Technológia k vašim službám

Technológia k vašim službám

Technologická inteligencia v službách riadenia, efektívna a intuitívna ergonómia ovládacích prvkov, ponuka konektivity zodpovedajúca súčasnému digitálnemu svetu, efektívne a výkonné motorizácie… toľko bodov, ktoré charakterizujú modely DS dneška vybavené pokrokovými technológiami!
Modely DS, ktoré stelesňujú ducha inovácií a vynaliezavosti Značky, spĺňajú všetky predpoklady na to, aby ešte lepšie uspokojili očakávania svojich zákazníkov z hľadiska výkonu, bezpečnosti a komfortu.

 

DS LED vision

Odyssee_Innovaton_DS-LED-Vision

Svetelný podpis všetkých modelov DS vytvára technológia DS LED Vision, ktorá spája LED technológiu a xenónovú technológiu so smerovkami s postupným rozsvecovaním. Tieto svetlomety zabezpečujú ešte väčšiu viditeľnosť a komfort vďaka kvalitnému osvetleniu stretávacích ako aj diaľkových svetlometov.
Kľúčové výhody: väčšia viditeľnosť a komfort najmä pri jazde v noci, nezabúdajúc na zníženie spotreby energie na osvetlenie.

Spojenie dvoch technológií umožňuje taktiež znížiť spotrebu energie o 50% u stretávacích svetlometoch a o 67% u diaľkových svetlometoch. Štandardná životnosť LED diód je viac ako 20 000 hodín, čo je 20 krát viac ako u halogénových žiarovkách.

Táto technológia zabezpečuje výnimočný jazdný komfort a umožňuje lepšiu anticipáciu najmä pri vjazde a výjazde zo zákruty pre vyššiu bezpečnosť.

 

Stop & Start

Odyssey_Innovation_Stop-and-StartInovatívna technológia Stop&Start vám zabezpečí zníženie spotreby a nižšie emisie CO2, ale aj vyšší akustický komfort.

Technológia Stop&Start umožňuje vypnúť motor práve pred zastavením a počas zastavenia vozidla (na semaforoch, v dopravnej zápche…) a zabezpečuje opätovné nastavenie automatickej funkcie “uvoľnením” brzdového pedála, ak si želáte pokračovať v jazde.

 

Active city break

Innovation_Active_city_BreakNa zabezpečenie pokojnej jazdy v meste sa využíva systém núdzového brzdenia Active City Brake, prvýkrát zavedený v mestkých vozidlách DS 3 a DS 3 Cabrio, ktorý umožňuje zabrániť kolíziám pri nízkej rýchlosti.

Laserové čidlo s dosahom na malú vzdialenosť umiestnené v hornej časti čelného skla detekuje prekážky, ako je vozidlo idúce rovnakým smerom alebo stojace pred autom. Pri jazde do 30 km/h čidlo zistí prípadné riziko a priamo komunikuje s riadiacou jednotkou brzdenia bez toho, aby musel vodič zošľapovať brzdový pedál, aby nedošlo ku kolízii alebo aby sa vďaka zníženiu rýchlosti zmiernili jej dôsledky. Automatické brzdenie môže viesť k úplnému zastaveniu vozidla, ak si to situácia vyžaduje. V tom prípade dôjde k dočasnému zastaveniu vozidla (na približne 1,5 sekundy), aby vodič mohol opäť prevziať kontrolu nad vozidlom a zošliapnúť brzdový pedál.

Ak zistí systém rizikovú situáciu, pred spustením automatického brzdenia vopred naplní hydraulický brzdový systém a priblíži brzdové platničky k brzdovým kotúčom (funkcia PREFILL, pri ktorej je vodič varovaný pred blížiacim sa nebezpečenstvom).
Ak si situácia vyžaduje automatické brzdenie, systém rýchlejšie reaguje (o niekoľko stotín milisekúnd).

 

HEAD-UP displej

Táto zabudovaná technológia určená na zvýšenie jazdného komfortu umožňuje zladiť jazdu s pohodlím a bezpečnosťou. Head-up displej, ktorý je vo výbave modelu DS 5, je inovatívne zariadenie, ktoré bolo inšpirované špičkovou technológiou v stíhacích lietadlách s cieľom zabezpečiť jasné zobrazenie informácií za každých okolností. Táto mimoriadne inovatívna funkcia – head-up displej premieta na priehľadnú lamelu priamo v zornom poli vodiča vo farbe základné informácie týkajúce sa jazdy (aktuálna rýchlosť, nastavená rýchlosť na tempomate/obmedzovači rýchlosti alebo pokyny navigácie).

 

Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu (AFIL)

Odyssey_Innovation_AfilSystém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu (AFIL) poslednej generácie, ktorým je vybavený váš model DS, je ešte dokonalejší, pokiaľ ide o predvídanie neúmyselného opustenia jazdného pruhu. Neúmyselné opustenia jazdného pruhu, signalizované vibráciou v sedadle vodiča, zaznamenáva miniatúrna neviditeľná kamera zabudovaná v spätnom zrkadle a technológia rozoznávania deliacich čiar na vozovke založená na digitálnom snímkovaní. Táto technológia pomáha riešiť problém mikrospánku za volantom.

 

Bezkľúčový prístup a štartovanie

Odyssey_Innovation_ADMLJednoduchosť a praktickosť na uľahčenie vašich každodenných jázd!
Vďaka funkcii bezkľúčového prístupu a štartovania vaše vozidlo rozozná svojho vodiča, len čo sa k nemu priblíži. Stačí ľahký dotyk jednej z kľučiek a dvere sa otvoria. Ak chcete vozidlo naštartovať, stačí jednoducho stlačiť tlačidlo START.

 

Inteligentná kontrola pohonu

ODyssey_Innovation_ControleTractionBezpečnejšia jazda, lepšie ovládanie svojej jazdnej dráhy!
Bez ohľadu na typ cesty a na motorizácie uľahčuje tento systém, napojený na ESP, rozbehnutie vozdila na šmykľavých povrchoch a zabezpečuje jeho optimálnu priľnavosť a pohyblivosť, pričom limituje preklzovanie kolies.

 

Sledovanie mŕtveho uhla

Odysey_Innovation_SAMBezpečnostný prvok poslednej generácie pre lepšiu viditeľnosť. Svetelná dióda sa rozsvieti v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle, aby upozornila vodiča na prítomnosť vozidla alebo motorky v mŕtvom uhle.