ DO NAJMENŠICH DETAILOV

Interiér sa vyznačuje svojimi unikátnymi prvkami: tradičné embosovanie s motívom „Clous de Paris“, ovládače vykladané krištálmi, značkové hodiny B.R.M R180 alebo tzv. „perličkové prešívanie“ kože.

DS 9 E-TENSE

DS 9 E-TENSE

PLUG-IN HYBRID V ŠTÝLE HAUTE COUTURE.

Model DS 9 je v ponuke s dvomi nabíjateľnými hybridnými motormi E-TENSE, s verziou s pohonom prednej nápravy s výkonom 250k a s top verziou s výkonom 360k a s pohonom všetkých 4 kolies, ktorá bola vytvorená v spolupráci s DS Performance.