2015, SPUSTENIE ZNAČKY DS

2015, SPUSTENIE ZNAČKY DS

Samostatná značka DS oficiálne vznikla 1. júna 2014 s jasnými ambíciami: prinavrátiť francúzsku automobilku do prémiového segmentu. Značka DS pokračuje v inovačných a odlišujúcich sa schopnostiach typu DS z roku 1955. Zameriava sa na klientelu, ktorá hľadá nevšedné zážitky. Pre ňu sú v ponuke modely DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 5, DS 5LS* a DS 6*. V roku 2015, v roku svojho spustenia, oslávila Značka 60. výročie pôvodnej DS a pri príležitosti ženevského autosalónu odhalila svoj podpis “DS AUTOMOBILES, SPIRIT OF AVANT-GARDE” (Avantgardný duch automobilov DS) , ktorý vyjadruje ducha DS. Pri tejto príležitosti bola predstavená aj nová DS 5. Toto vozidlo otvára novú identitu značky a získáva novú prednú masku, technologické zariadenia, rafinovanosť a výkonné a účinné motorizácie.

*Predávajú sa iba v Číne.

Na oslavu 60. výročia a spustenia samostatnej značky DS zorganizovala DS “DS Week “, hlavné podujatie, ktoré sa konalo v Tuileriejských záhradách v Paríži. Od 19. do 24. mája podujatie DS Week prilákalo viac ako 12.000 návštevníkov, ktorí odhalili výstavu DS koncipovanú ako bulvár v štýle architekta Haussmana, vytýčený šiestimi butikmi a vystavenými starými a novými modelmi. Výstava DS ponúkla návštevníkom možnosť vydať sa časom do sveta DS od roku 1955 , cez súčasnosť až do budúcnosti.

Kľúčovým momentom podujatia “DS Week“ bolo najväčšie svetové stretnutie zberateľov DS:
– V sobotu 23. mája sa na historickom okruhu (autodrome) Linas-Montlhéry na juhu Paríža zišlo viac ako 700 veteránov DS a vyše 1500 fanúšikov z celej Európy. Na druhý deň títo veteráni a ich fanúšikovia prešli v sprievode koncepčného vozidla Divine DS a novej DS5 po nábreží Seiny a zhromaždili sa pred námestím Svornosti (Place de la Concorde).
Výnimočné! Mýtické!