DS NAPRIEČ KRAJINAMI A EPOCHAMI

DS NAPRIEČ KRAJINAMI A EPOCHAMI

Model DS 19 bol už od začiatku celosvetovým vozidlom. Od roku 1956 sa vyrábal vo Veľkej Británii a v Belgicku, od roku 1959 aj v Juhoafrickej republike. Symbol francúzskej elegancie a pokroku sa vyvážal do celej západnej Európy, do takmer všetkých krajín Commonwealthu vrátane Kanady a Austrálie, ako aj do USA, kde si pripísal viacero rekordov.

Odyssey_Jacky-KennedyVozidlá DS sa často objavovali vo filmoch a používali ich predstavitelia politickej moci, od Charlesa de Gaulla po Françoisa Hollanda. S cieľom nahradiť limuzínu vyrobenú karosárom Franay v roku 1955 na základe Traction Avant (predný náhon), prezidentská kancelária Republiky objednala nové prezidentské vozidlo, ktoré bolo dodané do Elyzejského paláca 14. novembra 1968. Tento jedinečný model DS, ktorý vyrobil a upravil karosár Henri Chapron, meral na dĺžku 6,53 metra a dostal najluxusnejšiu výbavu.

DS, hrdá na hodnoty elegancie a avantgardy francúzkeho vozidla vynikajúcej kvality, sa stala jedným zo symbolov metropolitného Francúzska.