Metropolis

Metropolis

Dizajn

Zmyselné krivky a svalnaté línie

metropolis_concept-carSo svojou trojpriestorovou karosériou (mimoriadne populárnou v Číne) impozantných tvarov vyjadruje METROPOLIS víziu kreatívneho a sofistikovaného luxusu. Jeho neobvyklá a energická silueta sa zahaľuje do splývajúcého a subtilného hábu, ktorého intenzita sa mení podľa svetelných pomerov a odhaľuje veľkorysé tvary a prepracované detaily.

METROPOLIS spája hladké plochy, napnuté línie, ale i odvážne krivky s charakteristickými prvkami, ako je predný blatník, ktorý energicky zvýrazňuje mocnú a aerodynamickú siluetu.

Predná časť vozidla jasne vyjadruje silu s dôkladne vypracovaným dizajnom mriežky chladiča a svetlometov. Zadnej časti sa podarilo zladiť šírku a stabilitu pri zachovaní napätého tvaru. Bumerangové svetlá dodávajú punc originality, ktorý definítvne završuje dojem zo zadnej strany METROPOLISU.

Vnútorný priestor

Kreatívny luxus a bohatý vzhľad

metropolis_concept-car-frontDizajn interiéru METROPOLISU sa inšpiruje vejárom a tradičnými strunovými nástrojmi, ktoré sú v Číne znakom kultivovaného a mimoriadne vzdelaného človeka.

Prekrývajúce sa vrstvy vytvárajú prostredie vyjadrujúce nový prístup k luxusu, prejav bohatej kreativity.

 

Technológia

Avantgardné technológie

metropolis_concept-car-rearMETROPOLIS je vybavený hybridným pohonom plug-in, ktorý mu umožňuje pohybovať sa rôznymi spôsobmi v rôznych situáciách. Plne elektrický režim sa používa pri rozjazde, v meste, pri nízkej rýchlosti a pri spomaľovaní vďaka elektromotoru so stálym výkonom 55 k (40 kW), ktorý môže stúpnuť až na svoj vrchol 95 k (70 kW).
Spaľovací režim sa používa pri konštantnej rýchlosti na cestách alebo diaľniciach, keď benzínový motor V6 2,0l (272 k) dosahuje svoj optimálny výkon.

Na dosiahnutie čo najlepšieho výkonu je možné oba motory kombinovať vo fázach akcelerácie (funkcia Overboost): čo prináša až 460 konských síl v režime s pohonom štyroch kolies, keď sa od auta požaduje väčšia priľnavosť.

Ak chcete naplno využiť jeho dynamické schopnosti, METROPOLIS je vybavený pružením Hydractive. Tento systém pruženia zaručuje výborný jazdný komfort a umožňuje udržiavať konštantnú svetlú výšku pre lepšiu aerodynamiku auta a tým aj nižšie emisie CO2.

 

Životné prostredie

Zodpovednosť a potešenie z jazdy

metropolis_concept-car-savoir-faireV koncepte METROPOLIS sa snúbi potešenie z jazdy so šetrným prístupom k životnému prostrediu, pričom vozidlo zaznamenalo veľmi výrazné zníženie emisií CO2. Jeho emisie CO2 sa päťnásobne znížili (70 g CO2/km, spotreba 2,6 l/100 km) v porovnaní s podobne výkonným klasickým pohonom (motor V8 so zdvihovým objemom 4 litre).

Tento výborný environmentálny výsledok sa podarilo dosiahnuť vďaka:
– optimalizácii benzínového motora,
– 7-stupňovej robotizovanej dvojspojkovej mechanickej prevodovke,
– použitiu hybridnej technológie,
– a pruženiu Hydractive, ktoré optimalizuje aerodynamiku vozidla.