Wild Rubis

Wild Rubis

Luxus na francúzsky spôsob

Úplne nová silueta v sebe nesie výrazné línie vozidiel typu SUV s vycibrenými jemnými kódmi modelovej línie DS.  Je rebelská, divoká, no zároveň rafinovaná a dotiahnutá do najmenších detailov.  Jej sila kontrastuje s rozkošnými líniami a zvodnými detailami. Táto nová ušľachtilá karoséria dostala jedinečnú bočnú chrómovanú líniu. Strešné nosiče graficky vytvárajú pocit, akoby sa pod vplyvom výkonu a pohonu vznášali. Neskôr sa ponárajú do karosérie, aby spoluvytvárali tvary zadného krídla.

 

Hypnotický pohľad

wild-rubis-concept-car-light

Prednú časť charakterizuje mriežka chladiča s trojdimenzionálnym priestorovým tvarovaním. Na tejto mriežke sa týči emblém DS zvýraznený pruhom svetla. Maska chladiča sa rozširuje a preniká smerom do svetlometov plne využívajúcich LED technológiu. Koncept Wild Rubis je vybavený úplne novými svetlometmi, ktoré tvoria 3 mobilné osvetľovacie moduly, v spodnej časti s nimi susedia smerovky s posuvom svetla a na okrajoch vytvárajú svetelný podpis vo forme vlny. Pôsobí ako klenot, ktorý konceptu Wild Rubis dodáva výrazný, hypnotický a jedinečný pohľad.

 

Úplne nový svetelný podpis

wild-rubis-concept-car-rearNa zadnej časti dominujú svetlomety integrované do veka batožinového priestoru. Ich presklenie sa ako klenot spája s chrómom, čo vytvára jedinečný svetelný podpis. Jemná hra svetla v znaku DS dotiahnutá do dokonalosti vytvára pocit hĺbky. Tvarovanie zadnej časti zdôrazňuje chrómovaná spodná časť s dvojitou koncovkou výfuku.

 

To najlepšie z DS

wild-rubis-concept-car-dsKonštruktéri venovali štúdii Wild Rubis starostlivosť do najmenšieho detailu, aby sa v nej spojil historický odkaz a dedičstvo pôvodného modelu DS z roku 1955 a v najkrajšej podobe aj rafinovanosť aktuálnej modelovej línie DS. Toto koncepčné vozidlo v sebe sústredí všetky odlišujúce znaky DS. Medzi najvýraznejšie prvky patria: bočná chrómová línia, najrôznejšie precízne tvarované kovové detaily, predná a zadná svetelná stopa, no zároveň aj spracovanie honosných materiálov, ktoré sa dostali napríklad na disky kolies s vlnovkovým vzorom…

 

Hybridná technológia Plug-in

wild-rubis-concept-carKoncept Wild Rubis je vďaka plne hybridnej technológii Plug-in dokonale v súlade so šetrným prístupom k životnému prostrediu.

Na pohon vozidla slúži benzínový motor 1.6 THP s výkonom 225 koní, ktorý dopĺňa elektromotor s výkonom 70 koní zabudovaný na úrovni zadnej nápravy vozidla. Tento elektromotor čerpá energiu z lítiovo-iónových batérií, ktoré sa dajú nabiť z bežnej domácej elektrickej zásuvky.