DS 3 CROSSBACK

Technológie navrhnuté pre vás

DS 3 CROSSBACK
DS 3 CROSSBACK

DS ACCESS

Nový spôsob prístupu do vášho vozidla

Vaše vozidlo vás spozná na diaľku
S technológiou PROXIMITY KEYLESS ENTRY & START môžete vozidlo odomknúť alebo zamknúť bez toho, aby ste museli vytiahnuť kľúč z tašky alebo vrecka.

Zdieľajte prístup do vášho vozidla pomocou aplikácie MyDS
Vzhľadom na to, že to isté vozidlo slúži často viacerým vodičom, vybavili sme vozidlo DS 3 CROSSBACK funkciou DS SMART ACCESS, ktorá vám pomocou aplikácie MyDS umožňuje na diaľku jednoduchým kliknutím povoliť prístup do vášho vozidla iným osobám.

PROXIMITY KEYLESS ENTRY & START

DS 3 CROSSBACK rozpozná vašu prítomnosť na vzdialenosť 1,5 m. Len čo sa priblížite, vozidlo sa vďaka funkcii PROXIMITY KEYLESS ENTRY & START automaticky odomkne a kľučky dverí, ktoré sú do tohto momentu schované v karosérii, sa vysunú. Stačí už len otvoriť dvere a usadiť sa za volant.

Keď sa vzdialite od vozidla, princíp je rovnaký: kľučky sa zasunú a vozidlo sa automaticky zamkne.

BEZKĽÚČOVÉ ŠTARTOVANIE

Vychutnajte si ešte väčší komfort vďaka bezkľúčovému štartovaniu. Motor vozidla DS 3 CROSSBACK jednoducho naštartujete alebo vypnete zatlačením tlačidla  Start/Stop na stredovej konzole.

DS SMART ACCESS

Skutočným každodenným pomocníkom je funkcia DS SMART ACCESS, ktorá vám umožňuje otvoriť a naštartovať vaše vozidlo DS 3 CROSSBACK pomocou aplikácie MyDS. Môžete takisto povoliť, naplánovať a zrušiť prístup k dverám alebo batožinovému priestoru, ale aj používanie vozidla, až piatim iným osobám.

 

DS PILOT

O krok bližšie k autonómnemu riadeniu

DS DRIVE ASSIST

Riadiť alebo sa nechať viezť

Na dlhých cestách sa o vašu bezpečnosť a pokojnú jazdu postará špičková technológia DS DRIVE ASSIST. Tento inovatívny systém udržuje až do rýchlosti 180 km/h vaše vozidlo vo zvolenom jazdnom pruhu a prispôsobuje vašu rýchlosť vozidlu idúcemu pred vami.

V prípade spomalenia premávky je táto technológia takisto schopná vaše vozidlo zastaviť, znovu naštartovať a rozbehnúť.

DS PARK PILOT

Vaše vozidlo zaparkuje samo

Vďaka systému DS PARK PILOT vaše vozidlo zaparkuje samo bez toho, aby ste museli použiť volant alebo pedále.

Na zaparkovanie vám stačí urobiť jedinú vec: držať tlačidlo Park zatlačené a počkať, kým systém sám začne a ukončí manéver parkovania. Náš systém nájde miesto na zaparkovanie zodpovedajúce rozmerom vozidla DS 3 CROSSBACK, tým, že prejde popri parkovacom mieste rýchlosťou do 30 km/h a následne zaparkuje pozdĺžne alebo priečne.

HEAD-UP DISPLEJ

HEAD-UP DISPLEJ

Nespúšťajte nikdy oči z vozovky

Rýchlosť, údaje tempomatu/obmedzovača rýchlosti, rozpoznávanie dopravných značiek, asistenčné systémy pre riadenie a navigáciu: na Head-up displeji sa pred vami zobrazujú všetky potrebné informácie bez toho, aby ste museli spustiť zrak z vozovky.

Táto technológia prevzatá z kokpitu stíhacích lietadiel premieta farebne na priehľadný displej vo vašom zornom poli všetky potrebné údaje.

HEAD-UP DISPLEJ

DS SAFETY

Pre bezpečnejšiu jazdu

DS MATRIX LED VISION

Svietiť, ale nikdy neoslniť

Vďaka svetlometom poslednej generácie DS MATRIX LED VISION môžete riadiť vozidlo v noci s trvale zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby ste oslňovali ostatných vodičov. Kamera umiestnená v hornej časti čelného skla automaticky prispôsobí zväzky svetelných lúčov svetlometov podmienkam premávky na vozovke.

Svetlomety DS Matrix LED Vision tvoria 3 LED moduly plniace funkciu stretávacích svetiel a jeden modul MATRIX BEAM plniaci funkciu diaľkového svetla rozdelený na 15 rovnakých samostatných segmentov. Tie sa rozsviecujú a zhasínajú postupne podľa situácie v okolí vozidla, ktorú vyhodnotia na základe záberov kamery umiestnenej v hornej časti čelného skla.

ACTIVE SAFETY BRAKE

ACTIVE SAFETY BRAKE

Núdzové brzdenie novej generácie

Na zabezpečenie vašej bezpečnosti a bezpečnosti ostatných účastníkov cestnej premávky sme vybavili vozidlo systémom núdzového brzdenia ACTIVE SAFETY BRAKE. Vďaka snímaču a kamere najnovšej generácie v hornej časti čelného skla tento systém monitoruje situáciu na vozovke a je schopný rozpoznať prekážky* na vozovke v akúkoľvek dennú i nočnú dobu.

V prípade bezprostredného nebezpečenstva systém vodiča upozorní vizuálnym a zvukovým signálom. Ak vodič na upozornenie nereaguje, systém automaticky aktivuje núdzové brzdenie.

*Kamera rozpozná tieto prekážky: vozidlá s ŠPZ (idúce alebo stojace v tom istom smere), chodci, cyklisti a motocykle v rovnakom jazdnom pruhu.

ACTIVE SAFETY BRAKE
SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK S ODPORÚČANOU RÝCHLOSŤOU

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK S ODPORÚČANOU RÝCHLOSŤOU

Vychutnajte si optimálny jazdný komfort vďaka technológii rozpoznávania dopravných značiek s obmedzením a odporúčaním rýchlosti. Systém priebežne monitoruje trvalé a dočasné dopravné značky s obmedzením rýchlosti na vozovke, zistené údaje následne zobrazuje na displeji združeného prístroja a upozorní vás v réalnom čase na prípadné prekročenie povolenej rýchlosti.  Na základe zistenej obmedzenej rýchlosti môžete tiež upraviť nastavenie rýchlosti tempomatu/obmedzovača rýchlosti.

 

V niektorých špecifických situáciách, napríklad v prípade nepriaznivého počasia, systém odporučí prispôsobiť nastavenie rýchlosti tempomatu/obmedzovača rýchlosti vonkajším podmienkam. Napríklad, v prípade dažďa pri jazde po diaľnici bude navrhnuté znížiť rýchlosť zo 130 na 110 km/h.

Pre ešte väčší komfort a bezpečnosť si môžete v rámci príplatkovej výbavy dokúpiť rozšírený systém rozpoznávania dopravných značiek, ktorý dokáže rozpoznať tieto dopravné značky: Stoj, daj prednosť v jazde; Zákaz vjazdu; Zákaz predchádzania a Koniec zákazu predchádzania.

Táto funkcia slúži ako podporný prvok riadenia a v žiadnom prípade nemôže nahradiť pozornosť vodiča a ani dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

DS LOUNGE

Pokoj a pohoda

HIFI SYSTÉM FOCAL ELECTRA®

Prenikavo čistý výkonný zvuk

V spolupráci s francúzskou spoločnosťou FOCAL, našim dlhoročným partnerom, vyvinuli naši inžinieri a technici tento unikátny hi-fi systém s 12 reproduktormi a výkonom 515 W. Ideálne rozmiestnené reproduktory v kabíne vozidla poskytujú výnimočne dokonalý zvukový zážitok. Výsledkom je unikátny akustický podpis s mimoriadne presným rozložením zvuku.

SLUŽBY NA MIERU