February 17, 2023

DS AUTOMOBILES A JEAN-ÉRIC VERGNE V INDII ZVÍŤAZILI!

vitaz-formula-e-ds-automobiles

• Jean-Éric Vergne vďaka špičkovému výkonu vyhral závod E-Prix v Hajdarábáde (Hyderabad E-Prix)
• Ide o prvé víťazstvo v sezóne pre DS Automobiles a stajňu DS PENSKE
• Stoffel Vandoorne skončil po skvelej bojovnej jazde v týchto štvrtých pretekoch 9. sezóny majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E na 8. mieste.

Vôbec prvé preteky šampionátu ABB FIA Formula E v Indii nesklamali! V Hajdarábáde (Hyderabad), hlavnom meste štátu Telangána, predviedol závod vozidiel so 100% elektrickým pohonom pred zrakmi 25 000 divákov úžasnú show plnú predbiehania, zvratov a prekvapení.

Prvé víťazstvo vozidla DS E-TENSE FE23 v sezóne však prekvapením nebolo. Monopost, ktorý vyvinula DS Performance, súťažná divízia spoločnosti DS Automobiles, potvrdil potenciál, ktorý v ňom driemal od začiatku 9. sezóny. Jean-Éric Vergne predviedol dobrý výkon už vo voľnom tréningu av kvalifikácii obsadil druhé miesto, len dve stotiny sekundy za pole position.

Počas pretekov, ktoré sa jazdili o niekoľko hodín neskôr napriek extrémnej horúčave (37 ° C na štarte) naplno, tento jediný dvojnásobný šampión disciplíny situáciu dokonale zvládol.

Najprv sa 32-ročný Francúz tesne pred polovicou pretekov ujal vedenia a potom využil všetky svoje skúsenosti, aby využil efektivitu svojho vozidla DS E-TENSE FE23 a udržal sa pred súpermi. Jean-Éric Vergne tak získal 11. víťazstvo v šampionáte, DS Automobiles oslavuje svoj šestnásty úspech. Francúzsky šampión sa vďaka tomu posunul v dočasnom poradí jazdcov na 3. miesto.

Hoci Stoffel Vandoorne štartoval až zo 17. miesta, predviedol aj vynikajúci výkon a potvrdil veľmi dobrú formu vozidla DS E-TENSE FE23. Belgický jazdec sa počas pretekov prebojoval na 6. miesto, čo predstavuje neuveriteľný zisk 12 miest, ale dostal päťsekundovú penalizáciu za prekročenie dráhy, čo ho odsunulo na 8 miesto v konečnej klasifikácii, ale aj tak si tento rok už druhýkrát pripísal body.

Deviata sezóna majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E pokračuje v sobotu 25. februára v Kapskom Meste v Juhoafrickej republike. Na okruhu, ktorý bude pre všetkých pretekárov opäť nový, chcú jazdci DS Automobiles a celý tím DS PENSKE pokračovať vo skvelom tempe.

Kľúčové údaje od vstupu DS Automobiles do Formuly E:
• 93 pretekov
• 4 majstrovské tituly
• 16 víťazstiev
• 45 pódií
• 21 pole position

Eugenio Franzetti, riaditeľ DS Performance:

„Motoršport je trochu ako život. Keď spojíte tvrdú prácu a ľudskú kvalitu, vždy dosiahnete veľmi dobré výsledky. A práve to si z veľkého víťazstva Jean-Érica odnášam! Celý tím veľmi tvrdo pracoval, aby sme sa vrátili na túto úroveň výkonu, a naši jazdci predviedli skvelé preteky. Jean-Éric bol po celý víkend veľmi rýchly a Stoffel predviedol neuveriteľný boj!“

Jean-Éric Vergne, šampión Formula E z rokov 2018 a 2019:

„Z víťazstva mám samozrejme veľkú radosť! Pre tím je skvelé, že sa po troch náročných pretekoch vrátil na vrchol. Je zrejmé, že sme dosiahli značný pokrok a musíme v tomto duchu pokračovať. Aby som povedal pravdu, som si tým celkom istý, pretože si myslím, že máme stále čo zlepšovať. Teraz je na nás, aby sme aj naďalej tvrdo pracovali na dosiahnutí ďalších takýchto výsledkov!“

Stoffel Vandoorne, úradujúci šampión Formula E:

„Moje ôsme miesto v konečnom poradí mohlo samozrejme byť lepšie. Na trati som skončil šiesty, ale penalizácia kvôli prejdeniu ma stála dve miesta. Celkovo som sa ale posunul zo 17. miesta, čo je dosť dobré. Musíme na tom však ďalej zapracovať, pretože vo výkonoch chýba dôslednosť. Niekedy sme rýchli, inokedy nie. Musíme sa zamerať hlavne na kvalifikačné jazdy, pretože by nám to samozrejme uľahčilo život, keby sme mali lepšie miesta na štartovom rošte. V závode máme od začiatku roka dobré tempo a dobre hospodárime s energiou. Ale aj keď vozidlo funguje dobre, je ťažké usilovať sa o stupne víťazov, keď vyrážame tak ďaleko vzadu a navyše je tento rok zložitejšie predbiehanie. Každopádne je to pre tím veľmi dobrý deň, pretože Jean-Éric zvíťazil, a po komplikovanom začiatku sezóny je to pre všetkých, ktorí tvrdo pracujú v zázemí, naozaj zaslúžené. Získali sme niekoľko dôležitých bodov, ale v žiadnom prípade nesmieme poľaviť!“

DS-Automobile-zvitazili-formula-e