Numéro 9

Numéro 9

Filozofia

n9-concept-car_PhilosophiesKoncept Numéro 9, ktorý predstavuje novú víziu v segmente prémiových vozidiel, sa naplno hlási k DNA modelovej línie DS. Je výrazom tvorivosti a stelesňuje jedinečný a rozoznateľný štýl, v ktorom sa snúbi predstavivosť plná emócií, rafinovanosť a prvotriedne konečné spracovanie.

Numéro 9 poskytuje úplne nové pocity z riadenia a funkcie uľahčujúce každodenné používanie.

Výrazným, sebavedomým a charizmatickým spôsobom interpretuje Numéro 9 koncept karosérie typu ” shooting brake “.

 

Dizajn

numero-9_DesignKoncept Numéro 9, starostlivo prepracovaný do najmenších detailov, tým najlepším spôsobom stelesňuje dedičstvo a rafinovanosť línie DS. Zrodil sa v Paríži,  hlavnom meste módy s najnovšími skvelými a univerzálnymi módnymi trendmi, a otvára novú kapitolu štylistického smerovania modelového radu DS.
Numéro 9 napríklad ponúka “plávajúcu” strechu podčiarknutú chrómovanou linkou, na ktorej sa vyníma znak DS, či veľké bočné presklené plochy, ktoré prenikajú až k zadnému oknu.

V oblasti farieb a materiálov sa štúdia Numéro 9 uchýlila k sofistikovanej mystike. Karoséria tmavej  čiernej farby s jemným fialovým nádychom s názvom “whisper” dokonale ladí s prvkami z “kalifornského” chrómu s jemne teplým zafarbením.

 

Technológie

Numero-9_concept_lightKoncepčné vozidlo Numéro 9 spája v sebe technológie poskytujúce znamenité výkony z hľadiska komfortu a bezpečnosti, ktoré sú aj šetrné k životnému prostrediu a poskytujú cestujúcim jemné a zároveň silné emócie z jazdy. Kreatívne technológie, ktoré dokonale ilustrujú know-how Značky.

Koncept Numéro 9 je napríklad vybavený hybridným pohonom, ktorý kombinuje spaľovací benzínový alebo naftový motor s elektromotorom zabudovaným na úrovni zadnej nápravy.
Tento elektromotor čerpá energiu z lítiovo-iónových batérií , má výkon 70 koní a krútiaci moment 275 Nm, a nabije sa z bežnej domácej zásuvky iba za 3,5 hodiny.

 

Životné prostredie

Numero-9_concept_philosophyVďaka hybridnej technológii Plug-in prispieva štúdia Numéro 9 k ochrane životného prostredia. To platí najmä o jazde v mestskej premávke, v ktorej môže vozidlo prejsť na čisto elektrický pohon v režime ZEV (nulové emisie vozidla) do vzdialenosti až 50 km. Vozidlo je vhodné aj na náročné cesty,na ktorých je nutné neustále zrýchľovať a spomaľovať, kde hybridizácia umožňuje znížiť spotrebu, pretože sa pri jazde využívajú obe energie. Na diaľniciach preberá žezlo spaľovací motor, ktorý ponúka skutočné výkony. Táto technológia umožňuje konceptu Numéro 9 dosahovať vysoké výkony (295 k) bez toho, aby sa to prejavilo na spotrebe  (1,7 l/100 km a 39 g CO2/km).