DS 7 CROSSBACK E-TENSE

PLUG IN HYBRID

DS 7 CROSSBACK E-TENSE
DS 7 CROSSBACK E-TENSE

BENZÍNOVÝ HYBRID 4X4

Výkon:
300k a pohon 4 kolies
Max. krútiaci moment 520 Nm

Maximálna rýchlosť 240 km/hod
Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,9 s

Spotreba/Emisie (WLTP):
od 0 – 5,6 litrov / 100 km
od 0 – 119 g CO2 / km

 

 

Účinný & inteligentný

Pri jazde v elektrickom režime za volantom vozidla DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 vás obklopí upokojujúce ticho a dojazd 58 kilometrov (WLTP) vám postačí na pohodlnú jazdu z domu do práce a späť.

 

VÝHODY POHONU E-TENSE PLUG-IN HYBRID

Funkcia BRAKE

Regeneratívne brzdenie, ktoré je výsledkom know-how získaného na pretekárskych okruhoch Formuly E, umožňuje pri brzdení premieňať kinetickú energiu na elektrickú, čím sa predlžuje dojazd vašich batérií.

Naprogramujte si používanie elektrického režimu pomocou funkcie E-SAVE

Funkcia E-SAVE vám umožní vytvoriť si dostatočnú rezervu energie na to, aby ste mohli posledných 10 až 20 kilometrov vašej cesty prejsť v 100 % elektrickom režime bez emisií skleníkových plynov či iných škodlivín. V meste sa tak môžete bez obmedzenia pohybovať aj v nízkoemisných zónach.

Nabite si batériu v nabíjacej stanici alebo doma za 1 hod 45 min

Batériu vo vozidle DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 nabijete za 1 hodinu a 45minút nabíjačkou 6,6 kW v nabíjacej nástennej stanici 32A, alebo za 8 hodín z klasickej domácej elektrickej zásuvky 8A.

TECHNOLÓGIA & DOKONALOSŤ

Objavte elegantný interiér zasvätený vášmu komfortu.

 

Interiér vozidla DS 7 CROSSBACK sa vyznačuje svojimi unikátnymi prvkami: embosovanie s motívom „Clous de Paris“, značkové hodiny B.R.M R180 alebo francúzske perličkové prešívanie.

V hybridnej verzii E-TENSE 4×4 sa starostlivosť o detail prejavuje vo vyrazenom reliéfnom embléme „E“ na riadiacej páke, ktorý pripomína pôvodný koncept elektrického vozidla.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 sa takisto predstavuje v perleťovo-sivom vyhotovení DS Inspiration RIVOLI.

Zmyslové zážitky umocňujú dva 12’’ displeje. Na mape, ktorá sa zobrazuje na veľkom dotykovom displeji vozidla DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 , sa vodičovi v reálnom čase zobrazuje dojazd vozidla v elektrickom režime ako aj rozmiestnenie nabíjacích staníc.

 

JEDNOTLIVÉ JAZDNÉ REŽIMY

JEDNOTLIVÉ JAZDNÉ REŽIMY

Využite výhody jednotlivých jazdných režimov

„ Nulové emisie “ je štandardne nastavený jazdný režim. Motor sa vždy naštartuje v elektrickom režime, ktorý vodičovi prináša jazdný komfort a tichý chod a neprodukuje žiadne emisie CO2 a ani iné škodliviny;
„ Sport “ uprednostňuje výkon a potešenie z riadenia;
„ Hybrid “ automaticky optimalizuje výkon vozidla a spotrebu paliva. Priemerné emisie CO2 dosahujú hodnotu do 49 gramov CO2/km;
„ 4WD “ zvyšuje pohyblivosť a priľnavosť vozidla na mokrých, piesčitých alebo zasnežených cestách.

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION

Reakčná schopnosť a predvídanie

Pomocou svojej kamery a snímačov systém DS ACTIVE SCAN SUSPENSION predvída každú nerovnosť vozovky, ktorej následne dokáže čeliť.
Systém v reálnom čase prenáša zistené údaje do riadiacej jednotky, ktorá podľa nich nastavuje na každom kolese zvlásť pevnosť alebo pružnosť tlmičov a zaisťuje vám tak čo najväčší jazdný komfort.

 

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION
DS CONNECTED PILOT

DS CONNECTED PILOT

Riadiť alebo sa nechať viezť

Systém DS CONNECTED PILOT pomáha vodičovi riadiť vozidlo a súčasne mu umožňuje kedykoľvek prevziať riadenie vozidla. Znamená ďalší krok smerom k autonómnemu riadeniu vozidla. Táto inovatívna technológia pôsobí na riadenie a tým upravuje rýchlosť vozidla a jeho vzdialenosť od vozidla pred ním, drží presne vozidlo DS 7 CROSSBACK v jazdnom pruhu, ktorý si vodič zvolí. Riadi rýchlosť a dráhu jazdy, aby vám zaručil bezpečnosť a pokoj za volantom.

CHARIZMATICKÝ & EXKLUZÍVNY

Plug-in hybridná verzia verzia E-TENSE 4x4 si zachováva DNA a identitu vozidla DS 7 CROSSBACK a odlišuje sa svojou eleganciou vďaka mnohým exkluzívnym dizajnovým prvkom, z ktorých vyžaruje modernosť a výkon.

Plug-in hybridná verzia verzia E-TENSE 4x4 si zachováva DNA a identitu vozidla DS 7 CROSSBACK a odlišuje sa svojou eleganciou vďaka mnohým exkluzívnym dizajnovým prvkom, z ktorých vyžaruje modernosť a výkon.

DS ACTIVE LED VISION

DS ACTIVE LED VISION

DS ACTIVE LED VISION: vidieť a byť videný

Svetlomety DS ACTIVE LED VISION, predstavené prvýkrát v koncepčnom vozidle DS E-TENSE, sú krásne a zároveň veľmi výkonné.  Pozostávajú z jedného hlavného LED svetlometu a z troch otočných LED modulov, ktoré sa otáčajú a nakláňajú podľa uhla natočenia volantu, rýchlosti jazdy a poveternostných podmienok, aby vám zaručili optimálne videnie.

 

DS ACTIVE LED VISION
4X4 PLUG-IN HYBRID

4X4 PLUG-IN HYBRID

E-TENSE 4x4 drivetrain: Hybrid by DS Motor E-TENSE 4X4: hybridný pohon podľa DS

Pod kapotou sa skrýva benzínový motor 200 k (147 kW) spojený s dvomi elektrickými motormi o výkone 109 k (80 kW) a  8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8. Kumulovaný výkon 300 k s krútivým momentom 450 Nm plne ocenia vodiči v jazdnom režime Sport.

V plne elektrickom režime má vozidlo DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4 vďaka batérii 13,2 kw dojazd 50 km (podľa jazdného cyklu WLTP, a do 60 km podľa cyklu NEDC). Je to dostatočný dojazd na vaše každodenné cesty z domu do práce a späť pri rýchlosti 135 km/h. Ak je batéria vybitá alebo si to vyžaduje motor, prepne sa pohon na spaľovací motor.

 

DS PARK PILOT

DS PARK PILOT

DS PARK PILOT : Jednoduché parkovanie

Unikátny asistenčný systém DS PARK PILOT vám zaručí pokojné a bezpečné manévrovanie pri parkovaní: vaše vozidlo samo bezpečne zaparkuje pozdĺžne alebo priečne, ako aj vyparkuje z pozdĺžneho parkovacieho miesta bez toho, aby ste museli akokoľvek zasiahnuť.

DS Park Pilot je asistenčný parkovací systém, ktorý v žiadnom prípade nemôže nahradiť ostražitosť vodiča. Za samotné manévrovanie znáša zodpovednosť vodič.

DS PARK PILOT

SLUŽBY NA MIERU