Preteky

Preteky

PRETEKÁRSKY DUCH

V januári 1956, iba tri mesiace po predstavení, sa DS 19 po prvý raz postavil na štart najprestížnejšej rely. V celkovom poradí skončil na siedmom mieste, no vyhral kategóriu vozidiel so zdvihovým objemom motora od 1300 do 2 000 cm3 a zároveň bol prvým medzi francúzskymi autami. Všetkých šesť áut, ktoré sa postavili na štart, prišlo aj do cieľa.

ZDATNÝ PRETEKÁR

V roku 1959 vyhrala posádka Coltelloni- Alexandre-Desrosiers na ID 19 v celkovom poradí. V tom istom roku si značka odniesla aj Pohár konštruktérov. V ďalších ročníkoch si DS pripísal viacero obdivuhodných úspechov.

 

VÍŤAZSTVÁ V MONTE CARLE

Odyssey-Competition_Rallye-de-Monte-Carlo-1963Odyssey_Competition-ds3
V roku 1966 si z monackých tratí odniesol víťazstvo DS vo verzii “21” v rukách fínskeho tímu Pauli Toivonen-Ensio Mikander. Veľká limuzína DS sa presadila aj ako obávaný športový súper!

 

SÉBASTIEN LOEB NA ŠTARTE RELY MONTE-CARLO 2015 S DS 3 WRC

Sébastien Loeb a Daniel Elena, deväťnásobní majstri sveta a sedemnásobní víťazi pretekov v Monte Carle, sa v automobile DS 3 WRC postavia na štart legendárnych pretekov, ktoré otvoria sezónu Majstrovstiev sveta 2015. Toto jedinečné spojenie v rámci najprestížnejšej rely bude sprevádzať uvedenie značky DS.

 

DS A VIRGIN RACING , PARTNERI PRE ŠAMPIONÁT FORMULE E

Tím Virgin Racing zúčastňujúci sa majstrovstiev Formule E, podporovaný Richardom Bransonom, a značka DS, ktorú zastupuje jej generálny riaditeľ Yves Bonnefont, oznámili v júni 2015 uzatvorenie partnerstva a vytvorenie tímu DS Virgin Racing, ktorý začne fungovať pred zahájením sezóny 2015/2016 Formule E FIA.

Značka DS prinesie do tohto nového partnerstva prostredníctvom subjektu Motorsport svoje technologické odborné znalosti vo výskume a vývoji pretekárskych automobilov. V spojení s koncepčnou stratégiou Virgin Racing Engineering je cieľom poskytnúť tímu DS Virgin Racing skúsenosti z automobilových súťaží, ako aj odborné kompetencie v oblasti vývoja a integrácie, vďaka ktorým bude tím schopný čeliť konkurencii na najvyššej úrovni a vyhrávať šampionáty.

Generálny riaditeľ značky DS, Yves Bonnefont, uviedol: „Zapojenie značky DS do majstrovstiev Formule E s našim partnerom Virgin Racing je úplne v súlade s postavením značky. Plne zdieľame hodnoty Formuly E: avantgardné technológie a blízky vzťah s verejnosťou. Skúsenosti, ktoré získame vďaka pretekom, sú pre nás kľúčovými faktormi na zlepšovanie našich technológií v priamy prospech našich zákazníkov” .