DS 9 E-Tense

SILA A KOMFORT PLUG-IN HYBRIDU

DS 9 E-Tense
DS 9 E-Tense

INTELIGENCIA & VÝKON

V našich dobíjateľných hybridných modeloch E-TENSE sa snúbi najlepšie technologické know-how s mimoriadnymi výkonmi. Spojenie elektrického a benzínového pohonu v technológii E-TENSE, ktorá sa teší z víťazstva na majstrovstvách Formuly E, vám pri každej akcelerácii poskytne silné emotívne zážitky.

INTENZÍVNE POTEŠENIE Z JAZDY

DS 9 bude v ponuke vo verzii E-TENSE, ktorá pozostáva z benzínového turbomotora PureTech a z elektrického motora s výkonom 250 koní s dojazdom takmer 50 kilometrov (WLTP) v režime Zero Emission (Nulové emisie).

Neskoršie bude k dispozícii aj motorizácia E-TENSE s výkonom 340 koní s inteligentným pohonom 4 kolies.

JAZDNÉ REŽIMY

JAZDNÉ REŽIMY

Elektromotor spojený s automatickou 8-stupňovou prevodovkou sa používa pri rozjazde a jazde do rýchlosti 135 km/h. Aktivuje sa výberom jazdného režimu.

Režim Zero Emission

Režim Zero Emission je vždy štandardne nastavený a umožňuje vykonať väčšinu jázd z domu do práce bez spotreby paliva. Vychutnajte si jazdu v nevšednom tichu a s úžasnými výkonmi bez generovania emisií CO2.

DS 9 bude vybavený modrozelenou LED kontrolkou umiestnenou vo vrchnej časti čelného skla, ktorá indikuje aktiváciu elektrického režimu. Budete tak môcť jazdiť v meste aj v nízkoemisných zónach.

Režim Hybrid

Režim Hybrid automaticky riadi jednotlivé druhy energie. Vozidlo ide v 100 % elektrickom režime, v 100 % benzínovom režime, alebo v režime, kotrý kombinuje obidva režimy, ak si to situácia vyžaduje. V hybridnom režime sa snúbi efektívnosť a viacúčelovosť, pričom posádka si prechody medzi jednotlivými druhmi energie ani nevšimne.

Režim Sport

Režim Sport ponúka maximálne využitie mechanických možností modelu DS 9, s upraveným nastavením akceleračného pedálu, prevodovky, riadenia a riadeného odpruženia. Zvyšuje potešenie z úplne pokojnej dynamickej jazdy.

REGENERATÍVNE BRZDENIE

REGENERATÍVNE BRZDENIE

Keď brzdíte, kinetická energia kolies sa premieňa na elektrickú energiu. Tým si predlžujete dojazd vašich batérií.

ŠETRENIE ENERGIE VĎAKA REŽIMU E-SAVE

ŠETRENIE ENERGIE VĎAKA REŽIMU E-SAVE

Tento režim vám umožní vytvoriť si rezervu energie na to, aby ste mohli posledné kilometre vašej cesty prejsť v 100 % elektrickom režime. V meste sa tak môžete pohybovať aj v nízkoemisných zónach.

ŠETRENIE ENERGIE VĎAKA REŽIMU E-SAVE