High Rider

High Rider

Dizajn

Dynamika, kompaktnosť a exkluzivita

Concept-Car_High-Rider-fron-viewKoncept DS High Rider, predstavený na autosalóne v Ženeve v roku 2010, bol predchodcom budúcej DS4, ktorá sa predstavila na svetovom autosalóne v Paríži v októbri toho istého roku. Kompaktné a robustné tvary konceptu DS HIGH-RIDER sú v silnom protiklade k súčasným štvormiestnym kupé s pretiahnutou nízkou siluetou. Silueta konceptu DS HIGH RIDER priznáva svoju výšku a kombinuje ju s kompaktnými rozmermi tak, aby sa vynímal dynamický duch vozidla.

Krásny automobil, krásne kupé,  DS HIGH RIDER sa odlišuje svojimi exkluzívnymi a elegantnými dizajnovými prvkami, ktoré zvýrazňujú krásu jeho tvarov a dodávajú mu znaky luxusu: medzi ne patrí aj úplne nová blýskavá zlatistá farba „Golden Gloss“, s ktorou sa DS HIGH RIDER rozhodol prvýkrát predstaviť verejnosti, či matné chrómované obruby bočných okien, ktoré zvýrazňujú ich tvar a pod dopadom svetla sa jemne ligocú.  Odlesky svetla patria k ozdobným prvkom prednej a zadnej časti vozidla vďaka nezvyčajnej svetelnej hre, ktorú vytvárajú svetlomety a obrysové svetlá.

Interiér

Interiér “šitý na mieru”

Concept-Car_High-Rider-InterieurRovnako ako dizajn exteriéru, aj kokpit  DS High Rider vyžaruje silu, dynamiku a sofistikovaný dizajn. Ergonomický tvar ovládačov, prvotriedne vyhotovenie, kvalita vybraných materiálov a celková atmosféra vyjadrujú vysokú úroveň komfortu a kvality v prospech všetkých cestujúcich.

Čalúnenie prístrojovej dosky, sedadiel a panelov dverí je z prírodnej anilínovej kože, ako odkaz na svet luxusných kožených tovarov a motoristického športu. Exkluzívny, dynamický a vycibrený dizajn vnútorného priestoru DS High Rider odzrkadľuje jeho exteriér a dodáva vozidlu jeho osobnosť: je to úplne nový koncept. Vodiči sa budú za volantom tohto prémiového vozidla cítiť pohodlne, rovnako ako v obleku šitom na mieru.

 

Technológia FULL HYBRID

Full Hybrid: Potešenie z dynamických jazdných výkonov

Concept-Car_High-RiderOčividná obratnosť a schopnosť konceptu DS HIGH RIDER prekonať akékoľvek prekážky sa odzrkadľuje aj vo výbere motorizácie, ktorú predstavuje “Full Hybrid” pohon s dieselovým motorom kombinujúci:
· vznetový spaľovací motor HDi FAP ;
· a elektromotor zabudovaný na úrovni zadnej nápravy vozidla;

Potešenie z dynamických jazdných vlastností sa tak spája aj s ochranou životného prostredia. “Full Hybrid” s dieselovým motorom umožňuje spojiť palivovú nenáročnosť dieselového (vznetového) motora najnovšej generácie s elektrickým režimom ZEV (Zero Emission Vehicule (Nulové emisie vozidla), pričom sa optimálne využívajú alebo dopĺňajú výhody oboch motorov. Elektromotor môže prispieť svojim krútiacim momentom a pomôcť vznetovému motoru HDi napríklad v momente, kedy vodič potrebuje výrazne akcelerovať. Navyše, krútiaci moment elektromotora je prenášaný na kolesá zadnej nápravy:  za týchto podmienok sú poháňané všetky kolesá, vodič má vozidlo úplne pod kontrolou, čo výrazne prispieva k dynamickým jazdným vlastnostiam konceptu DS HIGH RIDER.